Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Jeep Cherokee 2.5TD Да или Не

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    До: Jeep Cherokee 2.5TD Да или Не

    Първоначално публикуван от Pavlin Преглед на мнение
    Така е , така е......
    И аз см съгласен. За жестоко ръмбене не става /тежък офроуд/! Въпреки, че с мойто си довърших вилата!!! Черен горски разбит път 3 км. / над Курило/. Е, сега ще сменявам ресори,но само с това се разминах.
    JEEP CHEROKEE 2.5 TD

    Коментар


    • #77
      До: Jeep Cherokee 2.5TD Да или Не

      ами данъците и застраховките каде останаха

      Коментар


      • #78
        До: Jeep Cherokee 2.5TD Да или Не

        Първоначално публикуван от andro_3j Преглед на мнение
        ами данъците и застраховките каде останаха
        Еми аз предлагам да си купим по едно колело тогава.
        Няма да има проблем с двигателя, няма да има проблем с окачването...

        На всеки е ясно, пък и някъде в този форум четох, че няма най-добър джип. Винаги може да се намери кусур на нещо.

        Тази тема се превърна в една прекрасна дискусия, в която се казаха ценни неща. Направихме една много ценна тема за този форум

        Коментар


        • #79
          До: Jeep Cherokee 2.5TD Да или Не

          Първоначално публикуван от gabone Преглед на мнение
          И аз см съгласен. За жестоко ръмбене не става /тежък офроуд/! Въпреки, че с мойто си довърших вилата!!! Черен горски разбит път 3 км. / над Курило/. Е, сега ще сменявам ресори,но само с това се разминах.
          E.... кажи ми пък на кой джип няма да се скапе окачването от жестоко ръмбене. Те тука ходят на разходки хард ама наливат пари в окачване и двигатели като невидели..... То за да става един джип за по сериозни терени трябва сериозна инвестиция в него. Дори най - лесното нещо, с което можеш да тунинговаш джипа ( хубави гуми ) струва колкото половин кола втора употреба. Все пак кефа цена няма но...

          До колегата fogost - спокойно на колата нищо и няма. Ходя почти всяка събота и неделя на какви ли не чукари и колата няма проблеми с окачването или нещо друго...до колкото разбирам и ти няма да ходиш на кой знае какви хард разходки, тъй че нямаш проблеми. А за риба се е отепала. Относно проходимостта - с едни добри гуми ще останеш очарован и изненадан за джип, по който нищо друго не е тунинговано. Само внимавай да не се зарибиш по тая работа с тунинговането, че като се почне...
          Jeep Cherokee 2.5 Tdi VM '96

          Коментар


          • #80
            До: Jeep Cherokee 2.5TD Да или Не

            Първоначално публикуван от Pavlin Преглед на мнение
            Само внимавай да не се зарибиш по тая работа с тунинговането, че като се почне...
            Усещам аз, че е зарибявка . Аз още не съм си купил джипа и вече съм почти зарибен.
            Не определено ще се огранича само до гумите. Стигат ми толкова мании вече, че жената ще ме изрита с компютъра и джипа усещам го

            Коментар


            • #81
              До: Jeep Cherokee 2.5TD Да или Не

              Колега Fogost,не се засягайте.Правилата приети тук са такива.Доста е дълго за обяснение защо е така,пък и не съм аз човека.Опитайте се просто да ги приемете и съвсем скоро ще установите че те не са напразни(правилата де).
              В момента пияният гръцки народ се опитва да фокусира дългия лист със сметката, който му подава все по-изнервеният европейски сервитьор. А махмурлука тепърва предстои...

              Коментар


              • #82
                До: Jeep Cherokee 2.5TD Да или Не

                Първоначално публикуван от братчеда Преглед на мнение
                Колега Fogost,не се засягайте.Правилата приети тук са такива.Доста е дълго за обяснение защо е така,пък и не съм аз човека.Опитайте се просто да ги приемете и съвсем скоро ще установите че те не са напразни(правилата де).
                Наясно съм, защото и аз определям правила, но все пак като колеги може да се разберем. И аз съм правил компромиси в това отношение. Особено като става дума за хора, които допринасят за нещо в интернет обществото.

                Коментар


                • #83
                  До: Jeep Cherokee 2.5TD Да или Не

                  За администратори няма правила!
                  Lancia Delta HF Integrale Evolucione

                  Коментар


                  • #84
                    До: Jeep Cherokee 2.5TD Да или Не

                    Първоначално публикуван от bojitch Преглед на мнение
                    За администратори няма правила!
                    Напротив, за тях важат най-много правилата. Благодаря!

                    Коментар


                    • #85
                      До: Jeep Cherokee 2.5TD Да или Не

                      Въпросният двигател VМ ми е познат от 15г.Един приятел имаше Алфа75тд която духваше всички гарнитури които можеха да се намерят на пазара.Много съм го мразил този двигател но проблема не е в него а в управлението зад волана.Наистина възможността да се сдуха при екстремно каране е по- голяма от другите мотори защото охлаждането е по слабо но за това има монтиран уред които показва температурата и можеш да успокоиш коня в дадения момент.Ако VM е някакъв боклук нямаше да го монтират във всякякви автомобили.Все пак производителите на купетата искат да имат продажби а не никои да не купува дадения модел заради някакъв двигател.Миналата година си купих Гранд чероки2.5тд и с него пътувам на дълги разстояния без да ми създава ядове а със хубава нафта харчи под 8/100л със средна скорост150км.ч.Другото което ми харесва е удобната кожена седалка.След 2000км.път не чувствам такава умора като 500км. в леката кола.Все пак всеки си има мнение така че успех в покупката

                      Коментар


                      • #86
                        До: Jeep Cherokee 2.5TD Да или Не

                        Не мисля, че водим някакъв спор тук, но смятам, че наистина изчерпахме темата с предимства и най-вече недостатъци на 2.5 VM. Колегата fogost навярно си е преценил съотношението емоция <-> разум и е решил да действа. Още веднъж, пожелавам безпроблемна експлоатация. Наистина, добрата поддръжка (и база разбира се, т.е. това, което взимаш като начало) и човешко отношение си окачват значително влияние върху ресурса на даден агрегат, както и да е конструиран той.

                        Първоначално публикуван от Мравка Преглед на мнение
                        ...Ако VM е някакъв боклук нямаше да го монтират във всякякви автомобили.Все пак производителите на купетата искат да имат продажби а не никои да не купува дадения модел заради някакъв двигател...
                        Да, наистина много марки и модели (най-вече в Европа) излизат серийно с този двигател. Пък и другото (интересно и странно за мен) е, че от доста време VM Motori са собственост на Detroit Diesel, които не са се посрамвали при дизелите, е, да, от доста по-големи кубатури.

                        Но, Мравка, отчети и това, че смяна на двигател в Европа (хайде, не малко държави в Европа) е доста по-финансово ефективно отколкото пълен основен ремонт. Т.е. двигателя си е все пак консуматив както почти всичко останало...

                        Коментар


                        • #87
                          До: Jeep Cherokee 2.5TD Да или Не

                          .... щом двигател 2.5ТД на военните италиански заводи (от които са почнали ферари,мазерати , алфа) , е слаган на какви ли не бусове ,катери, ванове , малки автобусчета , всички англииски таксита от 90та насам ,и в крайна сметка и на JEEP няма да е толкова лош
                          Последно редактирано от kinex; 01-04-08, 21:10. Причина: При следващо подобно определяне на участниците тук ще ви бъде отнето правото на достъп.

                          Коментар


                          • #88
                            До: Jeep Cherokee 2.5TD Да или Не

                            Мдаа.....
                            Миналата година си купих Гранд чероки2.5тд и с него пътувам на дълги разстояния без да ми създава ядове а със хубава нафта харчи под 8/100л със средна скорост150км.ч.
                            8 л./100 км. при скорост 150 км./ч.

                            Супер мотор!!!!
                            Искам и аз такъв ......
                            Даже не един ... един за жипката, за колата и за коритото ...
                            Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

                            Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

                            Коментар


                            • #89
                              До: Jeep Cherokee 2.5TD Да или Не

                              Имах предвид само и само факта че оффроуд е доста зарибяващо нещо и нищо друго. И в тази връзка по-добре от раз да се инвестира в нещо което по презумпция става за това. Нищо повече. Защото експерименти наистина струват скъпо. А този ДВГ НЕ СТАВА за екстремни натоварвания.
                              Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
                              Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

                              Коментар


                              • #90
                                До: Jeep Cherokee 2.5TD Да или Не

                                Харчи 8 на 100 само ако някой го дърпа на буксир.От година и полвина карам Чероки с 2.5 дизел реален разход 10 и нагоре.Имал съм проблеми с колата,но не и с двигателя,което не е гаранция че за в бъдеще няма да имам,но това важи за абсолютно всички двигатели.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X