Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво направих по джипа днес?

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Какво направих по джипа днес?

    Днес смених маслото на двигателя, някаква полусинтетика 10 по 40, както и на двата диференциала, 80 по 140.
    JEEP CHEROKEE '98 XJ. 4.0 190 hp

    Коментар


    • От: Какво направих по джипа днес?

      Смяна на релето за електрическия вентилатор, което се намира на шибаното място под пасажерския фар - 52 долара общо - DIY.

      Коментар


      • От: Какво направих по джипа днес?

        Точно смених маслото на дифовете на Liberty-to с RedLine 75w140 GL5+.
        Мисля,че съм доволен, би трябвало и джипа да е!
        Само мъртвите риби плуват по течението !

        Коментар


        • От: Какво направих по джипа днес?

          Малко ще комбинирам нещата- в началото на месеца смених водна помпа,ролка и ремък(joro_cska -265лв. ) а днес маслото в двг - Лики Моли 5w40, 116лв.5л. и тампоните на задната стабилизираща щанга.Оказа се че щангата е счупена под тампона и за малко да изпадна в цайтнот, но благодарение на Тотко(Тотко е един пич който си има няколко джипа за части!) имам не само щанга а и две шепи дреболийки за джипа! За труд 50лв общо. Ами това е......... сега отивам да полея чудесния ден
          Grand Cherokee ZJ V8 0887493336
          Желязото се кове докато ...се закове...

          Коментар


          • От: Какво направих по джипа днес?

            Аз днес смених ей тези...







            Беше голяма борба с развиването на болтовете. И единия накрая се скъса. И се скъса точно тоя от към щангата...който е някакъв специален. Засега си стегнах стария накрайник ( или биалетка...както там се казва) с обикновен болт M10 и утре ще ходя да търся.


            Смених и маслото на дифовете. Досега беше оригинално мопарско, сега сложих Castrol Syntrax Limited Slip 75W 140
            Jeep Grand Cherokee 4.7 V8 Quadra Drive...отново
            0877стоидевет215–Радослав

            Коментар


            • От: Какво направих по джипа днес?

              Това със щангата се случи и при мен. Чудехме се от какво трака така гадно на метал. Всичко по задницата беше ок.
              Реших да сменя тампоните на стабилизиращата щанга и под тампона се оказа че е счупена на две и дрънчи.
              Мойта излезе 50лв. от една морга в Стара Загора.
              Grand Cherokee ZJ 96 5.9 Limited + 4'' Rubicon Express Coils. 4'' Rough Country 2.2 shocks, MAxxis Mudder 33/12.5/15

              тел. 0897818449

              Коментар


              • От: Какво направих по джипа днес?

                Първоначално публикуван от Radosl81 Преглед на мнение
                Аз днес смених ей тези...







                Беше голяма борба с развиването на болтовете. И единия накрая се скъса. И се скъса точно тоя от към щангата...който е някакъв специален. Засега си стегнах стария накрайник ( или биалетка...както там се казва) с обикновен болт M10 и утре ще ходя да търся.
                Колко парички ти излязоха сините благинки?
                Трябва ли да се смазват? Дай повече инфо.
                ________________________________________________________________________________________
                Grand Cherokee WJ 3.1TD 1999
                HARLEY DAVIDSON - HARITADGE SOFTAIL CLASIC 2006

                Коментар


                • От: Какво направих по джипа днес?

                  Тампоните не МООГ за стабилизиращата щанга са около 8$ без доставката. Ако се комбинират излизат около 20-25лв. Полиуретанови са.
                  Биалетките мисля че бяха към 12$ едната без доставката, но трябва да се внимава защото за WJ са два вида. Едните са с отвори 12мм, 12мм. Другите 12мм , 14мм. Трябва да се види твоя екземпляр с какви е.
                  Grand Cherokee ZJ 96 5.9 Limited + 4'' Rubicon Express Coils. 4'' Rough Country 2.2 shocks, MAxxis Mudder 33/12.5/15

                  тел. 0897818449

                  Коментар


                  • От: Какво направих по джипа днес?

                    Първоначално публикуван от PerfectStranger Преглед на мнение
                    Точно смених маслото на дифовете на Liberty-to с RedLine 75w140 GL5+.
                    Мисля,че съм доволен, би трябвало и джипа да е!
                    Колега би ли казал от къде го взе Redline и на каква цена.

                    Коментар


                    • От: Какво направих по джипа днес?

                      Първоначално публикуван от joro_cska Преглед на мнение
                      Това със щангата се случи и при мен. Чудехме се от какво трака така гадно на метал. Всичко по задницата беше ок. Реших да сменя тампоните на стабилизиращата щанга и под тампона се оказа че е счупена на две и дрънчи.
                      Мойта излезе 50лв. от една морга в Стара Загора.
                      Жорка, при мен се счупи болта, който стяга биалетката към щангата, а не самата щанга. То ако беше щангата, проблема щеше да е по-малък. Тоя болт, се оказа някакъв специален и неоткриваем. Сега съм решил да си правя нов. Ще използвам по-голям болт със същата степен на якост и ще стане.

                      П.П. Всъщност, от официалния представител на Jeep за Финландия, ми казаха че, могат да ми доставят такъв болт. Трябва само да почакаме 10 работни дни да пристигне, и ще струва 15 евро....


                      Първоначално публикуван от Ba4e Mite Преглед на мнение
                      Колко парички ти излязоха сините благинки?
                      Трябва ли да се смазват? Дай повече инфо.
                      Жорката ти е отговорил.
                      Jeep Grand Cherokee 4.7 V8 Quadra Drive...отново
                      0877стоидевет215–Радослав

                      Коментар


                      • От: Какво направих по джипа днес?

                        Радо, сори не съм го написал хубаво, трябваше да използвам цитат.
                        Имах предвид за счупената щанга на Жорката от Варна, явно на ZJ им е слабо място, като минат 15-на години
                        Grand Cherokee ZJ 96 5.9 Limited + 4'' Rubicon Express Coils. 4'' Rough Country 2.2 shocks, MAxxis Mudder 33/12.5/15

                        тел. 0897818449

                        Коментар


                        • От: Какво направих по джипа днес?

                          Първоначално публикуван от joro_cska Преглед на мнение
                          Радо, сори не съм го написал хубаво, трябваше да използвам цитат.
                          Имах предвид за счупената щанга на Жорката от Варна, явно на ZJ им е слабо място, като минат 15-на години
                          Абе, то май и аз не съм погледнал хубаво...
                          Jeep Grand Cherokee 4.7 V8 Quadra Drive...отново
                          0877стоидевет215–Радослав

                          Коментар


                          • От: Какво направих по джипа днес?

                            Първоначално публикуван от kastro Преглед на мнение
                            Колега би ли казал от къде го взе Redline и на каква цена.
                            Писах на представителя за европа който е в Англия. След няколко дни ми отговори една девойка и се оказа,че имаме вносител тук и това е фирма Хеед91. Взех си го от тях. Цената е 38 лева на литър, докараха ми го за 4-5 дена. Също го смених в техния сервиз направо като го взимах срещу 24 лева. Хората бяха любезни и и точни, свършихме работа.
                            Последно редактирано от CarTest™; 16-08-11, 14:23. Причина: Търговски линк
                            Само мъртвите риби плуват по течението !

                            Коментар


                            • От: Какво направих по джипа днес?

                              днес, а и през предишните няколко дни сменихме с Дядо Владо & Ко. на Белчо , по спомени :керамични буталца на предните спирачни апарати/цената не помня че обърках съвсем сметките/,двете главини /хъбове/ на предните колела -192лв. за брой от вест ауто /китайски/,тампони на предната стаб щанга полиуретанови, пак от там, многопистов ремък - 67лв. гудиър мейд ин юръп , и обтечач с ролка за ремъка - 330лв. пак от там;буталце за заден спирачен апарат /пак от там,цената не помня/; водна помпа от евро 07 за 74лв; виско за охлаждащата перка -280лв. от вест ауто.
                              остана за подмяна новооткритото хлопащо каре отпред. колата се оказа доста по тиха от колкото съм я мислил до сега .
                              не бързам за никъде...
                              XJ 2.5TD '98

                              Коментар


                              • От: Какво направих по джипа днес?

                                Първоначално публикуван от PerfectStranger Преглед на мнение
                                Писах на представителя за европа който е в Англия. След няколко дни ми отговори една девойка и се оказа,че имаме вносител тук и това е фирма Хеед91. Взех си го от тях. Цената е 38 лева на литър, докараха ми го за 4-5 дена. Също го смених в техния сервиз направо като го взимах срещу 24 лева. Хората бяха любезни и и точни, свършихме работа.
                                Благодаря ти за инфото, това масло е едно от най-добрите в света и имат един дистрибутор за Европа който е в Англия.
                                Много производители на автомобили както и Хюндай препоръчват именно REDLINE за дифовете. Ще им звънна да си поръчам.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 3 потребители онлайн. 0 потребители и 3 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X