Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво направих по джипа днес?

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Нов рекорд - капачка за радиатор (поредната), push-rod-ове за клапани на 5.7 и 2 нови халогенчета (на смешна цена са в RockAuto), поръчани в неделя вечер и изпратени в понеделни след обяд тамошно време, преди 2 часа ми ги донесоха на вратата, освеободени от митница и т.н.
    Сега остава да ги сложа.

    @CITIZEN: С какво го пръсна?
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
      Нов рекорд - капачка за радиатор (поредната), push-rod-ове за клапани на 5.7 и 2 нови халогенчета (на смешна цена са в RockAuto), поръчани в неделя вечер и изпратени в понеделни след обяд тамошно време, преди 2 часа ми ги донесоха на вратата, освеободени от митница и т.н.
      Сега остава да ги сложа.

      @CITIZEN: С какво го пръсна?
      Кое с какво съм пръснал, Халогените са нови от БГ.
      Mercedes-Benz - M-class (W164) - ML 550 (388 Hp) 2008
      Mercedes-Benz - Е-class (W211) - 4matic (224 Hp) 2008

      Коментар


      • Първоначално публикуван от CITIZEN Преглед на мнение

        Кое с какво съм пръснал, Халогените са нови от БГ.
        Джипката отдолу, как кое? Споменаваш за обработка, снимал си и как от ръждива е станала черна.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение

          Джипката отдолу, как кое? Споменаваш за обработка, снимал си и как от ръждива е станала черна.
          Джипа отдолу ми го прави покойния вече за съжаление колега от форума Ончо Ончев - Оника, каза че ги обработва първо, после със Wurt и накрая щял да я пръска със нещо което запечатвало не е Шагре, но не запомних какво е,. Засега 1година почти не е мръднал, Но и тя стои 99% в Гараж, иначе от Софийските Луги и препарата беше цялата с повърхностна червенина, което ме дразнеше страшно, иначе няма ръжда абсолютно никъде, като я взех беше с хартийките по раздатката.
          Mercedes-Benz - M-class (W164) - ML 550 (388 Hp) 2008
          Mercedes-Benz - Е-class (W211) - 4matic (224 Hp) 2008

          Коментар


          • Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение

            Джипката отдолу, как кое? Споменаваш за обработка, снимал си и как от ръждива е станала черна.
            Спарки,и аз моята Джипка я обработих с битумен спрей и във вратите и предния и заден капаци вкарах лятото горещ восък. Сега хем се е стекъл,хем се отмириса! След една година майсторът ме вика само за проверка и дава живот на обработката към 5 още години! Майсторът е в Смолян,тук яко се ползва по пътищата луга,така,чеси струваше! Преди да се почне работа колата отдолу трябва да се измие с водоструйка!
            JEEP Grand Cherokee WK2; 184kW (250 PS), 2017 г.
            Тел: +359 887 847261

            Коментар


            • Колеги, има ли някой скоро намерение да поръчва нещо от рокауто,че аз искам да си закупя от там едно уплътнение. Смятам,че ако се комбинира доставката би било по-изгодно за всички участващи. При мен става дума за едно уплътнение под капака на колата ми за към 47 долара. Ако някой ще прави поръчка нека да ми пише на ЛС или да ми звънне на мобилния номер.
              JEEP Grand Cherokee WK2; 184kW (250 PS), 2017 г.
              Тел: +359 887 847261

              Коментар


              • Предсезонно Джипа се сдоби с 4 бр. подгревни свещи Denso. И 4-те стари бяха изгорели.
                Jeep Cherokee KJ, 2.8crd LIMITED Auto, 2004г. & TABBERT Jeunesse 560
                Око за око, паста за зъби!
                Когато вярата срещне надеждата, животът намира начин!

                Коментар


                • Привет !
                  Масла + филтри - всички , дискове - предни , задни , накладки - предни , задни , задни тампони стаб щанга ( тука отварям една скоба , има огромна разлика след смяната , мойте явно са били доста изтървали ). Най-накрая смених и навигацията с Eonon Q03Pro .
                  Плюс някъде бях изтървал единия болт на дясната предна джанта ...
                  Поздрави!

                  Коментар


                  • А мен ме скъсаха на ГТП с Черока, задна лява спирачка и ръчна, пак заради ЗЛ спирачка.

                    Днеска реших да отворя да видя кво става и се оказа спирачките са перфектни, протекъл семеринг на моста(на хъба), вкарва масло в барабаните и следва нула спирачно усилие... на ЗЛ колело.

                    От мързел не свалих барабана да обезмасля преди прегледа и сега бърша сълзи и сополи, заради единия мързел
                    Бъдете живи и здрави!

                    Коментар


                    • При наместване на връзката успях да си отлепя ей това от задното стъкло

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Attach.jpg
Прегледи:268
Размер:52.3 КБ
ID:6906969

                      Лепено е с някакво електропроводимо лепило. В нет-а намирам Loctite 21351-6PK и Permatex 091171, но някъде по света и доставка до тук излиза дявол на магаре.

                      Нещо налично по нашите земи?

                      Ние не сме неутрални!

                      Коментар


                      • BatGeorgeone
                        BatGeorgeone коментира
                        Редактиране на коментар
                        https://www.amazon.co.uk/Permatex-09.../dp/B000ALBZJY

                      • atanas_93
                        atanas_93 коментира
                        Редактиране на коментар
                        Най- добре свали стъклото и го запой с поялника. На моя Гранд и на още 3 съм го направил така и няма проблеми. Фабрично си е запоено. Единствената тънкост е, че трябва да се загрее стъклото на по голяма площ с пистолет за горещ въздух. Едно за да не се пръсне самото стъкло от рязкото нагряване с поялника в една точка, и второ за да се "разлее" спойката по лесно. После върху спойката намазваш някакъв твърд силикон на по голяма площ за по- голяма якост.
                        Иначе с лепила в годините съм пробвал на Вюрт и Локтайт, ама е ден до пладне. Отлепва се.

                      • Чавдар (V93)
                        Чавдар (V93) коментира
                        Редактиране на коментар
                        Не е запоявано фабрично. С някакво лепило е. Намерих в ЕМ Комплект лепило на Permatex, което по описание трябва да е точно за тази цел. Като го взема и пробвам, ще споделя резултата.

                    • С оглед новата година и наближаващия Рожден ден на любимата Jeep-ка, днес премина пълен преглед на всички агрегати, все пак подмина 200 000км., оказа се отново че е в топ Форма дори и сравнена с нова кола, Но въпреки това Едната Лагер-Главина се подмени с такава която не е пееща и с подобаващо качество SNR /уж/, и смяна на масла във Диф и Раздатка.Поздрави. Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SNR.jpg
Прегледи:211
Размер:243.6 КБ
ID:6907009 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:oil.jpg
Прегледи:232
Размер:263.4 КБ
ID:6907010 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Snr2.jpg
Прегледи:222
Размер:238.2 КБ
ID:6907008
                      Прикачени файлове
                      Mercedes-Benz - M-class (W164) - ML 550 (388 Hp) 2008
                      Mercedes-Benz - Е-class (W211) - 4matic (224 Hp) 2008

                      Коментар



                      • Чавдар (V93) коментира
                        Днес, 11:19

                        Не е запоявано фабрично. С някакво лепило е. Намерих в ЕМ Комплект лепило на Permatex, което по описание трябва да е точно за тази цел. Като го взема и пробвам, ще споделя резултата.
                        Въпреки това, не разчитай на някаква механична якост на самото лепилото. Ако създаде електрически контакт, след него нанеси отгоре върху цялата зона нещо друго на епоксидна основа, което да държи на опъването на спиралния кабел при отваряне на стъклото. Иначе няма да държи и ще се отлепи. Пробвано е и резултатът не издържа няколко дни. Атанас е прав - ако метализираната основа е цяла, най-добре е да се калайдиса и запой, макар и да е по-сложно за изпълнение. Иначе, поради опъването при отваряне, е трудно нещо да се задържи добре и същевременно да създаде добър електрически контакт.
                        Успех!
                        Jeep Cherokee - Liberty 2.8 CRD
                        First impression is not always true. Get inspired.
                        Qualis vir, talis et oratio. (Какъвто човекът, такава и речта му.)Seneca
                        Reading is sooo boring, unlike writing!

                        Коментар


                        • Чавдар (V93)
                          Чавдар (V93) коментира
                          Редактиране на коментар
                          E да де. Дреболия е, щото като обем работа не е много и не предполага някаква по-крупна сума. А рискът е налице. Нито всеки сервиз ще се хване, нито аз ще искам да се надявам на рекламация.
                          Взех лепило на Перматекс. Пише, че е специално за клеми. Сега чакам да се постопли малко времето, че се препоръчва да се лепи при над 10*

                        • murfito
                          murfito коментира
                          Редактиране на коментар
                          Навремето лепих така едно стъкло и след това се взриви по време на движение. Не беше приятно изживяване.

                        • sparkybg
                          sparkybg коментира
                          Редактиране на коментар
                          Нещо се омота сайта, та пак:

                          На много коли оригинално е запоявано, предполагаемо с нискотемпературен припой - това на твойта картинка категорично е запоявано например. Но не е дреболия - най-нискотемпературните припои са на около 120-130 градуса. Това значи че цялото стъкло трябва да се загрее почти на толкова, плавно, нещото да се запои, донагрявайки локално с 10-20-30 градуса отгоре, и после плавно изстиване.

                      • Първоначално публикуван от CITIZEN Преглед на мнение
                        ...Но въпреки това Едната Лагер-Главина се подмени с такава която не е пееща и с подобаващо качество SNR /уж/...
                        И двете ми са такива, цялята предница (всички тампони, горни и долни шарнири, вътрешни и външни накрайници, амортисьори и тампоните им, пружини, горни стойки на амортисьотие) са подменени, и пак хлопа. Шарнирите всичките са Mevotech TTX или Supreme. Остава да е рейка, но не ми хлопа на рейка, мамка му. Биалети не съм сменял, ама те са с гумени тампони и са видимо ОК.

                        Някой някакъв опит с Mevotech? Купих и един Moog долен, както и по един накрайник (вътрешен и външен) и ако не открия нещо друго, ще смням пак поне от едната страна, с надеждата да се оправи.

                        И на рейката почти съм подготвил ново такова:
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:s-l500.jpg
Прегледи:381
Размер:19.0 КБ
ID:6907031

                        Взех евтино скапана рейка за разпръцафръцане и свалям размери, за да поръчам нови "накладчици" на 3D притер от Nylon 12.

                        ...и е крайно време за кръгче с чуждо WK, ама все не ми се отваря парашута.
                        Последно редактирано от sparkybg; 11-01-23, 15:24.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • BatGeorgeone
                          BatGeorgeone коментира
                          Редактиране на коментар
                          И аз имах такъв филм с Вранглера, оказа се точно кормилна кутия, малък луфт, Кинекса каза, те са си така и се оказа прав

                        • sparkybg
                          sparkybg коментира
                          Редактиране на коментар
                          Един куп автомобили са с такава рейка. Някак ми е трудно да приема че всичките са така. Ако това с накладките проработи, ще мога да ги поръчвам в промишлени количества. Факт е че на рейката, която разглобих, накладките са били толкова износени че има следи буталото да е опирало в корпуса, тоест влязло е максимално навътре и не е могло да обира луфта.

                          Тераното ми, на което нищо не е пипвано от 40000км, е мъртво-тихо, баси!

                          Както казах, не ми звучи като рейка/накрайници. Може и да не съм прав - ще видим. Кога ще смогна да пробвам също не знам, защото не знам дали ще може да се извади буталото без съвсем да се махне рейката, а последното би-било разправия, и най-малкото е занимание за по-топло време.

                        • CITIZEN
                          CITIZEN коментира
                          Редактиране на коментар
                          Моето няма абсолютно никакви хлопания и притраквания, сменил съм всичко което е било за смяна но в по-голямата си част е оригиналното окачване с удоволствие ще ти го дам за проба ако идваш към Бургас, защото пък на мен ми е интересно твоя с новите амове и пружини как е...
                          Моя може би не хлопа, защото от почти нов Дядото от който го купих 43набор го е ползвал за магистрална колаи не беше помирисвал друго освен асвалт, затова го взех главно въпреки че е гол като пушка и одран при паркиране в къщата му на 99места.
                          Преди имах XJ 2000 4.0L който беше със подобни хлапания въпреки че с лифта от щатите му бях сменил абсолютно всичко оказа се от кормилната рейка/кутия имаше луфт макар и малко тракаше и хлопаше, така си го каарах леко му натегнаха болта да обере луфта, но въпреки това пак имаше.

                      • Навремето лепих така едно стъкло и след това се взриви по време на движение. Не беше приятно изживяване.
                        Jeep Cherokee KJ, 2.8crd LIMITED Auto, 2004г. & TABBERT Jeunesse 560
                        Око за око, паста за зъби!
                        Когато вярата срещне надеждата, животът намира начин!

                        Коментар


                        • sparkybg коментира

                          Нещо се омота сайта, та пак:

                          На много коли оригинално е запоявано, предполагаемо с нискотемпературен припой - това на твойта картинка категорично е запоявано например. Но не е дреболия - най-нискотемпературните припои са на около 120-130 градуса. Това значи че цялото стъкло трябва да се загрее почти на толкова, плавно, нещото да се запои, донагрявайки локално с 10-20-30 градуса отгоре, и после плавно изстиване.
                          !
                          Картинката е от Интернет и даже не знам от каква кола е.

                          При мен нещата изглеждат така

                          Клемата

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20230112_094900.jpg
Прегледи:292
Размер:295.5 КБ
ID:6907301



                          Мястото, където беше

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20230112_094944-001.jpg
Прегледи:284
Размер:273.5 КБ
ID:6907302



                          От другата страна на стъклото клемата е запоявана някога в предишния живот на джипа. За моето лаишко око спойката изглежда като аз да съм я правил. Т.е. не особено добре

                          ​​​​​​​




                          Ние не сме неутрални!

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X