Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво направих по джипа днес?

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Какво направих по джипа днес?

    съвсем случайно установих причината за гадното потропване, което ми късаше нервите напоследък........... оказа се, горните тампони на единия преден амортисьор са се изпарили..... естествено не се продават отделно, а само с амовете (Скорпион)...... сваляме здравите, по спомен на майстора имало едни опелски биалетки......... от там бегом в евро07, има, но от скъпите, белгийски, цели 12 лв.......... леле, колко ли са евтините , в крайна сметка плащам 7,40 (ама че отстъпки ползват тея) )) и след 10 мин..... тишина!!!!

    да не говорим, че в един сервиз дадох 28лв. за диагностика и нищо..... в друг не ми взеха пари, но и резултата беше, карай и като се разтропа повече, ела да го видим от какво е.....
    ________________________________________________
    Subaru OUTBACK 2,5
    Hyundai TUCSON 2.0

    Коментар


    • От: Какво направих по джипа днес?

      Ъхъ, тъкмо се бях засили да пиша и аз. Същата работа, само че с долните тампони на предните амортисьори - хлопаше.
      При мен диагностиката, обаче беше за 2 минути . Ремонта + 1 нова чистачка излезе 28 лв. / колкото диагностиката, която са ти направили/. Май и на мен опелски ми сложиха - от омега /каза ми адаша ама не слушах много-много/.
      Grand Cherokee WJ '99 V8 4.7 Limited

      Коментар


      • От: Какво направих по джипа днес?

        Днес си пробвах джипа след ремонт....ами...добре си е , сега ми остава да направя реклаж на сходимоста, да ми оправят кривите джанти , и да се замисля за един кормилен демпфер , щото моя се разстяга по леко и от акордеон )) и след тез гимнастики. остават кожените седалки и климатика , а после като го оправя яхвам мотора ))
        понякога човек има нужда от КАЛАШНИК
        ********************************
        JEEP CHEROKEE LAREDO 2,1 TDI "COMMANDO"
        Honda Shadow VLX 600 - 1999
        FORD CORTINA-TAUNUS WAGONSTATION 2000L V6


        0897795824 ; 0887092009 ; 0893316996
        Влади

        Коментар


        • От: Какво направих по джипа днес?

          Я и аз да се похваля , най-накрая имам повод да пиша в тази тема (дано да е по-рядко). Благодарение на joro_cska и тази тема http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...d.php?t=110699 за изненадващо кратък срок се сдобих с две "задни / долни / втори ред" ламбда-сонди срещу 206,00 лв. за двете при алтернатива от 277 лв. за 1 бр , посочена тук: http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...=110348&page=1 . Не мина без кратка разправия с "майсторите", на които оставих колата с предварително разпечатана картинка от service-manual-а къде са въпросните сонди (обаче "чукча не читатель..." ). Тържествено ми се обадиха да ми съобщят, че "сондите не са оригинални - буксата не влиза", аз им вдигнах скандал и им казах да връщат на място старите сонди и да не пипат повече нищо по колата Оказа се, че попаднали на "горните / upstream", които също са "долу", само че "отпред", а тия за смяна се оказаха "долу-отзад" , аз съм ги "бил заблудил, като съм им казал долните сонди, трЕбвало да им кажа Дзадните" Както и да е, сега check-engine не свети и при врътката с ключа изписва само "done", а дали ще има някакво подобрение в разхода, както се твърди в цитираната по-горе тема - съмнявам се . Важното е, че пак сме в крак с калифорнийските еко-стандарти
          "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

          Коментар


          • От: Какво направих по джипа днес?

            Аз днес най-накрая, взех та смених антифриза. Тъй като, не можах да намеря точния размер на о-пръстенчето на кранчето за източване, се бях запасил с няколко о-пръстенчета различен размер, и се захванах. Оказа се че, то си е като ново, което разсея съмненията ми, че преди две години като купих джипа и го бях оставил в сервиз за смяна на всички течности, не са го сменили. Явно тогава са сменили и о-пръстенчето. Другото интересното е че, не изтече количеството антифриз което се очаква. Източвах от кранчето, а после махнах и дебелия маркуч, който е от радиатора към двигателя, но и така изтече около 6 литра. Това ме озадачи доста. В крайна сметка, след доста въртене около колата и чесане там където не ме сърби, реших да пълня и каквото сабя покаже. Напълних дотук точно толкова колкото източих и системата се напълни. После покарах малко да позагрее и се прибрах. Утре сутринта ще гледам, дали иска да се долива. Ето и снимки на кранчето.




            Размерите на о-пръстенчето са 14 мм. вътрешен диаметър и 19 мм. външен.

            Така като бях махнал дебелия маркуч който е от радиатора към двигателя, реших и да погледна една тръбичка точно над него, за която бях писал преди време че капе от нея АТФ+4.


            Оказа се че просто накрайника е разхлабен. Можеше да се развие на ръка. Затегнах го и сега ще го наглеждам известно време дали ще капе пак. Надявам се, че не.


            Та сега пак имам въпрос. От четеното тук във форума, си мислех че поне около 10-на литра антифриз трябва да източа. Защо мислите че не изтекоха толкова? Уж всичко направих както трябва. Идеи някакви...?
            Jeep Grand Cherokee 4.7 V8 Quadra Drive...отново
            0877стоидевет215–Радослав

            Коментар


            • От: Какво направих по джипа днес?

              Ами в блока остава известно количество, което няма как да излезе на самотек.
              Най ме е страх от хора без мечти...

              Коментар


              • От: Какво направих по джипа днес?

                Първоначално публикуван от onufriz Преглед на мнение
                Ами в блока остава известно количество, което няма как да излезе на самотек.
                Да де, ама нали цялото количество го дават към 14 литра. Някъде тука съм чел че, поне 10 от тях могат да се сменят. Та затова се изненадах. А как се изкарва повече? Като се развие и пробката на блока ли? Нямам канал тука, а нямам и как да вдигна колата, та работата отдолу е свързана с залягане и е много трудно. А пък и не съм малък човек.
                Jeep Grand Cherokee 4.7 V8 Quadra Drive...отново
                0877стоидевет215–Радослав

                Коментар


                • От: Какво направих по джипа днес?

                  Ако изобщо не си развил пробката на блока, то там е останал доста антифриз. Затова е изтекло толкова малко и "сметките" ти не излизат. По принцип тази пробка е именно за източване на антифриза от блока. Така си подновил по-голямата част от антифриза, но все пак е останало някакво количество от стария.
                  Jeep Cherokee - Liberty 2.8 CRD
                  First impression is not always true. Get inspired.
                  Qualis vir, talis et oratio. (Какъвто човекът, такава и речта му.)Seneca
                  Reading is sooo boring, unlike writing!

                  Коментар


                  • От: Какво направих по джипа днес?

                    Първоначално публикуван от Алекс Маринов Преглед на мнение
                    Ако изобщо не си развил пробката на блока, то там е останал доста антифриз. Затова е изтекло толкова малко и "сметките" ти не излизат. По принцип тази пробка е именно за източване на антифриза от блока. Така си подновил по-голямата част от антифриза, но все пак е останало някакво количество от стария.
                    Не, не я развивах пробката на блока. Подлъгал съм се че, без да я развивам мога да източа около 10 литра от общо 14, което е приемливо. А и, поради факта, че нямам къде да я вдигна колата, и да работя спокойно отдолу, реших да не я развивам. А то се оказа че смених само 6...даже няма и половината. Всъщност, антифриза ми е на 2 години и около 30 000 километра, така че, не мисля че е много стар. Нищо не ми пречи, догодина пак да го сменя, но този път и този от блока.
                    Jeep Grand Cherokee 4.7 V8 Quadra Drive...отново
                    0877стоидевет215–Радослав

                    Коментар


                    • От: Какво направих по джипа днес?

                      Ако стария антифриз е бил качествен /предполагам, че при вас други варианти няма/, то е можело и с него да се кара още доста. Дават го до пет години или 100 000 километра. Сега с подновяването на част от него и смесването му с новия, сигурно се е получило нещо средно от качествата на нов и остатъчните такива на стария. Иди някъде, където могат да измерят точката му на замръзване за да си сигурен поне в това, че там при вас това е едно от най-важните неща и си карай спокойно. Успех!
                      Jeep Cherokee - Liberty 2.8 CRD
                      First impression is not always true. Get inspired.
                      Qualis vir, talis et oratio. (Какъвто човекът, такава и речта му.)Seneca
                      Reading is sooo boring, unlike writing!

                      Коментар


                      • От: Какво направих по джипа днес?

                        Мислих къде да пусна този пост, но смятам че тук ще е най-полезен, нищо че джипа не е мой.
                        Мистър " Биги " бавно, но сигурно започна да влошава работата си на бензин, след куп проби се оказа че тази скоба се е отхлабилаНатиснете снимката за да я уголемите

Име:20-04-11_1809.jpg
Прегледи:1
Размер:63.0 КБ
ID:5270598, и е причина за понижено налягане на горивото....само дето е в резервоара и докато се стигне до нея е трудно
                        0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                        Коментар


                        • От: Какво направих по джипа днес?

                          Дяд Влад,поне ще спасим ли помпата?!?!
                          Jeep cherokee XJ 4L,6.5 inch long arm lift,33/12.5/15

                          Коментар


                          • От: Какво направих по джипа днес?

                            Първоначално публикуван от bigy Преглед на мнение
                            Дяд Влад,поне ще спасим ли помпата?!?!
                            Утре ще тествам, но си вдигна 8 атм. т.е. за сега е приемам за здрава.
                            0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                            Коментар


                            • От: Какво направих по джипа днес?

                              Смених сервото на спирачките срещу 100 лева от Джип 4.7 във Враца.
                              R 727cc BB KIT
                              ZJ V8
                              WK2 V6

                              Коментар


                              • От: Какво направих по джипа днес?

                                Аз намерих задна стабилизираща щанга в една морга в Стара Загора за 50 кинта!
                                В София ми искаше един 150
                                Grand Cherokee ZJ 96 5.9 Limited + 4'' Rubicon Express Coils. 4'' Rough Country 2.2 shocks, MAxxis Mudder 33/12.5/15

                                тел. 0897818449

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X