Обява

Свий
Няма добавени обяви.

КОЙ ИМА ЧИП НА ГРАНД 3.1ТД

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • КОЙ ИМА ЧИП НА ГРАНД 3.1ТД

    Здравейте джипари,
    някой имали сложен чип на гранда си ,за да даде повечко информация.И колко е нормалния разход на 3.1тд моторите?

  • #2
    До: КОЙ ИМА ЧИП НА ГРАНД 3.1ТД

    Мисля че колегата СТЕФАН ERA е сложил чип /поне с такова убеждение съм останал/питай него.Ако сложиш кажи какъв е резултата защото и аз съм се наканил да сложа защото съм доста тромав.Хвалят Дигитал тунинг ,но незнам.

    Коментар


    • #3
      До: КОЙ ИМА ЧИП НА ГРАНД 3.1ТД

      Здравейте,
      при моя случай го купих с поставен чип на RAPID SPORT, и защо всички говорят за тромавост при тези мотори, поне не съм усетил да има някаква тромавост, напротив много е пъргав но и разхода му е пъргав (15-20л.)

      Коментар


      • #4
        До: КОЙ ИМА ЧИП НА ГРАНД 3.1ТД

        Първоначално публикуван от sag9765 Преглед на мнение
        Здравейте,
        при моя случай го купих с поставен чип на RAPID SPORT, и защо всички говорят за тромавост при тези мотори, поне не съм усетил да има някаква тромавост, напротив много е пъргав но и разхода му е пъргав (15-20л.)
        15-20!!!!!-това е много.При мен е 11л./среден разход/ от Перник през задръстване на околовръстното на София до Дунава и то здраво натискане,но такъв разход като твоя не съм стигал.Това е без чип,а казват, че с чип разхода пада с литър ,литър и половина .

        Коментар


        • #5
          До: КОЙ ИМА ЧИП НА ГРАНД 3.1ТД

          Моят го карам чипнат вече една година.Определено има смисъл,динамиката е отлична,спира го само скапаната четиристепенна скоростна кутия с която се окомплектоват мисля всички WJ и при скорости над 120 е много некомфортно и бучащо.Разход на дълъг път зима и лято 10-11 независимо от карането и дали е с ремарке.Градско лято 13,зима 15.Това е положението.
          TLC 120 Executive 3.0 D-4D,163 h.p.
          Honda CBR 4cyl/4str/105 h.p.
          Honda Boad 4m/Yamaha 15 h.p.
          Всички превозни средтсва за мен са просто начин да ида за риба

          Коментар


          • #6
            До: КОЙ ИМА ЧИП НА ГРАНД 3.1ТД

            Първоначално публикуван от krasi78 Преглед на мнение
            При мен е 11л./среден разход/ от Перник през задръстване на околовръстното на София до Дунава и то здраво натискане,но такъв разход като твоя не съм стигал.
            Твоя бил много икономичен бре! Мойто "животно" няма чип и харчи определено доста повече. Зима: София - градско - 15-16, Пазарджик/Пловдив градско - 12-13, извънградско 10-11, магистрала (пуснат АП-тa на 120) падам под 10. сега като е по-топло, разхода падна с литър (като изключа магистралния). Това е по бордовия (не знам колко е верен, но за дълъг преход ми съвпада със сипаната нафта). Разликата на показанието на скоростомера спрямо GPS е под 5 км/ч до колкото мога да поддържам с точност 120 км/ч на скоростомера (Ако това има значение за показанията на разхода на бордовия)
            Grand Cherokee WJ 3.1

            Коментар


            • #7
              До: КОЙ ИМА ЧИП НА ГРАНД 3.1ТД

              Първоначално публикуван от ivdibi Преглед на мнение
              Твоя бил много икономичен бре! Мойто "животно" няма чип и харчи определено доста повече. Зима: София - градско - 15-16, Пазарджик/Пловдив градско - 12-13, извънградско 10-11, магистрала (пуснат АП-тa на 120) падам под 10. сега като е по-топло, разхода падна с литър (като изключа магистралния). Това е по бордовия (не знам колко е верен, но за дълъг преход ми съвпада със сипаната нафта). Разликата на показанието на скоростомера спрямо GPS е под 5 км/ч до колкото мога да поддържам с точност 120 км/ч на скоростомера (Ако това има значение за показанията на разхода на бордовия)
              Поне толкова показва бордовия над 14 не съм достигал

              Коментар


              • #8
                До: КОЙ ИМА ЧИП НА ГРАНД 3.1ТД

                Не знам при вас как е но аз ако го настъпя както трябва, 160-170 разхода не пада под 14-15л и то по магистралата, в града ако го юркам резервоара свършва доста бързо, за около 450 км.
                А евентуално имали друга причина за повишен разход?

                Коментар


                • #9
                  До: КОЙ ИМА ЧИП НА ГРАНД 3.1ТД

                  Аз тоя мотор зимата и без чип съм го докарвал до 36/100 градско.
                  Иначе със 100-120км/ч, толкова - 10-12
                  Така че разхода е много относително понятие. Разтегливо бих казал.

                  Коментар


                  • #10
                    До: КОЙ ИМА ЧИП НА ГРАНД 3.1ТД

                    Първоначално публикуван от sag9765 Преглед на мнение
                    Здравейте джипари,
                    някой имали сложен чип на гранда си ,за да даде повечко информация.И колко е нормалния разход на 3.1тд моторите?
                    в WWW.auto.ru
                    пише:
                    градско - 14,5 л/100
                    на шосе - 9,7 л/100

                    Моя Гранд 3,1 - без чип , смесено гори 12,5 л/100 /при кротко каране и не повече от 100 км/ч - извънградско/
                    Засичам го по резервоара -пълен - пълен и съвпада с разхода по компютъра
                    следвам правилото : когато е възможно - " с една идея по-малко газ "
                    - има резултат
                    Обаче ако ти е тежък кракът - нисък разход не очаквай.
                    ________________________________________________________________________________________
                    Grand Cherokee WJ 3.1TD 1999
                    HARLEY DAVIDSON - HARITADGE SOFTAIL CLASIC 2006

                    Коментар


                    • #11
                      До: КОЙ ИМА ЧИП НА ГРАНД 3.1ТД

                      До сега бях карал няколко модела BMW и там разхода е много относителен, зависи колко ти е тежък крака, но тук не знам колко е нормалния разход.В Руски сайтове четох за всички модели двигатели и единствено на 3.1 мотор не дават колко му е разхода при нормално каране !!!

                      Коментар


                      • #12
                        До: КОЙ ИМА ЧИП НА ГРАНД 3.1ТД

                        Първоначално публикуван от sag9765 Преглед на мнение
                        До сега бях карал няколко модела BMW и там разхода е много относителен, зависи колко ти е тежък крака, но тук не знам колко е нормалния разход.В Руски сайтове четох за всички модели двигатели и единствено на 3.1 мотор не дават колко му е разхода при нормално каране !!!

                        WWW.auto.ru -това е сайта

                        за WJ 3.1 пише:
                        градско - 14,5 л/100
                        на шосе - 9,7 л/100
                        ________________________________________________________________________________________
                        Grand Cherokee WJ 3.1TD 1999
                        HARLEY DAVIDSON - HARITADGE SOFTAIL CLASIC 2006

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X