Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво направих по джипа днес?

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Какво направих по джипа днес?

    Това са маслата които са лицензирани от крайслер. В САЩ почти никой не слага мопар, тука така се мисли защото го продават от Балканстар!!!
    Между другото има няколко български градски легенди които най- вероятно са тръгнали от Балканстар за джиповете ни!
    И всичките тия масла (или поне повечето) ги сипват от един завод!!!
    Advance Auto Parts ATF+4®
    Carquest ATF+4®
    Castrol ATF+4®
    Chevron ATF+4®
    Citgo Transgard ATF+4®
    Coastal ATF+4®
    Formula Shell ATF+4®
    Great Wall ATF+4®
    Havoline ATF+4®

    MAG 1 ATF+4®
    Mobil ATF+4®
    Mobil Super ATF+4®
    Mopar ATF+4®
    MotoMaster ATF+4®
    NAPA ATF+4®
    Northland ATF+4®
    O’Reilly ATF+4®
    Parts Master ATF+4® - Има го в Вест Ауто за 20лв. литъра.
    Parts Plus ATF+4®

    Pennzoil ATF+4®
    Petro-Canada ATF+4®
    Quaker State ATF+4®
    Ravenol ATF+4®
    Sinopec ATF+4®
    Super Tech ATF+4®
    Texamatic DC ATF+4®
    Ultramax ATF+4®
    Valvoline ATF+4®
    Grand Cherokee ZJ 96 5.9 Limited + 4'' Rubicon Express Coils. 4'' Rough Country 2.2 shocks, MAxxis Mudder 33/12.5/15

    тел. 0897818449

    Коментар


    • От: Какво направих по джипа днес?

      Вчера смених водната помпа(Вест ауто-97лв) и два шарнира за по 35лв.
      grand cherokee 4.0 MY 2003 LAREDO.....love this car.

      Коментар


      • От: Какво направих по джипа днес?

        Днес се бях засилил да сменям подгряващи свещи на Гранда /3,1тд/.
        За голяма моя изненада се оказа , че и петте свещи си работят , а проблема с паленето е идвал от хлабави и частично счупените лули. След като притегнахме лулите - всичко заспа!
        ________________________________________________________________________________________
        Grand Cherokee WJ 3.1TD 1999
        HARLEY DAVIDSON - HARITADGE SOFTAIL CLASIC 2006

        Коментар


        • От: Какво направих по джипа днес?

          Поради това , че бях започнал да тракам като дизел, че и по лошо, преди година смених хидроповдигачите, тракането намаля , но пак го има ... сега реших и смених 12-те "Push Rod"-ове и "Rocker Arm" -ове на Гранд 4.0 двигател. Е тракането от към разпределителния вал почти изчезна /долу/ , но сега пък трака горе. Всичко уж е направено както трябва.... Ще я покарам известно време така докато се напаснат новите части и ако няма промяна май ще плача за нов разпределителен вал ....а неговата смяна е доста неприятна. Продължавам да карам с полусинтетика с белгийско 10W40 . Иначе си има ряз и се набира много.... Частите ги взех направо от USA.

          Смених още - свещи -Champion RC12ECC и въздушен филтър. Със старите свещи изкарах 18 хил. кил. затова пак същите. Сега пали от половин оборот!! И нов свеж антифриз.
          Последно редактирано от Leam; 24-10-10, 14:24.

          Коментар


          • От: Какво направих по джипа днес?

            Първоначално публикуван от Leam Преглед на мнение
            Продължавам да карам с полусинтетика с белгийско 10W40 .
            Що не пробваш с предписаното от производителя 5W30 , да видим дали ще се подобри тракането.
            ________________________________________________________________________________________
            Grand Cherokee WJ 3.1TD 1999
            HARLEY DAVIDSON - HARITADGE SOFTAIL CLASIC 2006

            Коментар


            • От: Какво направих по джипа днес?

              най-после смених свещите.......... от пролетта чакам да докарат Autolite в Канекс, няма и няма, та сложих Бош...........покрай свещите видяхме че и кабелите не си знаят годините, даже два се бяха позалепили един задруг, та го почерпих джипа и с нови кабели, пак Бош.......... уловката е, че ако искате комплект за 4 литрово Гранд Чероки ви казват 99,60, ако извадите номерата/размерите по отделно, са към 40 лв.
              ________________________________________________
              Subaru OUTBACK 2,5
              Hyundai TUCSON 2.0

              Коментар


              • От: Какво направих по джипа днес?

                Днес намерих и отстраних проблема с постоянно зацепения преден мост на черока, миналата седмица при дядо Владо открихме, че вакумната муфа държи предния мост постоянно зацепен, тогава намерихме едно спукано маркуче на вакумите и го оправихме, но проблема си остана, днес разкачих куплонга с вакуми който е на раздатката и там намерих странна тапа която не позволява вакума да управлява муфата, махнах тапата и сега всичко е ОК дори и лампата "PART(Y) TIME" свети когато мина на 4х4.
                Докато лежах от долу открих, че карето на заднич кардан е за смяна, хлопа много стабилно, та сега това е на дневен ред.
                I'm not Lost, I'm Discovering !

                088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

                Коментар


                • От: Какво направих по джипа днес?

                  Хубаво е, че почти безболезнено си отстранил проблема. Интересно кой и поради каква причина би сложил такава тапа там.
                  Jeep Cherokee Liberty 2.8 CRD

                  Коментар


                  • От: Какво направих по джипа днес?

                    причината почти ми е ясна имаше пробита тръбичка на един от вакумите и понеже не са успели да намерят къде им се губи вакума са го затапили така че да държи муфата в постоянно зацепено положение Велика инженерна мисъл, какво да ти кажа.
                    I'm not Lost, I'm Discovering !

                    088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

                    Коментар


                    • От: Какво направих по джипа днес?

                      Подмених отпред двете биалети както и тампоните на щангата между тях.Смяната ми отне 30 минути и добре че си купих цели биалети а не ремонтен коплект тампони защото при отвиването и двете биалети се скъсаха. Закупени от Вестауто за 130 лв всичко. При смяната им открих сериозен луфт от предната дълга полуоска при карето. Понеделник отивам да го купувам. Някой може ли да ми подскаже как се сменя карето за да не импровизирам?
                      HONDA XR400

                      Коментар


                      • От: Какво направих по джипа днес?

                        Вчера ми изгоря една крушка на късите светлини. Обиколих всички магазини в наше село и навсякъде ме гледаха странно, като повечето ме убеждаваха че такива крушки (HB4A) не съществуват в природата. Само на едно място бяха чували и обещаха в понеделник да имат.
                        “When you see the tree you’re about to hit it’s called understeer. When you can only hear and feel it it’s oversteer.”
                        Walter Rohrl
                        GSM: нула, три осмици, две двойки, девет, пет, девет, две.

                        Коментар


                        • От: Какво направих по джипа днес?

                          по принцип е много лесно. само трябва да извадиш лагера с главината. избиваш старото и слагаш новото каре. по трудно ми беше да намеря ново каре

                          Коментар


                          • От: Какво направих по джипа днес?

                            Здравейте на всички!!! Дълго и безаварийно ползване и наслаждаване на Jeep- овете!!! От около шест месеца съм се сдобил с един Грандос - WJ, 4.7, 99, но по обективни причини / командировки, почти невръщане у дома, а на работното място почти невъзможно/ не съм се включил по-рано с мнения и постове. А пък и по принцип не съм привърженик на форуми и прочие индиректни форми на коминакциии, но когато става дума за важни общи интереси и взаимопомощ е целесъобразно и одобрявам. Доста от инфото във форума съм изчел, беше ми от полза, та да дам и аз своя прескромен принос за начало към тази тема.
                            Какво съм напраил по джипа до сега. Доколкото мога при манипулациите съм се водил от сървиз менуала.
                            Смяна на всички консумативи -
                            1 масло двигател Penzzoil 5W30, купено от Балканстар Пловдив, тъй като никаде не намерих МОпар, обясниха ми че с аго спрели от производство, цената април беше по около 60лв. за 4л., юли беше по близо сто лева.. егати инфлацията.
                            2 масло СК и Раздатка в Дарс Ауто БУргас Mopar® ATF +4, type 9602 и Mopar® P/N 05016796AB, по каталог, цена около 360лв. двете със смяната
                            3.Антифриз Mopar Antifreeze Coolant, 5 Year/100,000 Mile Formula, това е концентрат скъпичък малко към 150лв. две туби или ок. 8л./да има и резерва/
                            4.масло по необходимост в хидравлика на волана и ремонт на секторна кутия, тъй като тъпите безхаберници в БГ, вкл. в Балрканстар, Дарс ауто и тям подобни, наливат в него масло от СК, което производителя абсолютно, ама абсолютно забранява за този вид хид. системи и помпи, вследствие на което кутията течеше, стойност 18 долара семеринги от САЩ с доставака към 150лв излезе и 50лв. ремонтв частен сервиз
                            5.пистов ремък Gates, ролките бяха добре на пръв поглед и не ги пипах, че са си инвестиция, около 40лв.
                            6.Въздушен филтър от САЩ Фрам /спортен, washable/ с доставката към сто лева
                            7. свещи пак САЩ Шампион Иридиеви/по каталога на Шампион ги дават топ за марката и модела/ по 6.5 долара парчето, с доставката към 150лв.
                            ПП Цените ги пиша около, защото документите ги нося в колата, и тук написаните са по памет +- някой лев
                            И май засега е това, понастоящем се чува трак, лоп някъде изоддолу, най-вероятно тампон/и, но това е планирана за в бъдеще инвестиция
                            Последно редактирано от martissedrov; 12-11-10, 11:46. Причина: допълнение
                            WJ 99 4.7 V8

                            Коментар


                            • От: Какво направих по джипа днес?

                              Предни накладки, предни носачи /горни,долни/, нови семеринги на двата дифа, реглаж. Много скъпи тия Jeep-ове бе

                              Коментар


                              • От: Какво направих по джипа днес?

                                Първоначално публикуван от martissedrov Преглед на мнение
                                ...ремонт на секторна кутия... 50лв. ремонт в частен сервиз...


                                Абе човек, кой е този сервиз дето за 50 кинта ремонтират секторна кутия. Напиши го тука, утре цветя ще им занеся.
                                Най ме е страх от хора без мечти...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X