Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво направих по джипа днес?

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Какво направих по джипа днес?

    Първоначално публикуван от Вещер Преглед на мнение
    Аз пратих джипа при Еди за смяна на масло в двигател и дифренциали,смяна на виско муфа на охлаждането с антифриз и термостат,смяна на задни накладки и смяна на задно каре преден кардан . Освен това има проблем с предните габарити и хидравликата на волана - нека Еди ако иска да разкаже че честно казано аз не съм си виждал колата от месеци.След Еди джипа отива за нов инжекцион и малко боядисване.
    Задните апарати са с нови бутала и гумени маншони накладки Ate , другото е изпълнено по списъка + втора ръка мигачи на калниците с нови кабели. От удара в десен калник счупен фар от вътре в зоната на мотора за регулиране .
    Еди Рангелов : 0885 088 444
    Няма незаменими има незабравими хора !!!

    Коментар


    • От: Какво направих по джипа днес?

      Днес смених единият преден габарит за разгрявка и се захванах да сменям ауспуха на печката. Всъщност само тръбата, щото ауспуха го махнах още миналата година, че беше пробит. Скоро забелязах, че и тръбата е дала фира, и когато пусна печката почва да кади по цялата и дължина. Голям зор видях, докато я сменя тази тръба, че има кривки, пък печката е завряна в единия подкалник, ама сега съм доволен. Мисля, че стана читаво и дано изкара дълго
      Дет се вика мога да се почерпя една бира!

      Коментар


      • От: Какво направих по джипа днес?

        Колеги има ли разлика в окачването на 4.7 WJ 2000г. с 2004-5 v8 Overland ? И каква е разликата освен в салона, волана, таблото, брони, повечето коне и подсилено купе ?

        Коментар


        • От: Какво направих по джипа днес?

          Overland e с Up Country окачване.

          http://www.wjjeeps.com/upcountry.htm

          Коментар


          • От: Какво направих по джипа днес?

            Смених гумите...със зимни!Ама сложих и фланци 30 мм!Снимки нема щот упражнението е елементарно.Пътно поведение след ъпгрейда-прекрасно!Да идва снега та да видим там как ще е...

            Коментар


            • От: Какво направих по джипа днес?

              И аз така ама фланците си ги имаше.
              Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
              Из "Златния телец"

              Коментар


              • От: Какво направих по джипа днес?

                Аз па днеска да се намера на работа та си смених предни дискове и накладки.TRW всичко.
                Jeep Grand Cherokee 4.7 WJ V8
                0888854582
                Дизел втора употреба за лична - НЕ!!!!
                Китайска поговорка "Не ти пожелавам да живееш в интересни времена" басси!!!

                Коментар


                • От: Какво направих по джипа днес?

                  При мене дисковете са Брембо.

                  П.П. Показаната по-горе схема за въртене на гумите не означава ли, че на предните им се сменя посоката на въртене? Преди време са ме учили, че това не е здравословно за гумите.
                  Последно редактирано от коко келеша; 01-12-15, 20:22.
                  Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                  Из "Златния телец"

                  Коментар


                  • От: Какво направих по джипа днес?

                    Първоначално публикуван от traun Преглед на мнение
                    Аз па днеска да се намера на работа та си смених предни дискове и накладки.TRW всичко.
                    А'ни съ спотайвай за клапите на климатроникЪ
                    0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                    Коментар


                    • От: Какво направих по джипа днес?

                      Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
                      А'ни съ спотайвай за клапите на климатроникЪ

                      Аааа........тия вече ги знам найзусТЪ !!!
                      Jeep Grand Cherokee 4.7 WJ V8
                      0888854582
                      Дизел втора употреба за лична - НЕ!!!!
                      Китайска поговорка "Не ти пожелавам да живееш в интересни времена" басси!!!

                      Коментар


                      • От: Какво направих по джипа днес?

                        Я споделете за тези клапи къде кой и колко?
                        Явно кой и къде е ясно - Дядо -но колко и какво да се купи - ремонтен комплект или ще има труд и творчество?
                        BMW X6

                        Коментар


                        • От: Какво направих по джипа днес?

                          Ремонтен комплект колега, има ги в разни варианти, за предпочитане са изцяло алуминиевите. Смяната е работа за около час време с пиенето на сок/кафе/бира.
                          Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                          Коментар


                          • От: Какво направих по джипа днес?

                            За мен лично най разумното решение е това

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:902-320-007__ra_p.jpg
Прегледи:1
Размер:13.1 КБ
ID:5694464

                            от рок ауто!Кофтито е че е 53 долара!!!За кво са тия кинти - ба ли го!Плюса на тая клапа е че двете пластмасови клапи са навървени на обща ос,която е едно цяло с щифта,който контактува с маторчето.Включително и ограничителното чепче.Всичко е халюмин!Щифта тряаше уекинко да го пилна че тряаше да го напасна точно по движението на маторя.
                            Минуса е че вече имам еднозонов климатроник ама ич ми не дреме!!!Квот ми дуа на мен това ще е и при пасажера!Кат ни щйе - да слазя!!!
                            Ай поздрави на всички и наздраве!/мали кво винцЕ си напраИх.../

                            п.п.Бассииии.......е са гледАх-маторчето-30$,нищо и никва клапа-53$.......
                            Jeep Grand Cherokee 4.7 WJ V8
                            0888854582
                            Дизел втора употреба за лична - НЕ!!!!
                            Китайска поговорка "Не ти пожелавам да живееш в интересни времена" басси!!!

                            Коментар


                            • От: Какво направих по джипа днес?

                              Рядко пиша какво съм направил по чуждите джипки, но днес ми дойде един проблем на две коли (WJ) , следва "бюджетно" решение.
                              Проблема е несветещ скоростен лост. Нормално контактува с краченца (синьото) и може и да са те, но не.....Това в кръгчето прекъсва някъде и МЯУ.

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC05877.JPG
Прегледи:1
Размер:104.5 КБ
ID:5694485
                              3лв. линеен метър светодиоди (цвят по избор, оригинално е зелен). двойно залепваща лепенка, термоустойчив спрей и малко труд.
                              Топките са на зегерка или нещо сходно, и се махат с яко дърпане
                              Спрея трябва за да се намали силата на светлината до приемливи за мен граници.....
                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC05878.JPG
Прегледи:1
Размер:117.7 КБ
ID:5694487
                              ....финал и сглобяваме
                              0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                              Коментар


                              • От: Какво направих по джипа днес?

                                Здравейте колеги,
                                Някой може ли да сподели къде и как си съхранява аптечка, пожарогасител, триъгълник, инструменти и т.н. за да не му се мандахерцат из багажника?
                                Аз съм ги събрал в една торба и съм я метнал зад шофьорската седалка, ама в нея не се събира триъгълника, а и е малко неудобно като се качват повече от трима.
                                РенеГАД
                                VW Golf V Variant 1.9 TDI
                                Honda HR-V 1.6i 4WD
                                "Of all the things I've lost I miss my mind the most."

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X