Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво направих по джипа днес?

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Какво направих по джипа днес?

    Първоначално публикуван от Toni Gr Преглед на мнение
    Или направо колата?
    У вашто село ни прайте ли сервизиране на 200 000КМ, у нашто прайми и аз това описвам, ръиш братчет?
    Бъдете живи и здрави!

    Коментар


    • От: Какво направих по джипа днес?

      Братчед смени и резервната гума все пак е на 200 хиляди.

      Коментар


      • От: Какво направих по джипа днес?

        Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
        У вашто село ни прайте ли сервизиране на 200 000КМ, у нашто прайми и аз това описвам, ръиш братчет?
        Джорджоне, ти сигурен ли си, че туй "Чероки" наистина е (само) на 200 000 км.?
        "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

        Коментар


        • От: Какво направих по джипа днес?

          Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
          Джорджоне, ти сигурен ли си, че туй "Чероки" наистина е (само) на 200 000 км.?
          Аха, тук на всеки технически преглед по закон ти вписват и пробега и всичко отива в публичното пространство, тоест може да видиш на всеки преглед с колко се е "амортизирал" автомобила, импровизации с километража са сериозно нарушение е по-тежката мъка идва когато стане инцидент и се намесят застрахователите, тогава подобна "модификация" струва много сълзи и сополи за много години напред.

          А за селските от по-горе - братчеди, както е казал Алеко Константинов, имал съм бол кардани и раздатки сменил съм резервни гуми имам също няколко, че и оргиналдъ, нема се косите

          П.С. И да обясня като на селските ми - в темата за този джип съм описал редица проблеми, заради които и съм сменил тия неща, не щото една баба чула на пазара друга тетка да говори, че унуката и сменял една торба части точно в полунощ на пълнолуние къди 200 иляди километра.
          Бъдете живи и здрави!

          Коментар


          • От: Какво направих по джипа днес?

            Върви ми да сменям акумулатори по спешност. Преди 3 години акумулаторът, с който взех колата, умря внезапно след 4 години вярна служба. При спешната замяна приех препоръката на магазина и сложих акумулатор Шнайдер (SZNAJDER Silver). Читави били, с 3 години гаранция. Да, ама моят умря без предизвестие след по-малко от година, насред зима. Хората бяха точни и го смениха гаранционно, без каквито и да било проблеми, с нов от същата марка и модел. Той пък изкара 2 години и половина, колкото да изтече 3-годишната гаранция, и ритна камбаната по същия внезапен начин - вечерта всичко беше ток и жици, на сутринта - няма ток да врътне един път, а "магическото око" си стои зелено.
            Този път вече марка Шнайдер я вписах в черния списък и си взех Банер. Хем имам добри впечатления от марката (бая издеяни на издевателствата с лебедка на Патрол-а), хем има модел с 4 полюса, който беше единственият наличен вариант да се сложи акумулатор с ляв плюс. Че досега беше все с десен и клемата беше толкова неуютно близо до капака, та само пластмасовата капачка пречеше да се получи хубаво късо.
            Ние не сме неутрални!

            Коментар


            • От: Какво направих по джипа днес?

              Нда-а, и аз доста време търсих "точния" акумулатор, докато не ми подариха един от новоизлюпена словенска фирма. Иде сезона на изпитанията и всичко ще си проличи.
              Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
              Из "Златния телец"

              Коментар


              • От: Какво направих по джипа днес?

                Водния радиатор на Черокито получи малка пукнатина в горната част. Знаех, че ще е обречено на провал, но пробвах да го залепя на място без да го свалям веднъж и издържа няколко месеца. Отново протече на същото място и го смених с нов. Стария радиатор е в темата за левче.
                Става въпрос за KJ 3.7
                www.occ.bg - Преносими газови бойлери и Мобилна баня за къмпингуване
                0898777327

                Коментар


                • От: Какво направих по джипа днес?

                  Първоначално публикуван от Димитър Желязков Преглед на мнение
                  Става въпрос за KJ 3.7
                  Да-а-а-а, вече минахме по този път. Добре, че има по интернет доста евтини холандски и други радиатори, че иначе тука във форума е пълно с едни страховити теми за други джипки...
                  "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                  Коментар


                  • От: Какво направих по джипа днес?

                    Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                    Да-а-а-а, вече минахме по този път. Добре, че има по интернет доста евтини холандски и други радиатори, че иначе тука във форума е пълно с едни страховити теми за други джипки...
                    Не съм имал притеснения. Взех го от Скорпиона. Оргиналдъ, имаха го на склад, и цената беше съвсем поносима.
                    www.occ.bg - Преносими газови бойлери и Мобилна баня за къмпингуване
                    0898777327

                    Коментар


                    • От: Какво направих по джипа днес?

                      Сменихме масло на новата джипка (KJ 2.8CRD), филтри, две подгревни свещи, накладки TRW. Обух я с четири нови гуменки BARUM Polaris 3 17-ки.
                      Тествах напред-назад, но ми светна чек-енджин. Докато пътувахме км сервиза минах малко по-грубо през една гърбица и светна ABS-а. Разбрахот стари собственик, че при груби неравности от време на време святкало на таблото, но после се чистело. В сервиза отчете грешка в задно дясно колело, утре ще го вдигаме. Обаче на двигателя отчете грешка P0299 - ниско налягане на нагнетяването. След като ги изчистихме, минах около 20 км градско, след което отново показа същата грешка. ABS-а не светна след чистенето...
                      JEEP Liberty 2.8CRD Limited 2005

                      Коментар


                      • От: Какво направих по джипа днес?

                        Черокът отново е на линия - оказаха се блокирали лопатки на променливата геометрия. Почистени, раздвижени и колата върви като хала. Междувременно минах и преден мост, където се оказа с доста сходимост, но вече е наред. Остана единствено проблемът с чукането на клапан или повдигач. Тъй като не намирам (все още) доверен сервиз в Стара Загора, където могат да го оправят, вероятно ще се наложи да посетя някой от добре известните специалисти от София.
                        JEEP Liberty 2.8CRD Limited 2005

                        Коментар


                        • От: Какво направих по джипа днес?

                          Колеги, след 1вото гърне са ми изрязали тръбите и крайното гърне. Дайте идеи с какво да заместя или някои ако продава нещо ??

                          Коментар


                          • От: Какво направих по джипа днес?

                            Абе те някои хора го правят нарочно пък ти се оплакваш.
                            Явно натуралният глас на осмака не те кефи.
                            Но по въпросът ти- първо тръби и крайно гърне се продават дори от български интернет магазини. Второ Грандове на части колкото искаш, даже и във форума се продават няколко.
                            Не чакай на готово някой да ти донесе гърне у вас, не ме разбирай погрешно.
                            Желая ти успех!!!
                            Не знам за какво е малкия лост на Джипа ми!!!

                            А това е поздрав за всички ФЕНОВЕ-http://vbox7.com/play:3dc959bd

                            Коментар


                            • От: Какво направих по джипа днес?

                              Минах преглед от първия път и с двата Джийпа, Сахарата и Черока, Вранглера забележка, че задните мигачи не светят жълто(изпаднал от годините жълт лак на крушката) и масрафа 2 х 7 кинта за жълти крушки, Черока забележка, че заден колан е протъркан леко, берекет версим както се казва

                              Живот и здраве Вранглера до седмица две ще има юбилей 200 000КМ преход.
                              Бъдете живи и здрави!

                              Коментар


                              • От: Какво направих по джипа днес?

                                Навъртях 300 км извънградско до Пловдивско и обратно. Джипката се справи добре - много ми допадна ускоряването, поддържането на скорости, стабилността. Обаче изгори повече от очакваното количество масло. Бях сложил добавка за прочистване Pro-Tec Diesel System Super Clean като честно казано не усетих някаква разлика преди тръгване и след прибиране. Очаквам вече трета седмица да ме вкарат в сервиз за двигателя, но все възниквало нещо и отлагат.
                                JEEP Liberty 2.8CRD Limited 2005

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X