Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво направих по джипа днес?

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Какво направих по джипа днес?

    Как се стига - караш без въобще да сменяш маслото в мотора, като започне да го "плюе" от някъде, доливаш каквото ти падне под`ръка и накрая резултатът е налице - имаш масло в твърдо агрегатно състояние при стайна температура. Пък после: "тия джипове нещо много се трошат..."
    Jeep Cherokee - Liberty 2.8 CRD
    First impression is not always true. Get inspired.
    Qualis vir, talis et oratio. (Какъвто човекът, такава и речта му.)Seneca
    Reading is sooo boring, unlike writing!

    Коментар


    • От: Какво направих по джипа днес?

      ето още няколко снимки на клетия двигател
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0510_2.jpg
Прегледи:1
Размер:142.2 КБ
ID:5445455Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0511_2.jpg
Прегледи:1
Размер:210.9 КБ
ID:5445456Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0527_2.jpg
Прегледи:1
Размер:226.6 КБ
ID:5445457Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0509_2.jpg
Прегледи:1
Размер:257.5 КБ
ID:5445458
      ZJ 5.9 (x3.5)

      Коментар


      • От: Какво направих по джипа днес?

        Същия номер с маслото го видях в едно пунто - беше с масло Плама и като стана студено спре да пали, майстора като го отвори и се ужаси.
        Не е луд, който яде баницата.... Кучето си лае, кервана си върви... ДОКОГА?
        Форд Фокус 1,4 1999 г., Крайслер Гранд Вояджър, Corvette C5
        ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА

        Коментар


        • От: Какво направих по джипа днес?

          Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
          сменя се маслото профилактично и.....задира.
          Снимките от аутопсията показват масло на буци от картера и главите ...
          Това е много странно. При смяната колко масло е изтекло ? Да не е някакъв "химически" процес - пишман "промивка" при смяната, някакво масло-менте... Излиза, че се е пресякло новото масло или е имало толкова много "sludge", че новото масло го е вдигнало и разнесло да изпозапуши магистрали ?
          "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

          Коментар


          • От: Какво направих по джипа днес?

            Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
            ...Как се стига до този хал, нямам си идея,може и да е някаква нова технология на НАСА, ама не съм сигурен
            Най вероятно мотора е издухан. Почнал е да гори много масло, кога са доливали, кога не. Малко масло и много изгорели газове в двигателя са причината да се образуват тия буци.
            Като отвориш двигателя буталата ще се разхождат в цилиндрите.

            Коментар


            • Интересно това кой Гранд 5,9 е? Скоро един се продаваше в Шумен...
              Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

              Коментар


              • От: Какво направих по джипа днес?

                Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение
                Интересно това кой Гранд 5,9 е? Скоро един се продаваше в Шумен...
                Софийски е, купен от Дупница (по спомени) пролетта ....ама умря, а шуменския не го знам
                0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                Коментар


                • От: Какво направих по джипа днес?

                  Казват, че в Италия нямат навик да сменят маслото, а само доливат от лейки по бензиностанциите. Може да е вкарана от там...Аз съм имал две коли от Италия, за радост, явно не са били карани от "чистокръвни" италианци! :-))

                  Коментар


                  • От: Какво направих по джипа днес?

                    Ето какво направи джипа за мен
                    http://www.dnes.bg/slideshow.php?snimka&pid=31372
                    Jeep ZJ 4.0 HO, AW 4 , Quadra Drive
                    NV 231 - COMMAND-TRAC
                    3" lift

                    Коментар


                    • От: Какво направих по джипа днес?

                      Вчера го закарах на автомивка за вътрешно почистване. Пространството вътре значително се разшири
                      My Jeep is not a SUV. Your SUV is not a Jeep.

                      Коментар


                      • От: Какво направих по джипа днес?

                        Сега с тая луга и пясък по улиците мия Жипката през два три дни, особено отдолу.
                        А днес докато стоях на мивката се сетих за култовия филм с Кърт Ръсел - Инцидентът - сниман през 1997 година. Ето линк с кадри на Гранда. Тогава карах Жигули и си мислех - какви коли карат хората по света, с авто пилоти, компютри и тн. От тогава съм им фен. Надявам се че не спамя темата, но филма си е супер реклама на Jeep Grand Cherokee....

                        http://www.youtube.com/watch?v=tFyPx...endscreen&NR=1
                        Volkswagen Touareg 7L 3.0 TDI V6 (224Hp)
                        O8867З7I78

                        Коментар


                        • От: Какво направих по джипа днес?

                          Понеже напоследък Джипа слушкаше, реших да му напълня и резервоара и газовата бутилка и да го поразходя по маршрут Козлодуй - Костинброд - Козлодуй. И междувременно използвах, че съм в Костинброд и минах през Дядо Владо да му смени маслото в скоростната кутия.
                          “When you see the tree you’re about to hit it’s called understeer. When you can only hear and feel it it’s oversteer.”
                          Walter Rohrl
                          GSM: нула, три осмици, две двойки, девет, пет, девет, две.

                          Коментар


                          • Re: Какво направих по джипа днес?

                            Здравейте колеги, вчера се занимавах и смъкнах резервоара на Гранд 5.2, за да сменя поплавъка. Извадих помпата, смених поплавъка, сложих всичко пак по мястото си, налях източеният бензин обратно в резервоара. При първоначалното палене нямаше никакъв резултат, изгасих джипа и си рекох, че се мъчихме 2 часа за нищото. Събрах инструментите паля да си тръгвам и стрелката мръдна. Отиде на средата, което ми се стори правилно, защото толкова и бензин източих. Днес обаче ми направи впечатление, че когато колата се изгаси, стрелката си седи по средата и не се връща в позиция на празен резервоар... И това да питам, това нормално ли е, на други Гранд-ове така ли е или си се връща в позиция на празен резервоар. Днес след разговор с познат той ми каза, че на някои коли стрелката си седи на позиция, колкото гориво има в резервоара и за това и е питанката ми .
                            Благодаря предварително
                            Grand Cherokee ZJ 94 5.2 + Rough Country 3.5" + BFG Mud Terrain KM2 31x10.5x15
                            0886/872-646

                            Коментар


                            • От: Какво направих по джипа днес?

                              Ако не греша, поплавъка дава ел. сигнал за нивото на горивото с потенциометър или с квото и да е, но след изключване на двигателя, този ел. сигнал трябва да се прекъсне, както и всички други консуматори. Така че, мисля не е нормално стрелката да стои вирната...но може и да греша!
                              Volkswagen Touareg 7L 3.0 TDI V6 (224Hp)
                              O8867З7I78

                              Коментар


                              • От: Какво направих по джипа днес?

                                Аз на моят WJ 4.7 направих няколко неща:
                                1. Свалих кората на шофьорската врата защото мърдаше, поскръцваше и ме дразнеше. Подмених счупените щипки, огледах, почистих клемите и напръсках с контактен спрей всички букси (подгряването на огледалото се еб@ваше, нагревателя го премерих и е наред), монтирах всичко обратно и сега е ОК - стегнато, не скърца, и огледалото грее.

                                2. Свалих и почистих от нагар моторчето (по-точно клапана, управляван от него) за празния ход с един много добър спрей за почистване на дроселови клапи от Вюрт и четчица. Като се пръска да се внимава да не влиза по стъблото към самото моторче. Следващият път ще почистя и самите дроселови клапи, както и тия дни ще си сипя и добавка за чистител на инжекциони пак на Вюрт. Малко реклама, но каквото съм ползвал все съм доволен. Нямах парно - една добавка от същата фирма и на следващият ден вече има.

                                3. Смених си филтъра за въздуха към купето.

                                Дреболиики, но си ги правя с кеф.
                                Jeep WJ 4.7
                                Ex WJ 4.7, Ex ZJ 5.9

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 8 потребители онлайн. 0 потребители и 8 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X