Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво направих по джипа днес?

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Какво направих по джипа днес?

    Мите, мерси! Прав си, в Z-център ми оферираха Warn-ове на цената на квартална сладкарничка заедно с всичи баклавички ама бяха ръчни.
    По твое внушение прегледах Warn-ския сайт, ама открих пак само ръчни(за Warn не се бях сетил, но съм гледал доста други сайтове), а старческият ми кръст не иска да се навежда при всеки порив на хормоните да кривна от асфалта та за туй търся автоматични. Все пак мерси и ако чуеш нещо, споделяй! Пастичките от мен
    0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

    Коментар


    • До: Какво направих по джипа днес?

      както обещах за снимките какво съм бил направил по джипа днес....трудното беше почти наново правене на еднатата от стъпенките (саид-баровете). а след това и преправяне на ролбара, които не знам от какъв джип е . но с малко премисляне се получи в общи линии това :
      п.с. на последната снимка има оптична измама !!! тя не е вярна ! не ми е крив джипа !
      Прикачени файлове
      понякога човек има нужда от КАЛАШНИК
      ********************************
      JEEP CHEROKEE LAREDO 2,1 TDI "COMMANDO"
      Honda Shadow VLX 600 - 1999
      FORD CORTINA-TAUNUS WAGONSTATION 2000L V6


      0897795824 ; 0887092009 ; 0893316996
      Влади

      Коментар


      • До: Какво направих по джипа днес?

        Първоначално публикуван от lcr Преглед на мнение
        п.с. на последната снимка има оптична измама !!! тя не е вярна ! не ми е крив джипа !
        Ако корсата е крива ,значи и джипа е крив
        Не е луд, който яде баницата.... Кучето си лае, кервана си върви... ДОКОГА?
        Форд Фокус 1,4 1999 г., Крайслер Гранд Вояджър, Corvette C5
        ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА

        Коментар


        • До: Какво направих по джипа днес?

          така какво направих по джипа днес ))) ами след определено горската софт разходка на голямата морска среща (СУЗУКИ) , джипа се нуждае от пастиране , от миене , от преглед на ходовата част...маи...и да сменя маслото от водните емоции дето бяха )) а )) и да си оправя халогените на тавана )) (един доста едър клон ги отнесе ))
          ама и вие трябваше да сте там
          понякога човек има нужда от КАЛАШНИК
          ********************************
          JEEP CHEROKEE LAREDO 2,1 TDI "COMMANDO"
          Honda Shadow VLX 600 - 1999
          FORD CORTINA-TAUNUS WAGONSTATION 2000L V6


          0897795824 ; 0887092009 ; 0893316996
          Влади

          Коментар


          • До: Какво направих по джипа днес?

            Днес ми монтираха новите гуми , които бях поръчал - GOODYEAR WRANGLER HP 245/70 R 16 , 107 H . Избрах този модел , защото като купих джипа резервната беше чисто нова такава . Купих ги от MOTOEXPERT на бул. "Овча Купел" . Много съм доволен от гумите и обслужването в сервиза .
            Прикачени файлове
            Chrysler Voyager 2.8 CRD LX , automatic , 2006

            Коментар


            • До: Какво направих по джипа днес?

              Първоначално публикуван от amsterdama Преглед на мнение
              Днес ми монтираха новите гуми , които бях поръчал - GOODYEAR WRANGLER HP 245/70 R 16 , 107 H . Избрах този модел , защото като купих джипа резервната беше чисто нова такава . Купих ги от MOTOEXPERT на бул. "Овча Купел" . Много съм доволен от гумите и обслужването в сервиза .
              живи и здрави да са ти гумичките !!!
              само че не даде инфо откъм цена как са..?
              понякога човек има нужда от КАЛАШНИК
              ********************************
              JEEP CHEROKEE LAREDO 2,1 TDI "COMMANDO"
              Honda Shadow VLX 600 - 1999
              FORD CORTINA-TAUNUS WAGONSTATION 2000L V6


              0897795824 ; 0887092009 ; 0893316996
              Влади

              Коментар


              • До: Какво направих по джипа днес?

                Влади, за София не знам, но за Бургас можеш да разбереш ето как:

                Автоцентър Бургас


                Адрес: ж.к.Славейков бул.Проф.Якимов 2, (срещу стандартизация)

                Телефон: 056 / 88 11 73, 056 / 80 31 52
                Факс: 056 / 88 11 73
                e-mail: r.kiryazov@motoexpert.bg

                Поздрави.
                proud founder of Anna Veith fan club Bulgaria
                NISSAN Terrano II R20 2.7 TDi [A1 Rh+]
                Заедно в борбата срещу злокачествените мозъчни тумори

                Коментар


                • До: Какво направих по джипа днес?

                  Първоначално публикуван от lcr Преглед на мнение
                  живи и здрави да са ти гумичките !!!
                  само че не даде инфо откъм цена как са..?
                  Благодаря ! Около 300,00 лв. е цената . Не мога да кажа точно , тъй като ползвам отстъпки - купувам гуми и за Мерцедеса и другите ми коли от там . Утре ще питам и ще пиша .
                  Chrysler Voyager 2.8 CRD LX , automatic , 2006

                  Коментар


                  • До: Какво направих по джипа днес?

                    Не днес, ама снощи го сложихме ....

                    Експедиционен багажник на Черока, с размери 200х125 см

                    Оставих място за палатка, върху него сега има куфар около 400 литра, място за резервната гума, бебешка количка и кво ли не още )

                    Ако е празен мисля да го ползвам за палатка, защото го направих покрит с алуминиев рифел да ми спира слънцето и да ми е равно за спане ))

                    Въобще не шуми с висока скорост, което ме изненада приятно...

                    Снимки след време като боядисам, че сега е само "по груб шлайф"...
                    Бъдете живи и здрави!

                    Коментар


                    • До: Какво направих по джипа днес?

                      Първоначално публикуван от lcr Преглед на мнение
                      живи и здрави да са ти гумичките !!!
                      само че не даде инфо откъм цена как са..?
                      За съжаление нямат повече от тези гуми . Цената е била 299,00 лв.
                      Chrysler Voyager 2.8 CRD LX , automatic , 2006

                      Коментар


                      • До: Какво направих по джипа днес?

                        За съжаление и мен ме сполитяха злокобните пророчества за VM-моторите и снощи когато се пребирах към вкъши стрелката за температурата надмина 100 градуса което ме претисни и то много .
                        След като изклучих климатика и и нормализирах работата на двигателя до 1900 оборота тампературата се върна малко под 100 градуса .Като се прибрах до счупих пласмасова та коруба на радиатора и установиш че перката на джипа не работи както прябва вискомуфата на перката при 100 градуса на двигателя си се върти съвсем свободно .Тогава се сетих че имам някакво превантивно охлаждане от някаква руска барака наи-вероятно от лада което го закачих до радиатора с което реших проблема със загряването и то нмого добре .След тестове които направих снощи в полите на родопа планина при максимално натоварване на двигателя и вклучен климатик стрелката на термометара не можа да надхвърли 90 градуса.Това решение е времено след като взех размерите на радиатора успанових че правантивно охлаждане от Аулди 80 2000кубика със два двускоросно вентилатора просто заспива.Ето и снимка на временото решение на проблема.
                        Прикачени файлове

                        Коментар


                        • До: Какво направих по джипа днес?

                          Днес смених антифриза , спирачната течност , маслото в диференциалите и раздатъчната кутия + добавката за задният диференциал , маслото в автоматика , филтъра и гарнитурата на картера на АСК .Всичко ми излезе около 720,00 лв. Записах си час и за смяна на маслото в хидравликата , защото не бях проверил колко и какво масло ще ми трябва . Купих си и нов акумулатор BOSCH SILVER S5 , 100 Ah , 830 A стартов ток , три години гаранция , цена 298,00 лв. Същият сложих и на Мерцедеса и съм много доволен от този модел . Преди два дни , мой приятел ми подари добавка за горивото (има магазин за авточасти) . Въпреки , че не обичам да слагам добавки , той ме убеди . Вече минах 300 км. с нея и определено има ефект - двигателя работи по-тихо и разхода падна . Снимки :
                          Прикачени файлове
                          Chrysler Voyager 2.8 CRD LX , automatic , 2006

                          Коментар


                          • До: Какво направих по джипа днес?

                            Ами...окопах го в пясъка ...и то готино )) но ме притеснява фактът че ми отказа дисконектора...и..просто реших че не може да продължава така... . та !!! какво ще направя по джипа утре : ще побългарявам дисконектора - ще бъде електрически !!!
                            Прикачени файлове
                            Последно редактирано от lcr; 14-08-08, 19:39.
                            понякога човек има нужда от КАЛАШНИК
                            ********************************
                            JEEP CHEROKEE LAREDO 2,1 TDI "COMMANDO"
                            Honda Shadow VLX 600 - 1999
                            FORD CORTINA-TAUNUS WAGONSTATION 2000L V6


                            0897795824 ; 0887092009 ; 0893316996
                            Влади

                            Коментар


                            • До: Какво направих по джипа днес?

                              здрасти! утре мятам новата стоика за резервната гума . по късно изпращам ескиза .приемам критики !))
                              понякога човек има нужда от КАЛАШНИК
                              ********************************
                              JEEP CHEROKEE LAREDO 2,1 TDI "COMMANDO"
                              Honda Shadow VLX 600 - 1999
                              FORD CORTINA-TAUNUS WAGONSTATION 2000L V6


                              0897795824 ; 0887092009 ; 0893316996
                              Влади

                              Коментар


                              • До: Какво направих по джипа днес?

                                Все не остава време да я снимам, но в четвъртък и смених долните носачи и сложих 50 мм подложки. Джипката стана осезаемо по-висока, вече не е така клекнала. Освен това много по-малко люлее, но пък като че ли съвсем малко по-твърдо вози. Сега се колебая дали да слагам подложки на амортисьорите. Ако ги слижа амовете ще си работят в нормални ходове. Докато сега ги държа вероятно малко по разпънати предполагам от там и по-малкото люлеене.
                                Очаквам си и фланците 30 мм.
                                Предстои ми изнасяне на резерванта гума върху купето и ако успея да намеря кой да ми спретне 20 л. резервоарче ще изкарам бутилката на мястото на резервоара. Така ще успея да се видя с багажник. Иначе палатки, лодки, въдици, бира, храна... с резерван гума и 60 л. бутилка нали се сещате, че багажника е илюзорен.
                                Не е луд, който яде баницата.... Кучето си лае, кервана си върви... ДОКОГА?
                                Форд Фокус 1,4 1999 г., Крайслер Гранд Вояджър, Corvette C5
                                ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X