Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Грешки на OBD (on-board diagnostic) системата

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Грешки на OBD (on-board diagnostic) системата и при мен

    Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
    Благодаря много ! Дано и частта да се окаже налична - те стандартни ли са (поне на доста коли знам, че са взаимно-заменяеми) или са някаква "бам-башка" за поръчка от Балкан Стар, и-бей и прочие ? И най-важното - казвате, че мога и така да си карам две седмици, без в някакъв момент да ми "каже" нещо от сорта "Бим-бам ! Влизам в авариен режим - айде, ако обичаш - кротко на първа скорост - при дилъра !"
    За оригинална ламбда сонда (поне за моя) БС искаха 200 и кусур лева и беше с доставка 2 седмици. Неоригинални (примерно Bosch) са около 110 - 120 лв и обикновено има в наличност. Вторите са без букса и за да се сложат на колата, трябва да се резне буксата от оригиналната сонда и да се щипне към кабелите на заместителя.
    Каква ще сложиш си е твое решение.

    Поне моят двигател си вървеше без да ми прави ядове и с 2 неизправни сонди (в един момент просто откачих предната, защото моторът започна да не ще да върви). Само дето ядеше повече.

    При тебе освен светналата лампа има ли някакви симптоми за проблем?
    Ние не сме неутрални!

    Коментар


    • #62
      От: Грешки на OBD (on-board diagnostic) системата и при мен

      Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
      Поне моят двигател си вървеше без да ми прави ядове и с 2 неизправни сонди (в един момент просто откачих предната, защото моторът започна да не ще да върви). Само дето ядеше повече.

      При тебе освен светналата лампа има ли някакви симптоми за проблем?
      При мен няма никакви симптоми, ама се случи днес и не знам какво да очаквам - да не стане като "болднатото" в цитата ? Иначе със светещо "check engine" заради ламбда-сонда три години безпроблемно си карах една "Вектра", от време на време почваше да гасне обаче - страх ме е и с джипката да не стане така, `щото е автоматик и не мога да си я представя да ми гасне

      Допълнение: сега ми се обадиха от сервиза - "лампата загаснала" (дано не са я "угасили" те по някакъв флаш- или друг тарикатски способ ). Това, което разбрах е, че понаместили де-що видяли куплунги, прегледали кабели и бушони, запалили-покарали и не светело нищо На всичкото отгоре ми се скараха "да не правя оная работа с ключа пак", защото съм бил изтрил грешката Това сериозно ли ви звучи ?
      Последно редактирано от Bogoljub Gagic; 28-07-10, 16:29. Причина: добавяне
      "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

      Коментар


      • #63
        От: Грешки на OBD (on-board diagnostic) системата и при мен

        Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
        При мен няма никакви симптоми, ама се случи днес и не знам какво да очаквам - да не стане като "болднатото" в цитата ? ...
        Ако стане, лягаш отдолу и откачаш буксата на сондата. При мен се оказа, че е по-добре да я няма хич, отколкото да стои включена и да не работи като хората.
        Ние не сме неутрални!

        Коментар


        • #64
          От: Грешки на OBD (on-board diagnostic) системата и при мен

          Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
          Ако стане, лягаш отдолу и откачаш буксата на сондата. При мен се оказа, че е по-добре да я няма хич, отколкото да стои включена и да не работи като хората.
          Благодаря ! А какво ще кажеш за допълненото от мен по-горе (не исках да правя нов пост) ?
          "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

          Коментар


          • #65
            От: Грешки на OBD (on-board diagnostic) системата и при мен

            Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
            Благодаря ! А какво ще кажеш за допълненото от мен по-горе (не исках да правя нов пост) ?
            При три прочитания на грешката,тя се изтрива автоматично.Но ще я запише пак ако проблема си е там.


            Аз карах с такава грешка доста време....даже още карам така.Чакам да ми пристигне сондата.Е мойта грешка е P0161 но пак същата сонда.И според мен няма да имаш проблеми да караш така известно време.
            Jeep Grand Cherokee 4.7 V8 Quadra Drive...отново
            0877стоидевет215–Радослав

            Коментар


            • #66
              От: Грешки на OBD (on-board diagnostic) системата и при мен

              А можели някои да ми каже какво ще рече това,

              че ходих днес в един сервиз а момчетата вдигат раменеP0703
              Спирачка Switch "Б" Писта

              Коментар


              • #67
                От: Грешки на OBD (on-board diagnostic) системата и при мен

                Първоначално публикуван от angel4o Преглед на мнение
                А можели някои да ми каже какво ще рече това,
                P0703
                Това

                P0703 Brake Switch Stuck Pressed or Released - Incorrect input state detected in the brake switch circuit.
                Ние не сме неутрални!

                Коментар


                • #68
                  От: Грешки на OBD (on-board diagnostic) системата и при мен

                  P0703 Brake Switch Stuck Pressed or Released - Incorrect input state detected in the brake switch circuit.
                  Това да не е прекъсвача за светене на стоповете ?
                  Сещам се как в "ранните години на прехода" един познат се беше уредил с едно БМВ "Ем паЛЪр" и юркайки го по магистралата изведнъж пуска газта, почва баа-а-а-а-а-вно да намалява и да се поти : "Край... нещо се скапаха спирачките - виж к`во пише тука на кюмпютъра - bremslicht и свети знака за спирачките !?"
                  Аз немски не знам, ама лихт съм чувал, че е светлина - оказа се изгорял стоп
                  "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                  Коментар


                  • #69
                    От: Грешки на OBD (on-board diagnostic) системата и при мен

                    P0703 Brake Switch Stuck Pressed or Released
                    спирачка ключ/включвател блокирал натиснат или освободен

                    Стоп машинката с 2 думи,може да дава сигнал и на други системи и да шашка компа.Бий и 2 шута и може да отпусне.
                    TOYOTA SEQUOIA ‘11
                    W140 S420 '99

                    Коментар


                    • #70
                      От: Грешки на OBD (on-board diagnostic) системата и при мен

                      Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                      P0703 Brake Switch Stuck Pressed or Released
                      спирачка ключ/включвател блокирал натиснат или освободен

                      Стоп машинката с 2 думи,може да дава сигнал и на други системи и да шашка компа.Бий и 2 шута и може да отпусне.
                      Че уж преди месец точно тази стоп машинка ми сменяха в БС или поне така ми казаха де.И старата ми варнаха,а вазможно ли е да не са ми изтрили грешката понеже забиването което правеше изчезна

                      Коментар


                      • #71
                        От: Грешки на OBD (on-board diagnostic) системата и при мен

                        Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                        Стоп машинката с 2 думи,може да дава сигнал и на други системи и да шашка компа.Бий и 2 шута и може да отпусне.
                        М-да-а-а-а, "стоп-машинката" за съжаление се оказа, че "командвала" не само автоматичните скорости, но и инжекциона
                        "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                        Коментар


                        • #72
                          От: Грешки на OBD (on-board diagnostic) системата и при мен

                          Нали съм си нов, почнах да чета де що видя из форума и стигнах до Check Engine, като дам на контакт си светкат всички лампи, след това всички гаснат и остава въпросната "гадория" да си свети... като запаля двигателя, надписа изчезва и всичко си е ок?!?

                          След кратка справка за това как да зачета кодовете за грешка, ми показа само една (май) - P1652.
                          Още малко ровене тук там и излезе, че за моята машинка отговарят следните неща:

                          P1652-J1850 COMMUNICATION BUS LOST ARBITRATION . . . . . . . . . . . . . . . . . . .199
                          P1652-J1850 COMMUNICATION BUS RECEIVE TIMEOUT . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .199
                          P1652-J1850 COMMUNICATION BUS SHORT TO GROUND . . . . . . . . . . . . . . . . . .199
                          P1652-J1850 COMMUNICATION BUS SHORT TO VOLTAGE . . . . . . . . . . . . . . . . . .199
                          P1652-J1850 COMMUNICATION BUS SPI ERROR. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .199
                          P1652-J1850 COMMUNICATION BUS TRANSMIT BUFFER OVERRUN. . . . . . . . . .199
                          P1652-J1850 COMMUNICATION BUS UNAUTHORIZED RESET . . . . . . . . . . . . . . .199
                          Не съм бос с англЕйския и успявам да си преведа нещата, но хич не знам къде и какво да проверя. Ще съм благодарен на някакви съвети...
                          Audi A6 Avant - 2.7TDI (4F)
                          Kawasaki Vulcan S ABS SE '17

                          LZ1FLY

                          Коментар


                          • #73
                            От: Грешки на OBD (on-board diagnostic) системата и при мен

                            Сега се сетих, че май Check Engine си гаснеше нормално (веднага) преди да закарам колата в сервиза да и направят диагностика, че да си стиснем ръцете с продавача. Това ме навежна на мисълта, че нещо може да са омазали по куплунга (ако това ще да е Communication Bus-а) за закачането към диагностиката... дано да имате някакво предложение.
                            Audi A6 Avant - 2.7TDI (4F)
                            Kawasaki Vulcan S ABS SE '17

                            LZ1FLY

                            Коментар


                            • #74
                              От: Грешки на OBD (on-board diagnostic) системата и при мен

                              Щом не ти свети в движение - свиркай си. Може да е от някакъв "неоригинален" Scan-tool или друга намеса (UNAUTHORIZED RESET). Пробвай да ги изчистиш и виж след време дали ще се появят пак. Check-engine не е болка за умиране, стига да не мига (поне така пише в ръководствата). След няколко нормални цикъла, може и да угасне сама, ако не се повтарят грешките.
                              "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                              Коментар


                              • #75
                                От: Грешки на OBD (on-board diagnostic) системата

                                Здрасти, ресетнах грешките но пак се появяват. Все пак мерси за успокоителните редове!
                                Точно с това не бях на ясно, дали когато угасва е проблем или не
                                Audi A6 Avant - 2.7TDI (4F)
                                Kawasaki Vulcan S ABS SE '17

                                LZ1FLY

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X