Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво направих по джипа днес?

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Re: Какво направих по джипа днес?

    Смених подгревните свещи, една работеща, една съвсем леко нагряваща и три прекъснали. Излязоха изключително лесно, само за петата е необходимо адско търпение и тънки пръсти. Изненадващо старите свещи изглеждаха като нови
    Новите са NGK Y-745U 11.5V, старите са бош и имат емблемата на мерцедес.

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20121216_150516.jpg
Прегледи:2
Размер:95.8 КБ
ID:5435639

    Запалих да проверя дали всичко е наред и изненада: духа покрай втора дюза. Преди 10-тина дена при смяната на маслото нямаше такива признаци.

    С подръчни средства реших че ще я свалям тая дюза. Поне петима човека минаха покрай мене и се заклеха че е абсурд да я извадя пред блока без обратен чук, хидравлика и т.н.

    Пет минути по-късно - дюзата и инструмента с който я извадих:
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20121216_170349.jpg
Прегледи:1
Размер:85.5 КБ
ID:5435640

    Утре съм в БС за нова дифтунка и я качвам обратно.

    PS: един от преминаващите ми каза че в тия два процепа в тялото трябва да има О-пръстени, ама не видях и следа от остатъци от гума?
    Jeep Grand Cherokee 2.7 CRD
    Suzuki Grand Vitara 1.6
    LZ1ZPM

    Коментар


    • От: Какво направих по джипа днес?

      Дихтунг
      If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

      Коментар


      • Re: От: Какво направих по джипа днес?

        Първоначално публикуван от Dimitar Nenchev Преглед на мнение
        Дихтунг
        Сългасих се.

        Между другото съседа ми предложи ултразвукова вана да 'изчистя' разпръсквача, така и така дюзата е свалена. Има ли смисъл от тази операция и може ли да нанесе някави щети? Само разпръсвача ли да натопя или цялото тяло на дюзата?
        Jeep Grand Cherokee 2.7 CRD
        Suzuki Grand Vitara 1.6
        LZ1ZPM

        Коментар


        • От: Какво направих по джипа днес?

          Занеси си цялата дюза на професионалисти да я изчистят с ултразвук, освен ако съседа ти няма "истинска" вана. С любителските става, ама една седмица трябва да ги чистиш и то на почивки. В моята за 5 мин водата завира, а за 20 мин водата пари. И май трябваше да и се подава налягане за да може да си цъка. С 2.7 ли си?
          If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

          Коментар


          • Re: От: Какво направих по джипа днес?

            Отказа ме още на 'професионалисти', няма да си правя експерименти без да има проблем. Да, 2.7 crd.
            Jeep Grand Cherokee 2.7 CRD
            Suzuki Grand Vitara 1.6
            LZ1ZPM

            Коментар


            • От: Re: От: Какво направих по джипа днес?

              Колега, освен нов дихтунг удари един райбер в гнездото за да решиш проблема трайно.
              Jeep Grand Cherokee 2.7 CRD 2002'
              Jeep Wrangler 2.5i 1996'

              Коментар


              • Re: Какво направих по джипа днес?

                Не се наложи. Пропуска беше между дихтунга и дюзата. Челото на дюзата имаше лека шупла където е бил пропуска и го загладих внимателно. Гнездото в главата го измих и огледах изключително внимателно - беше огледално и нямаше шупли. Нова дихтунга, нов болт, стягане с 7 nm + 90 градуса.

                Всъщност мисля че открих причината за изпускането на дихтунга. Преди съм споменавал че и на 5-те дюзи им личеше че са сваляни/сменявани. Външния край на железния чарк който натиска дюзата лежи на една стоманена сачма набита в главата. Та върху сачмата имаше размазана някаква спечена 'грес' която явно е попаднала при предишното сваляне и с времето се е размачкала и дюзата се е охлабила.
                Jeep Grand Cherokee 2.7 CRD
                Suzuki Grand Vitara 1.6
                LZ1ZPM

                Коментар


                • От: Re: Какво направих по джипа днес?

                  На 18 този месец блъснах 3.1 а днес се купих нов пак 3.1

                  Коментар


                  • Здравей колеги,Честита нова година на всички да сме живи и здрави .Пиша тук тъй като нямам възможнаст да пускам лични съобщения все още. До колегата Zahri.Прочетох публикацията за проверка на погревни свещи и сваляне на дюза и тъй като имам подобен проблем искам да попитам дали ще бъде удобно да погледнем моя джип ако сте от София.Току що говорих с дядо Владо и по негов съвет ме насочи първо към вас за консултация.Проблема накратко е следния.Паля колата отварям да погледна всичко ли е наред и виждам лек бял пушек отдясно между турбото и двигателя идващ някъде под кората.Веднага загасих колата свалих кората запалих след 10 минути пак за да видя от къде точно е проблема но не успях да видя нищо нямаше пушек.Ако може изпратете ми ваш GSM да се чуем по телефона и там ще обясня по подробно цялата история .Лек ден

                    Забравил съм да спомена колата е Grand Cherokee 2.7 CRD купена от мен преди 6 месеца аз съм от София.
                    Последно редактирано от CarTest™; 02-01-13, 14:17.

                    Коментар


                    • От: Какво направих по джипа днес?

                      Колега Zahri надявам се че сте прочел горният пост и това което съм написал има ли някаква възможност да погледнем моята кола това което съм описал по-горе или да си търся други варианти.

                      Коментар


                      • Re: Какво направих по джипа днес?

                        Пушек от под кората общо взето може да излезе от:

                        - дюза: тя ще се чува доста добре как 'фучи' или 'съска' в такт с работата на мотора. Ако не може да се установи на слух от коя дюза идва и няма видима чернилка, то най-лесно се открива с малко вода. На студен или леко загрял двигател се сипва малко вода около дюзите, като се внимава да не се мокрят конекторите. Около проблемната дюза водата ще 'ври'.

                        - вентилацията на картера: една черна пластмаса с маркуч отиващ точно преди турбото. На този маркуч има една далавера с кабел, това е нагревател да не замръзват водните пари в него. Ако маркуча е запушен или замръзнал, картерните газове ще избият през вентилацията или двата O-пръстени под него.
                        Jeep Grand Cherokee 2.7 CRD
                        Suzuki Grand Vitara 1.6
                        LZ1ZPM

                        Коментар


                        • От: Re: Какво направих по джипа днес?

                          Смених маслото на двигателя / кастрол 10/40 за дизел , магнатек / 2х4 литра , маслен , въздущен , горивен и на копето филтри. Проверка на маслата в дифовете , раздатката и скоростната кутия и отново сме на път!
                          ________________________________________________________________________________________
                          Grand Cherokee WJ 3.1TD 1999
                          HARLEY DAVIDSON - HARITADGE SOFTAIL CLASIC 2006

                          Коментар


                          • От: Какво направих по джипа днес?

                            Здравейте Аз днес смених бенбикс на стартера. Ако на някой му предстои сваляне на стартер да пише ще се радвам ако мога да помогна с каквото мога. Сваля се много гадно стартера
                            JEEP CHEROKEE 2.5 TDI 1999
                            0887 67 08 79

                            Коментар


                            • От: Какво направих по джипа днес?

                              Както съм казал, не пиша за чуждите джипове, обаче това днес искам да го споделя.
                              Новозакупен 5.9 "Гранд". Мотора със симптом ".....на моменти рязко падане на налягането на маслото. Гасиш, оглеждаш, палиш-О.К..... "
                              Така рязко - електрически проблем, сменя се маслото профилактично и.....задира.
                              Снимките от аутопсията показват масло на буци от картераНатиснете снимката за да я уголемите

Име:20-01-13_1713.jpg
Прегледи:1
Размер:57.2 КБ
ID:5445324 и главите Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20-01-13_1407.jpg
Прегледи:1
Размер:51.7 КБ
ID:5445323.....Как се стига до този хал, нямам си идея,може и да е някаква нова технология на НАСА, ама не съм сигурен
                              0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                              Коментар


                              • От: Какво направих по джипа днес?

                                И стружки ли виждам???
                                Volkswagen Touareg 7L 3.0 TDI V6 (224Hp)
                                O8867З7I78

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X