Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво направих по джипа днес?

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Какво направих по джипа днес?

    Първоначално публикуван от Stefan_yj Преглед на мнение
    Колеги дайте да пишем само за подобрения по Jeep-ките,текущите неща всеки ги прави.
    Мисля че имаме нужда от една тема за малките неща които сме направили(ремонтирали) по джипа, и за които няма нужда от отделна тема.

    Много е важно, за да си бъдем полезни, от мненията да става ясно за какъв модел Jeep става въпрос.
    Дизелов Jeep, не е Jeep.

    Коментар


    • До: Какво направих по джипа днес?

      Да пусна снимки към пост 661
      1. Помпата, от неизвестно превозно средство
      2. Валче с лагерите от "Лада" (здраво но късо) и унищожения оргинален вал. Той е 120мм дългия ладов е 115 и си пасва 1:1, също и фибъра, само трябва да се изработи втулка която да притиска фибърчето без да го мачка, за да не тече
      Прикачени файлове
      0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

      Коментар


      • До: Какво направих по джипа днес?

        установих че някои бе свалил никелирания улук на Черокито ...търсих по магазините...но не очавах че от магазин Лада ще си купя точно това дето някои го е дигнал . черен цвят , 250 см дължина , пластмаса цена 6 лева броиката
        понякога човек има нужда от КАЛАШНИК
        ********************************
        JEEP CHEROKEE LAREDO 2,1 TDI "COMMANDO"
        Honda Shadow VLX 600 - 1999
        FORD CORTINA-TAUNUS WAGONSTATION 2000L V6


        0897795824 ; 0887092009 ; 0893316996
        Влади

        Коментар


        • До: Какво направих по джипа днес?

          Почистих и измих щателно след неделната разходка .
          Прикачени файлове
          ------------------------------------
          тел. O878 9ЧЧ 999

          Коментар


          • До: Какво направих по джипа днес?

            Първоначално публикуван от CJ_7 Преглед на мнение
            Почистих и измих щателно след неделната разходка .
            Спам си е за темата ама ще дойда да пием по кафе, почти година ще стане и немога да се организирам, предния път като тръгнах към теб и колата ми се счупи ....ама "Джипа" е красавец, ако споделиш какво е окачванито, и размера на гумите ще съм благодарен.....за да си мечтая де
            0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

            Коментар


            • До: Какво направих по джипа днес?

              Вярно е уникален хубавец. Мен ми се виждат редуктори. Ще е интересно да чуем подробности. Поздрави!

              Коментар


              • До: Какво направих по джипа днес?

                Днес най-накрая дойде време да се ремонтират задните спирачки на YJ - на последния технически преглед ми казаха, че въобще нямам такива Поръчах си от USA нови барабани, скоби, гумички за цилиндърчетата и комплект с почти всички пружинки и останали дреболии. Снимките са от лявото колело. Беше текло масло от полуоската и както се вижда е голяма мацаница, дори боята по скобите се беше надула. Свалих и почистих всичко и вече заприлича на спирачка На дясното колело пък едното буталце беше заклинило и се наложи да му се помогне с чука. Смених спирачната течност в цялата система с DOT4. Старата беше доста мътна. Сега с новите барабани и скоби спира доста добре и като го покарам малко ще регулирам спирачките повторно. Единствено ръчната не хваща и ще и обърна допълнително внимание.

                Ето и малко снимки:
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_6152.jpg
Прегледи:1
Размер:30.5 КБ
ID:5128163

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_6163.jpg
Прегледи:1
Размер:30.2 КБ
ID:5128164

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_6165.jpg
Прегледи:1
Размер:29.5 КБ
ID:5128165
                [URL="http://www.forum-lines.ru/"][IMG]http://www.forum-lines.ru/rez/renegade.gif[/IMG][/URL]
                [COLOR=Black][B] Wrangler YJ, 2.5i, 2.5'' bodylift, ARB locker

                [/B][/COLOR][B]Продавам пистов ремък за Jeep [/B][URL]http://forum.offroad-bulgaria.com/showthread.php?p=886566#post886566[/URL][URL="http://forum.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=28939"]
                [/URL]

                Коментар


                • До: Какво направих по джипа днес?

                  Първоначално публикуван от CJ_7 Преглед на мнение
                  Почистих и измих щателно след неделната разходка .
                  Страхотна джипка колега, благородно ти завиждам за нея.Браво!!!

                  Коментар


                  • До: Какво направих по джипа днес?

                    Повдигнах Джипа с 2" с ето тези подложки: http://cgi.ebay.com/ebaymotors/ws/eB...DLVI%26ps%3D54
                    Подмених всички тампони и гумички по окачването с полиуретанови с ето такъв кит:
                    http://www.prothane.com/complete_kits.php
                    Смених и едната биаледка че се беше разбила.
                    Смяна на предни и задни накладки и дискове.
                    Има визуален ефект след поставянето на подложките,но в сантиметри не знам колко е защото забравих да извърша замервания.Потропванията в окачването изчезнаха,старите тампони определено си бяха за смяна.
                    Остана да сменя гумите като съм се насочил към БфГудрич Allterain 245/75/16 като до края на тази седмица би трябвало да съм ги сменил
                    Гранд Чероки 5.2 ZJ
                    Гранд Чероки 3.7 WK

                    Коментар


                    • До: Какво направих по джипа днес?

                      Първоначално публикуван от ddpetrov Преглед на мнение
                      Повдигнах Джипа с 2" с ето тези подложки:
                      Остана да сменя гумите като съм се насочил към БфГудрич Allterain 245/75/16 като до края на тази седмица би трябвало да съм ги сменил
                      А защо такива малки гуми ще слагаш ?
                      с 2" подложки влизат 31" гуми...
                      Обаче за 31" ще трябва да сложиш и фланци 30 мм. Между другото и с по малките гуми фланците ще са ти от полза.
                      LZ1RED

                      Коментар


                      • До: Какво направих по джипа днес?

                        Вчера смених 5-те подгряващи свещи, защото напоследък трудно палеше студен - дори и през лятото при примерно 20 градуса сутрин. И след като запали, около 20-30 секунди не можеше да "подреди" цилиндрите, всичко това придружено с доста белезникав дим и силна миризма на сурова нафта - абе типичните симптоми на скапани свещи. В същото време ги мерихме, както са монтирани - и според омметъра нямаше изгорели.

                        Сложих словенски Искра (по 11 лева парчето), от които съм много доволен от предишните си дизели, пък и при тях гарантирано няма ментета.

                        Днес сутринта Жипа приятно ме изненада - след угасването на спиралката на подгряването запали още от четвърт оборот и без пушеци, веднага си "подреди" всички цилиндри и заработи стабилно и равномерно. При +1 градус външна температура.

                        Свещите, които свалихме, бяха Бош, но явно ментета - личеше им от километър. Иначе и 5-те работеха, ама след проверка на акумулатор нагряваха бавно и на практика си оставаха доста студени. Абе ментаци най-грозни от някоя китайска гаражна работилница... Докато Искрите тутакси светваха червено.

                        Да ви предупредя, че по различните каталози за този двигател излизат два вида свещи - с обща дължина 92 или 97 мм (дължина на "пишката" 24 или 29 мм) - аз сложих тези, които излизаха в каталога на Искра, тоест по късите, при Беру и NGK излизаха с дълга "пишка". Тези които свалихме, бяха от дългите.

                        (Снимката е чисто информативна, това е друга свещ, макар и пак за VM)

                        Последно редактирано от Carburettor; 15-10-09, 00:08.
                        ​​​Volvo XC90 D5 Inscription '16
                        Volvo XC90 D5 Executive '12
                        Volvo XC60 D5 Summum '11
                        Alfa Romeo Spider 2.0 '90

                        Коментар


                        • До: Какво направих по джипа днес?

                          Първоначално публикуван от redair Преглед на мнение
                          А защо такива малки гуми ще слагаш ?
                          с 2" подложки влизат 31" гуми...
                          Обаче за 31" ще трябва да сложиш и фланци 30 мм. Между другото и с по малките гуми фланците ще са ти от полза.
                          Всъщност сложих 265/70/16 което e 31" мисля.Не са БФ гуудрич ,взех Мишлен Latitude.За фланците колега сте прав само при пълен ляв и десен има опиране,без фланци няма да се размина.От къде мога да си закупя или да ми изработят.30 мм не са ли много,според мен и 20 мм биха ми свършили работа.Най-напред обаче трябва да огледам гочно за какво става дума ама днес в този дъжд не става.Снощи към 7 взех джипа и ми се наложи пътуване с него изминах около 450 км. много съм доволен от държенето на джипа с новите гуми и стабилността.С две думи си реализирах идеята.Ето и няколко снимки ,но са лоши от телефон
                          Прикачени файлове
                          Гранд Чероки 5.2 ZJ
                          Гранд Чероки 3.7 WK

                          Коментар


                          • До: Какво направих по джипа днес?

                            Първоначално публикуван от ddpetrov Преглед на мнение
                            От къде мога да си закупя или да ми изработят.30 мм не са ли много,според мен и 20 мм биха ми свършили работа.
                            Фланци продава Явор - Вромос
                            A 30 мм. са стандарт и не се произвеждат по-малко. Ако Ви правят фланци по-тънки от 30 мм. има опасност да не издържи стената. Все пак има отвори с разширение за гайките за монтажа към главината.
                            ето как изглеждат:http://www.vromos.com/images/2008032...90.spacers.jpg
                            LZ1RED

                            Коментар


                            • До: Какво направих по джипа днес?

                              По-скоро минималната дебелина е такава, за да може да "скрие" шпилките, а не защото няма да издържи. 15 мм. също издържа без абсолютно никакви проблеми, но си изрязах шпилките.
                              99 WJ V8, 5" lift long arm, 35"...
                              It's a Jeep thing - you wouldn't understand..!

                              Коментар


                              • До: Какво направих по джипа днес?

                                Първоначално публикуван от Николай Малинов Преглед на мнение
                                По-скоро минималната дебелина е такава, за да може да "скрие" шпилките, а не защото няма да издържи. 15 мм. също издържа без абсолютно никакви проблеми, но си изрязах шпилките.
                                15 мм стомана, по-скоро ДА но алуминии НЕ
                                LZ1RED

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X