Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво направих по джипа днес?

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Какво направих по джипа днес?

    Първоначално публикуван от Jeep_bs Преглед на мнение
    Тази нощ, най- нагло са ми отрязали тръбите на ауспуха, с цел кражба на катализатора!!! Ебати наглите! А алармата не се е задействала!!! Вече съм само с тръба на мястото на катализатора. Шуъмт е същия! И нямам катализатор.

    Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
    Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

    Коментар


    • До: Какво направих по джипа днес?

      Верно . С кво са резали бе, пич?

      Коментар


      • До: Какво направих по джипа днес?

        Беше рязано много професионално и гладко! Или с флекс или с тези ножовки на конец които са(гъвкавите). Полицаите дори не си направиха труда да дойдат да погледнат. И това посред нощ, пред жилищен блок! Абе, нямам думи...
        [SIGPIC][/SIGPIC]

        Коментар


        • До: Какво направих по джипа днес?

          Първоначално публикуван от Jeep_bs Преглед на мнение
          Беше рязано много професионално и гладко! Или с флекс или с тези ножовки на конец които са(гъвкавите). Полицаите дори не си направиха труда да дойдат да погледнат. И това посред нощ, пред жилищен блок! Абе, нямам думи...
          Сега сложи си на неговото място празно гърненце, да се изненадат другия път
          Не е луд, който яде баницата.... Кучето си лае, кервана си върви... ДОКОГА?
          Форд Фокус 1,4 1999 г., Крайслер Гранд Вояджър, Corvette C5
          ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА

          Коментар


          • До: Какво направих по джипа днес?

            За такова чудо за пръв път чувам. Трябва съвсем да са изправили ушите за да почнат катализатори да крадат...

            Коментар


            • До: Какво направих по джипа днес?

              Първоначално публикуван от Choco Преглед на мнение
              За такова чудо за пръв път чувам. Трябва съвсем да са изправили ушите за да почнат катализатори да крадат...
              94-5-а година се навъдиха доста BMW-та с ауспуси ремус и започнаха да ги крадат щото са модерни. Мой приятел така изгоря видял как с джип закачат ауспуха за кривката и със зверска газ изскубват целия ауспух. Докато слезе от Ремуса е имало само спомен.
              Но не вярвах да се случи подобно нещо през 2009-а .
              no signature no problems

              Коментар


              • До: Какво направих по джипа днес?

                След почти приключилия ремонт по охладителната система (за това - когато всичко е завършено), днес смених маслото (CHAMPION TURBOLUBE 15W40 SL/CF) и масления филтър (Purolator) на Рено-то J8S.
                proud founder of Anna Veith fan club Bulgaria
                NISSAN Terrano II R20 2.7 TDi [A1 Rh+]
                Заедно в борбата срещу злокачествените мозъчни тумори

                Коментар


                • До: Какво направих по джипа днес?

                  Опитах да си сменя челюстите на ръчната но установих, че при смяната на гумите са ми превъртели гайката и после са начукали отгоре ламаринката.И се почна едно разпробиване на болта не е за разправяне.Болта е закален и успях да го разпробия само със свредла с твърдосплавен връх и многократно споменаване на една роднина на гумаджията.Утре ще му ходя на приятелско посещение,не можа ли да ми каже в БС гайката е 9лв без ДДС болта и той толкова някъде.Ами ако бях спукал гума някъде изобщо не ми се мисли.В нашия БС нямаха болт в наличност иначе гайки много.Операцията с челюстите се отлага за четвъртък щото куриера ще носи болта пеша от София и ако съм късметлия дано да е преди обяд.
                  Мисленето е труден и бавен процес и не се отдава на всеки.....
                  Grand 3.1TD
                  0898 620 306 Стоян

                  Коментар


                  • До: Какво направих по джипа днес?

                    Щото гайката като има ламаринка отгоре е 19, а без ламаринката - 18.

                    Коментар


                    • До: Какво направих по джипа днес?

                      Първоначално публикуван от kinex Преглед на мнение
                      Щото гайката като има ламаринка отгоре е 19, а без ламаринката - 18.
                      Това го знам, ама гумаджията не.Днес го съветвах со кротце ,со благо и со малко ..... Днес цирка продължи със диско-барабаните,то не беше напъване ,то не беше чукане ама нали са 9годишни и с характер не помръдват.Тогав се сетих как на времето ги сваляхме на ладичките само че те не бяха куадра-драйв.Метода е почти същия-задния мост на стойки ,гумите свалени,лоста на раздатката LOW,педала на спирачката до край и почва неутрал задна неутрал директна без да се пуска спирачката.На седмия осмия път се предаде левия,след още няколко опита се предаде и десния.
                      Мисленето е труден и бавен процес и не се отдава на всеки.....
                      Grand 3.1TD
                      0898 620 306 Стоян

                      Коментар


                      • До: Какво направих по джипа днес?

                        Вчера като си взех болта от БС към 4 часа /след като им се обадих по телефона поне 3 пъти да питам дали ми е пристигнал болта и не получих смислен отговор ,отидох лично и след половин час уточняване какъв болт и кога съм го поръчал ,момчето отиде до склада и се върна с един пакет в който имаше поне 10 болта като накрая учудено ме попита ''ама вие само за един ли''.Взех си челюстите с залепеното ново феродо /цена само за материал като на колега 20 лв/и сега вече спирам и на ръчна .Майстора който ми лепи феродото ми даде някаква медна грес с която да смажа между диска и полуоската+механизма за регулировка и каза че и след 20 години няма да имам проблем с демонтаха им.Понеже отвътре барабаните бяха силно корозирали ги почистих с шкурка на струга.И след всичко това вече мога да спирам и само на ръчна
                        Мисленето е труден и бавен процес и не се отдава на всеки.....
                        Grand 3.1TD
                        0898 620 306 Стоян

                        Коментар


                        • До: Какво направих по джипа днес?

                          Купих му нова книжка Jeep Grand Cherokee ZG 1997 Workshop Service Manual дано разбере, че няма да го престана да го човъркам докато продължава да се държи неестествено.

                          Моля, ако книжката я има вече в систематизираната информация поста да бъде изтрит.

                          Коментар


                          • До: Какво направих по джипа днес?

                            Прокапа отпред АТФ и се оказаха нацепени маркучите, свързващи автоматичната скоростна кутия с радиатора.
                            Смених ги с маслоустойчиви, издържащи на високо налягани /чешки/.
                            Не ползвайте български - стареят за часове и се пукат при всички случаи!
                            Смених си маслото /Мопар АТФ+4 -4литра/ на автомата и филтъра+гарнигура на капака на скоростната кутия.
                            Масло АТФ+4 - 4литра, филтър и гарнитура от Балкан Стар Пловдив - 146лв.

                            За моя изненада изтекоха ~4,5 литра АТФ , а не както се твърди 4л.
                            ________________________________________________________________________________________
                            Grand Cherokee WJ 3.1TD 1999
                            HARLEY DAVIDSON - HARITADGE SOFTAIL CLASIC 2006

                            Коментар


                            • До: Какво направих по джипа днес?

                              Днес си смених масметъра със едим които 1000 милиграма а досега си бях със оригиналния които подаваше до 800 милиграма .И мога да кага че колата хвърчи направо голям кеф е

                              Коментар


                              • До: Какво направих по джипа днес?

                                [QUOTE=gun;792638]Днес си смених масметъра със едим които 1000 милиграма а досега си бях със оригиналния които подаваше до 800 милиграма.

                                КОлега какво е масметър?
                                Не е луд, който яде баницата.... Кучето си лае, кервана си върви... ДОКОГА?
                                Форд Фокус 1,4 1999 г., Крайслер Гранд Вояджър, Corvette C5
                                ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 6 потребители онлайн. 0 потребители и 6 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X