Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво направих по джипа днес?

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Какво направих по джипа днес?

    Първоначално публикуван от Ba4e Mite Преглед на мнение
    Ставаше въпрос конкретно за гресьорки на тампопите на стабилизиращата щанга.
    Точно на стабилизиращите щанги сложих първите допълнителни гресьорки. Като съм гресирал всичко всеки месец през зимата заедно с обилно ежеседмично миене на окачването от калища и луга. А лятото след всяка кал или веднъж на 2 месеца.
    В момента предната стабилизираща щанга мога да я местя напред и назад с една ръка....
    LZ1RED

    Коментар


    • От: Какво направих по джипа днес?

      Днес....смених и останалите чорби, а именно:

      - ск. кутия- 3,2 л. SAE 10 W 30 ILSAC GF-4 от RAVENOL -моторно масло/не зная дали се знае тук от колегите,но това е маслото и за за ск. кутии AX -05 и AX-015 ,след като с отмяната на стандарта през 2002 трансмисионно GL-3 вече няма на пазара,а в тези ск. кутии не се слагат трансмисионни масла GL-04 или GL -05.Така казва производителя и препорЪчва моторно масло на MOPAR MAX PRO 10 W 30 ILSAC GF-4/

      -Раздатка - 1,2 л. ATF + 4 oт RAVENOL

      -Заден диф.- общо 2,120 литра SAE 75 W 140 SLS RAVENOL + добавка от БС допълнително.

      Общо маслата,поръчани от мене 4 + 2 + 2 литра ми струваха 130 лева,добавката за лсд 18 лв от БС,смених си ги сам в един сервиз,като платих 10 лв.за подемника,инструментите,силиконите,обезмаслителите ,шприца и най-вече за това,да не пипат те по колата.

      Сега се кефя много,защото шумовете са някак други......
      Hallo! I Must Be Going!

      Коментар


      • От: Какво направих по джипа днес?

        Днес за малко да сменям гума. Ето какво извадих от задна дясна на паркинга (Не Iphone-а).

        “When you see the tree you’re about to hit it’s called understeer. When you can only hear and feel it it’s oversteer.”
        Walter Rohrl
        GSM: нула, три осмици, две двойки, девет, пет, девет, две.

        Коментар


        • От: Какво направих по джипа днес?

          онзи ден смених двата задни ама, че единият бе предал богу дух. сложих газови, от вест ауто 174лв. излязаха.труд 30лв. последва и пълнене на климатика който бях източил зимата - 90лв.
          не бързам за никъде...
          XJ 2.5TD '98

          Коментар


          • От: Какво направих по джипа днес?

            Днес ми дойдоха гумите. И се обух.





            Толкоз!
            Кефя се!
            Прикачени файлове
            Последно редактирано от Чавдар (V93); 22-09-10, 10:58. Причина: Прекалено голяма снимка
            Hallo! I Must Be Going!

            Коментар


            • От: Какво направих по джипа днес?

              В случая, не - какво направих, а - какво разглобих...
              Онзи ден прокапа нафта от ГНП Бош, откъм планката за закрепване към двигателя.
              След две вечери мъки по частичен демонтаж до тъмница пред блока, установих причината за теча.
              Уплътнението беше се втвърдило и е за смяна. Лошото е, че не знаех - какво ме очаква пи разглобяването на помпата, за да достигна до "виновника". Оказа се, че след изваждане на частта с винтовете, които задържат помпата цяла, всички чарколяци в нея, се бяха изсипали вътре. Така че, сега си имам две кутии, пълни с "карантиите" на помпата, които ще трябва да се сглобяват обратно - нещо, от което изобщо не разбирам. Съвсем дилетантски предположих, че ще сваля капака, ще извадя уплътнението, за да го сменя, ще притегна обратно всичко ... и толкова.
              А сега, като гледам ситуацията, за да се получи отново работещ детайл, ще трябва първо да демонтирам всичко и когато намеря уплътнението, да занеса наличностите на майстор - дизелджия, който да "нареди" помпата отново, а после - да се настройва.
              Ето и снимки на "виновника" за теча и мястото, където е разположен.

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00577-1.JPG
Прегледи:2
Размер:189.9 КБ
ID:5201473

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00576-1.JPG
Прегледи:1
Размер:151.6 КБ
ID:5201474

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00575-1.JPG
Прегледи:1
Размер:182.3 КБ
ID:5201475

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00579-1.JPG
Прегледи:1
Размер:146.8 КБ
ID:5201477

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00574-1.JPG
Прегледи:1
Размер:165.5 КБ
ID:5201476

              Когато има положително развитие, ще пиша отново. Дотогава - съм пешеходец (и то - в навечерието на Събора )
              proud founder of Anna Veith fan club Bulgaria
              NISSAN Terrano II R20 2.7 TDi [A1 Rh+]
              Заедно в борбата срещу злокачествените мозъчни тумори

              Коментар


              • От: Какво направих по джипа днес?

                Вчера смених цялата течност в спирачната система .Сложих ДОТ 4 .
                Hallo! I Must Be Going!

                Коментар


                • От: Какво направих по джипа днес?

                  Днес смених биалетките и танпоните на стаб.щанга.В скорпионите ми искаха по 62 лв за биалетка и още по 20лв.на тампон,ама един приятел ми намери комплект 2те биалетки с тампоните и двата големи тампона за щангата за 100лв.всичко ,аз пък му монтирах новия бойлер и така.
                  0899278323-0877500798

                  Коментар


                  • От: Какво направих по джипа днес?

                    какво направих по джипа
                    нов съединител (феродо и притискателен диск - още веднъж благодарности на колегата Ники )
                    рециклиране горна помпа на съединител 25лв
                    задния семеринг на раздатката 24лв от Вест ауто
                    масло Декстрон 3 в раздатката 18лв за литър пак от Вест ауто
                    ангренажен ремък , малко гресиране
                    и малко центровка на ГНП че разход 20/100 не ми харесваше
                    I'm not Lost, I'm Discovering !

                    088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

                    Коментар


                    • От: Какво направих по джипа днес?

                      Първоначално публикуван от Romano Преглед на мнение
                      Днес ми дойдоха гумите. И се обух.


                      Толкоз!
                      Кефя се!

                      Колега,сподели цена, дотавчик и впечатления от гумите.
                      Благодаря!
                      Последно редактирано от Чавдар (V93); 22-09-10, 10:58. Причина: Прекалено голяма снимка

                      Коментар


                      • От: Какво направих по джипа днес?

                        Какво правих днес... нови тампони за а-рамото, 76лв - 2 броя (вест ауто)
                        Труд за смяна 50лв.
                        Audi A6 Avant - 2.7TDI (4F)
                        Kawasaki Vulcan S ABS SE '17

                        LZ1FLY

                        Коментар


                        • От: Какво направих по джипа днес?

                          Днес...се обадих на преди6ниа сопственик и ми каза че маслото в скоростната кутиа е сменено, но за раздатката и дифовето не каза ништо. Така да разбрах че мора да ги сменам. Днес разбрах какво е раздаткаа(нешто като централен диференциал) ако греша мола исправете ме.. Мерси!

                          Коментар


                          • От: Какво направих по джипа днес?

                            Първоначално публикуван от ljupco Преглед на мнение
                            Днес...се обадих на преди6ниа сопственик и ми каза че маслото в скоростната кутиа е сменено, но за раздатката и дифовето не каза ништо. Така да разбрах че мора да ги сменам. Днес разбрах какво е раздаткаа(нешто като централен диференциал) ако греша мола исправете ме.. Мерси!
                            Почти уцели... един съвет: пак се обади на предишният собственик и го питай какво точно масло е сипал в скоростната кутия... важно е модела и марката... ако не знае или е различно от оригиналното веднага го смени. А какъв ти е Джипа ?
                            LZ1RED

                            Коментар


                            • От: Какво направих по джипа днес?

                              Аз пък днес освен борбата с релето за мигачите за което писах тук http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102856 смених и ламбда сондата (oxygen sensor 2/2)


                              която чакаше отдавна. Старата беше счупена и даваше грешка.И все пак колебанието в оборотите на празен ход си остана, а аз мислех че е от нея.

                              Освен това също отдавна чакаха и свещите за смяна.Бях ги купил много отдавна но все нямах време да се захвана.Е днес почнах, но се оказа че тези които съм си купил не са същите (какво съм гледал тогава незнам ) та се наложи да отскоча до дилъра и да си купя оригинални.Ето и малко снимки



                              Набързо проверих в нета и се оказа че тези които съм купил са за 5.7 HEMI и за някои модели на Крайслер и Додж. Ако някой си ги познае да казва, ще му ги подаря.Само утре или вдругиден ще проверя колко ще е шипинга до България (мисля че ще е доста).Другия вариант е като си идвам напролет да ги донеса.
                              Jeep Grand Cherokee 4.7 V8 Quadra Drive...отново
                              0877стоидевет215–Радослав

                              Коментар


                              • От: До: Какво направих по джипа днес?

                                Днес си купих дебела мушама с лице на ламиниран паркет с размер 110x150 cm за постилка в багазника (се спремаме за ски). Утре следи режене...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X