Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво направих по джипа днес?

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Първоначално публикуван от bmwww Преглед на мнение
    Ето го моето решение на проблема с маркуча за високо налягане на хидравликата . Мисля не изглежда зле ?


    И понеже всичко е ок джипката рече да протече и от към перката . Същата тръба .
    . Явно прекалено бурно съм я местил онзи ден , та от долу на какъв принцип е захващането ? С о-пръстен , конус или ?

    Коментар


    • Да попитам собствениците на WJ и като цяло тези с 2.7 crd . Имате ли на таблото точно под дневния/общия километраж едни леко осветени A/S 1 2 3 4 5 символи и работят ли ви ? Моите прозират вечер и се забелязват лесно , но не работят . Чудя се - това би трябвало да показва на коя скорост си и т.н. ?

      Коментар


      • Последните няколко седмици - 4 кормилни накрайника , предна лява лагер-главина , остава заден десен лагер и продължавам да боря шими

        Коментар


        • Смених на Черока (XJ) кормилни шанги, накрайници, оправих разни дреболии по електро частта и днес минах ГТП, с една камара забележки (корозия, ръжда, износени колани и такива дреболии).

          Бъдете живи и здрави!

          Коментар


          • Износени колани ? За човеците ли ? В ЮК ли гледат тва ? Интересно ми е и какво имат в пред вид , под износени , а тоже и факта , че ги гледат при ГТП .
            TLC: LJ70 2LT ; FJ80 3FE

            Коментар


            • BatGeorgeone
              BatGeorgeone коментира
              Редактиране на коментар
              Ето какво гледат, мноооого неща - https://assets.publishing.service.go...klist-vt29.pdf

              И да коланите за хората, износени, мързи ме да снимам, тук е мега студено и колата е на 100 метра от нас на другата улица.

          • Свалих предната броня, разни железарии за да ми се отвори "път" към рамата очаквайки доста корозия и ръжда, но бях приятно изненадан, това горе във високата част, не знам долу как ще е в ниската част където водата бие нон стоп при дръжд.

            Чакам си една приставка към пароструйката за отпушване на канали, която да вкарам вътре в рамата с цел измиване и махане на калта и пясъка преди подсушаване, антикорозия и обмазване с разни препарати и последна фаза сглобяване на новото окачване и компоненти.

            Преди да почна всичко това, мисля да сваля калниците и страничните степенки защото и на двете места има много корозия и леш.

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2021-04-29 19.11.334.jpg
Прегледи:365
Размер:394.2 КБ
ID:6737704
            Бъдете живи и здрави!

            Коментар


            • Juiced
              Juiced коментира
              Редактиране на коментар
              В лидъл имат такава приставка за канали, ама е 50 кинта наши пари и все много ми се струват. Та и аз мисля като излезе другият път да взема.

            • BatGeorgeone
              BatGeorgeone коментира
              Редактиране на коментар
              Внимавай с накрайниците, аз взех и се оказа, че не ми пасва на водоструйката, а налягането е голямо да правя ТНТМ с тел и лента, за това с градинския маркуч квото измих това е, чесно казано не излезе много гняз от рамата.

          • Обезмасли яко ,преди туй с черното шише .Иначе , с мазньоци и силикони не сработва . Колко струва ,оттатък Ламанша ,литъра му?
            TLC: LJ70 2LT ; FJ80 3FE

            Коментар


            • BatGeorgeone
              BatGeorgeone коментира
              Редактиране на коментар
              £25 на литър

              Мерси засъвета

          • Свалих калниците, измих с водоструйката, обезмаслих с ацетонов спрей където имаше силно омазнени места и изпръсках литър Фертан по предницата на джипа докато беше все още мокър.

            Забелязах, че при моите температури и влажност хубавия цвят след триране с Фертан се получава след около седмица, явно е хладничко за химичната реакция.

            След ден два като поизсъхне да не ми капе в очите, ще легна от долу и ще донапръскам докъдето ми стигне Фертана, имам още една литрова бутилка.

            После, след хубаво изсъхване мисля да почна вътре в рамата да пръскам с Динитрол МЛ и после дебело на местата където има тежка корозия.

            Динитрол нещо си черно, е предвиден за след МЛа.

            Тествах на камиона и не мисля, че в МЛа има ръждопреобразувател защото ръждата не се промени като цвят и след седмица, докато когато намажа с Марийн Грес една синя американска, след часове, метала под греста блясва като неръждавейка, тоест има силни ръждопреобразуватели, тъпото е, че се отмива с водоструйка, това за греста.

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2021-05-07 19.137.04.jpg
Прегледи:332
Размер:529.3 КБ
ID:6739359
            Бъдете живи и здрави!

            Коментар


            • MoridinBG
              MoridinBG коментира
              Редактиране на коментар
              Инхибитори са, не са преобразуватели - тоест ако залее ръжда ще я забави и ще ѝ пречи уж да се разпространява. Динитрол, разбира се, с готовност ще ти продадат и ръждопреобразувател, който препоръчват да се приложи преди МЛ-а (:

            • BatGeorgeone
              BatGeorgeone коментира
              Редактиране на коментар
              Ясно, мерси много Моридин, купих още две кила Фертан и ще напръскам обилно(надявам се да остане малко и за камиона) преди да почна да пръскам с мазните на Динитрол.

          • Трябва му и влага на Фертана . Пръсни му малко вода с пулверизатор да го овлажниш и ще заработи пак . Преди Динитрола се измива Фертана ,нали си зачел ,изсъхва от водата и тогава ваксата .
            На Вюрт ръждопреобразувателя ,мн мяза на Фертанския и по цвят след третиране , но той не се отмива , а се работи върху му
            TLC: LJ70 2LT ; FJ80 3FE

            Коментар


            • BatGeorgeone
              BatGeorgeone коментира
              Редактиране на коментар
              Мерси много за съвета!

          • Много добре ще ти се получи . Супер ти се е открил Вранглера
            TLC: LJ70 2LT ; FJ80 3FE

            Коментар


            • Взех му на Вранглера четири нови обувки 275/80/18 Йокохама, сделани в Япония пише.

              С около 2-3см стърчат над сегашните, което ми беше и целта, да ида на инч, инч и половина увеличение.

              Натиснете снимката за да я уголемите  Име:275-70-18-Yocohama.jpg Прегледи:0 Размер:548.4 КБ ID:6739947
              Бъдете живи и здрави!

              Коментар


              • Работя служебни задачи до късно и викам да стана да се разтъпча и отивам до джипката, клякам да видя как действа антикорозийната химия, и нещо ме накара да си навра главата, и да огледам маркучи, и карантиите по двигателя.

                Случайно забелязах как единия маркуч за антифриза е нещо много близо до едни ръбове.

                Натиснете снимката за да я уголемите  Име:2021-05-10 149.56.37.jpg Прегледи:0 Размер:428.1 КБ ID:6740075

                Огледах, и не изглежда като да е станал голям проблем за сега, което ме учуди.

                Натиснете снимката за да я уголемите  Име:2021-05-10 129.56.49.jpg Прегледи:0 Размер:289.4 КБ ID:6740077

                Почнах да намествам с ръка маркуча обмисляйки къде и как да го фиксирам с някаква допълнителна планка и скоби, и случайно напипах нещо тревожно в долната част на маркуча в края скрит зад рамата.

                Натиснете снимката за да я уголемите  Име:2021-05-10 19.57.221.jpg Прегледи:0 Размер:287.6 КБ ID:6740076

                Тази щета се чудя от какво може да се е получила и кога, единственото, което ми идва на ум е когато съм претоварвал джипа, носача който е закачен за дифа да е опирал и да е съдрал гумата, друго не мисля, че може да причини такова дълбоко и широко протриване.

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2021-05-10 20.25.236.jpg
Прегледи:267
Размер:416.2 КБ
ID:6740078
                И така като гледам ще се наложи да се ходи до дилъра за нов маркуч подозирам, че ще едни поне 2-300 кинта, по стари спомени от интеркулерския почти 200 кинта

                Добре, че поне го забелязах докато съм във планови ремонти.

                Сега ще се наложи да хвана огледалцата, светлинките и да огледам основно всички маркучи, кабели т.н. за други поражения през годините.
                Последно редактирано от BatGeorgeone; 10-05-21, 21:29.
                Бъдете живи и здрави!

                Коментар


                • BatGeorgeone
                  BatGeorgeone коментира
                  Редактиране на коментар
                  Поръчах при дилъра на ФИАТ, £79, обеща утре сутринта да пристигне, ще видим.

                  Лower Radiator Hose Lower Outlet P.N. 55057200AE 55057200AC 55057200AD

              • Надбягвах се с дъжда, втори ден се опитвам да работя по джипа и не ми се отдава, няма пролуки във времето, вали почти постоянно и тъкмо пекне слънце и докато започна работа пак завалява

                Днес свалих задните пружини, задните амортесьори и с маркуча опитах да измия рамата от вътре, не е перфектно но поне започнах.

                Следва да измия хубаво отдолу и вътре в рамата, после Фертан ръждопреобразувател после изплакване, изсъхване и след това голямото мазане с Динитроли и кво ли не преди поставянето на новото подсилено окачване.

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2021-05-18 149.21.48.jpg
Прегледи:677
Размер:472.1 КБ
ID:6742206

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2021-05-18 19.251.26.jpg
Прегледи:680
Размер:392.5 КБ
ID:6742205

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2021-05-18 19.20.469.jpg
Прегледи:683
Размер:280.5 КБ
ID:6742204
                Бъдете живи и здрави!

                Коментар


                • Рамата ти изглежда в прилично здраве. След хубаво миене гарнирано с удари с чука по рамата и подсушаване, ако я напълниш с някоя парафинова Cavity wax, ще и удължиш живота с доста.
                  "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                  Коментар


                  • BatGeorgeone
                    BatGeorgeone коментира
                    Редактиране на коментар
                    На това се надявам, за това искам да измия и почистя, после пасиватор на Фертан и после мазните на Динитрол като мисля дифове и разни други места където водата ще ги бие редовно да ги мина много обилно с масло за верига на дърворезачки взех 5 литрова туба. Истинските препарати са доста скъпички.

                    Аз когато мия колите, отгоре и отстрани ги мия за 5-6 минутки останалите половин час се вра под колите, спирачки, кардани, прагове, калници и т.н. просто доста голям стаж натрупах в борба с корозирали болтове и гайки за да съм немърлив с миенето точно там където най-много има нужда.

                    Тук на острова излезе нов продукт с доброто старо изпитано средство Ланолин, Ланогард се казва, но изисква горещо време за да се пръска а тук жегите още не са дошли

                • Кво ще кажеш , за следната тактика към ръждата (питам теб , Бат' , щото гледам ползваш същите химии , като мен ) : на пролет , след като приключат с осоляването на шосетата , да вдигам играчката на подемника , измивам яко и напръсквам обилно и навсякъде с Фертана (вкл.кухини) . И това е . И карам ,до точно след година , когато повтарям операцията . На Фертана му дават 6 месеца , преди да предприемеш следващото , квото си решил (аз ползвам вакси) , прави си един тънък филм-някаква химична реакция с ръждата .
                  Щото сегашната ми разправия е : миене , Фератан , каране месец , после пак вдигане за миене на Фертана , съхнене , пак вдигане и клепане с вакси ....и това си го правя пак всяка година , или две ..
                  Пък и съм с повече джипки , щото си трябват
                  TLC: LJ70 2LT ; FJ80 3FE

                  Коментар


                  • BatGeorgeone
                    BatGeorgeone коментира
                    Редактиране на коментар
                    Дидо, точно това мисля и аз, не само а джиповете ами и за камиона, но с малки уточнения ще опиша по-долу. Аз също подържам няколко возила, разбирам болката ти .

                    Аз мисля след Фертана да омазня много внимателно и много обилно с Динитрол, с масло за верига за дърворезачки + имам останало парафин и разни други химии.

                    Аз така или иначе, редовно мия след окалване и след каране по път пръскан с луга, но това, което мисля е основно почистване с водоструйка преди сезона примерно есента и после обилно омазняване и миене през зимния сезон и след зимата и ранна пролет, когато се затопли отново основно миене третиране с Фертан или подобни и пак хубаво омазняване но този път с нещо бързо за нанасяне, примерно Ланогард.

                    Надявам се кухините и рамата да се наслоят с мазни хубаво и там да не се налага често третиране, а когато останат за третиране само лесните места то тогава става бързо и не е проблем да се прави два пъти годишно.

                    В Америка в северните щати казват, че трък над 10години няма, всичко изгнива като опел кадет и там процедират освен с редовно миене и с два пъти в годината ваксиране и така нещата си удвояват и утрояват живота, ред нековете ползват "изгоряло двигателно масло" и пак карат машини по над 30години, което за тия региони си е постижение.

                    П.П. Ти имаш подемник и хале сигурно, което си е благина, аз втори месец не мога да довърша Вранглера защото времето си е таковало онаковата. На моменти ми идва да вдигна един навес огромен като хале и да си взема един подемник, защото вече и годините ми пречат да ремонтирам като сгърчена какавида. Вчера обяснявах на архитектката ми защо ми е нужна светла височина от 4 метра в гаража ) ти сигурно ще се сетиш )

                  • didooo
                    didooo коментира
                    Редактиране на коментар
                    Нямам мой подемник , но имам сгодна автомивка с подемник , дето ми ходят по акъла .
                    Тва с омасляването , даже и с отработено масло , съм го слушал , но не ме влече , щото лепи много прашоляка . По някои краища твърдят , че маслото с прашоляка е най-доброто Ваксата не задържа праха , а и даже кал някакси не залепва . Ваксата , обаче се изстъргва от треви и сняг , а маслото---ще се стече пак Все пак , аз даже обезмаслявам , ако видя някъде петно масло , преди Фертана . А по-старите ми джипки ,винаги си намират от някъде си масълце отдолу -някои казват , че е притеснително , ако не капе -начи е свършило
                    Нищо не каза , дали ще стане , само веднъж годишно , преди лугата по пътя , с мивка и ръждопреобразувател , с надеждата да си направи защитен слой за 6 месеца ?

                  • BatGeorgeone
                    BatGeorgeone коментира
                    Редактиране на коментар
                    Според мен ще стане, обаче ако има механични въздействия ще падне скоро, все пак е някакъв тънък микронен окис или както се нарична по научному.

                    На камиона имам такива елементи третирани с Фертан от предишния собственик и точно около половин до година изкарват но не са на места където ги бие водата.

                    Lanoguard разгледай го, тънък филм, лесно се пръска и е сравнително евтино с доказан ефект, мисля си за пистолет метален с вграден нагревател за по-лесно нанасяне в студени дни, защото в прохладно време никакви мазни и вакси не стават да се пулверизират, пробвах с какво ли не и само разреждане с нафта почти 50/50 помага за пулверизиране но и се отмива от първия силен дъжд

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X