Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво направих по джипа днес?

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Какво направих по джипа днес?

    Първоначално публикуван от zehirev Преглед на мнение
    В охл. система е близо 11 л течноста, така че тези няма да ги усети, но ти задължително си следи казанчето с някаква лампа отзад, че много кофти се вижда(поне при мен е така, а жипките са ни еднакви). Задължително си провери дали ти работи индикатора за течноста в казанчето и засечи колко ти губи, че става страшно...на мен ми чезнеше бавно около два месеца, докато в една нива не дадох повече газ и ми напръска антифриз по обувките ...
    Пак навреме го хванах...

    имам подозрение че може и в сервиза да са източвали при ремонта и да са забравили да долеят... ще видя...
    не бързам за никъде...
    XJ 2.5TD '98

    Коментар


    • До: Какво направих по джипа днес?

      намерих теча.беше от побългаряване на едно късо гумено съединение,точно преди термостата.някой от майсторите оригиналните самозатягащи се скоби / стоманените пружини дето се стискат за да освободят/ са му били сложни, та сложил скоба с винт, съответно я натегнал, деформирал маркуча, а тя послекато поотпуснала гумата взела да изпуска и да си попротичва... старата скоба си бе останала на металната тъба под маркуча, та си я извадих, почистих маркуча и налепа образуван по металната тръба на мястото на теча, обърнах маркуча така че деформираното да иде на по дълго влизащата в него тръба откъм термостата, сложих си скобите както трябва долях и обезвъздуших ... и всичко е ок. дано да няма някой друг теч. гумената тръба ще трябва да я сменя , все пак...
      не бързам за никъде...
      XJ 2.5TD '98

      Коментар


      • До: Какво направих по джипа днес?

        Днеска ми доиде капачката за масло на двигателя,на старата гумичката се беше прецакала и изпускаше.Оригинална от рено за 2.1тд-30лв.

        Коментар


        • До: Какво направих по джипа днес?

          ЗА ЕДНА СЕДМИЦА РАБОТА НАПРАВИХ ТОВАНатиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00654.jpg
Прегледи:1
Размер:105.5 КБ
ID:5094901

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00656.jpg
Прегледи:1
Размер:113.3 КБ
ID:5094902

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:13032009010.jpg
Прегледи:1
Размер:120.8 КБ
ID:5094903

          Коментар


          • До: Какво направих по джипа днес?

            днес разкарах дисконектора (по съвет на Маркан . Маркане мерси ! и изкормих всички ненужни вакуумни тръбички и маркученца.
            е...вече имам ефективно включване на предния мост...когато аз искам :0 а не когато му скимне
            Последно редактирано от kinex; 16-03-09, 16:27. Причина: дисконектор
            понякога човек има нужда от КАЛАШНИК
            ********************************
            JEEP CHEROKEE LAREDO 2,1 TDI "COMMANDO"
            Honda Shadow VLX 600 - 1999
            FORD CORTINA-TAUNUS WAGONSTATION 2000L V6


            0897795824 ; 0887092009 ; 0893316996
            Влади

            Коментар


            • До: Какво направих по джипа днес?

              Днес му смених и карето на кардана за задния диф . вече даже не хлопа при резки отпускания или натискания на газта. каре с размери 27мм Х 81.2мм. цената му е 25 лева , аналог : за Мерцедес Спринтер ил Форд Транзит . Оригинално : 70 $ + 25 лева доставка
              понякога човек има нужда от КАЛАШНИК
              ********************************
              JEEP CHEROKEE LAREDO 2,1 TDI "COMMANDO"
              Honda Shadow VLX 600 - 1999
              FORD CORTINA-TAUNUS WAGONSTATION 2000L V6


              0897795824 ; 0887092009 ; 0893316996
              Влади

              Коментар


              • До: Какво направих по джипа днес?

                Оригинално : 70 $ + 25 лева доставка
                В Скорпион е 30лв.
                99 WJ V8, 5" lift long arm, 35"...
                It's a Jeep thing - you wouldn't understand..!

                Коментар


                • До: Какво направих по джипа днес?

                  Последните 2-3 седмици ми бяха в ремонти и подобрения. Смених биалетки, втулки на предни горни и задни носачи, демфера на кормилната щанга, както и дългия накрайник.
                  Свалих амортисьорите - 3 не работеха, последния на 10-20%. Махнах пружините и подложките. Сложих траил мастер 2" пружини и амове.
                  Джипа стана по-висок от колкото беше с подложките (умора на пружините вероятно), стана и доста по-твърд - но пък го усещам много стабилен. С новия усилен демфер усещам и волана. С две думи джипа стана добре.

                  Много е дъждовно, като грейне слънце ще го снимам.
                  Не е луд, който яде баницата.... Кучето си лае, кервана си върви... ДОКОГА?
                  Форд Фокус 1,4 1999 г., Крайслер Гранд Вояджър, Corvette C5
                  ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА

                  Коментар


                  • До: Какво направих по джипа днес?

                    Вчера Cherokee-то излезе от сервиза със нови тампони на предната стабилизираща щанга и семеринга на предния диф . Искам да кажа , че след смяната на тампоните имаше коренна промяна , предницата влиза по меко в дупките и няма никакви блъскания на желязо и хлопане .
                    JEEP PATRIOT, 2.0CRD , 2008
                    JEEP CHEROKEE XJ ,SPORT 4.0L 2000
                    JEEP COMMANDER, 4.7L , 2009
                    JEEP GRAND CHEROKEE WJ 4.7L H.O , 2005 OVERLAND 0878102108 -Иван

                    Коментар


                    • До: Какво направих по джипа днес?

                      Вчера повдигнахме предницата с 13см, днеска шпренгвахме задните ресьори и наклапатисахме един допълнителен лист за подсилка от форд транзит.
                      Последно редактирано от alexi2828; 18-03-09, 22:10.

                      Коментар


                      • До: Какво направих по джипа днес?

                        Смених всички масла и филтри по двигателя -290лв.
                        Сега остават по трансмисията и деференциалите.
                        Car audio & Off road club TETEVEN
                        Jeep Grand Cherokee 5.7 HEMI
                        GAZ 69 0ff Road '76

                        Коментар


                        • До: Какво направих по джипа днес?

                          Днеска ми зглобиха предното окачване и задните ресьори.Мерихме как ще станат седалките и свалихме гарнето.
                          Прикачени файлове

                          Коментар


                          • До: Какво направих по джипа днес?

                            Днес завърших първият етап от подготовката за лифт с подложки.
                            Аз си ги правих,стоманени са и доста тежат,дали да не ги олекотя с разпробиване тук-там?През уикенда ще се опитам да сваля размерите на удължителите за амортесьорите и в понеделник ги почвам.
                            Прикачени файлове
                            Дизелов Jeep, не е Jeep.

                            Коментар


                            • До: Какво направих по джипа днес?

                              Днеска ми завариха калниците и заварихме планки за седалките стана супер.
                              Прикачени файлове

                              Коментар


                              • До: Какво направих по джипа днес?

                                днес си поръчах фланци.30мм. надявам се до края на седмицата да ги сложа...
                                не бързам за никъде...
                                XJ 2.5TD '98

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 3 потребители онлайн. 0 потребители и 3 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X