Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво направих по джипа днес?

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Какво направих по джипа днес?

    Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
    Смених маслата на преден и заден диф, сложих пълна синтетика 75В-90, предния диф пое около 1,700 милилитра а задния диф пое около 2 литра, нямам идея това как се транслира в американските пайнтове и кварти но моите дифове толкова поеха, пълнех до протичане през горната пробка.
    Това за Вранглер Сахара JK дълга база 2.8 CRD , Новата Дана 30 от пред и Дана 44 заден мост.

    Долната пробка с магнитите имаше малко гнязове, маслата бяха много гъсти и с очевидно наличие на фин метален прах, тоест износват си се карантиите.

    Добавка в задния диф не сложих, мисля, че нямам ЛСД.
    75W90 обикновенно е за ръчни скоростни кутии. Къде намери масло с такъв вискозитет за хипоидни предавки.
    Маслото за диференциалите на JK е 75W140 ! 80W90 e компромис.

    Коментар


    • От: Какво направих по джипа днес?

      Първоначално публикуван от kinex Преглед на мнение
      75W90 обикновенно е за ръчни скоростни кутии. Къде намери масло с такъв вискозитет за хипоидни предавки.
      Маслото за диференциалите на JK е 75W140 ! 80W90 e компромис.
      Ето това сложих Пламене - http://www.amazon.co.uk/gp/product/B008R9GMGM

      Какви са рисковете ако карам с по-горното а не с 75В-140?

      До колкото четох разликата е в поведението на маслото при високи температури а такива горещини има по на Юг от мене на над 40 градуса или при теглене или при катерене на зверски баири, аз няма да правя нищо такова а и в Англия рядко се качва над 25 градуса температурата и е равно като Добружда...

      Другата седмица мисля да покарам 3-4,000КМ и след като се върна ще погледна как е, масово американците слагат такова аз за това и го купих, и взех пълна синтетика на двойна цена, уж да си вържа гащите.

      Аз не карам бързо и няма да товаря джипа, няма да тегля и да изкачвам планини, като се върна моге да помисля да го сменя.

      П.С. Между 15 и 20 паунда е литъра пълна синтетика 75В-140, 15 кинта е кастрол и 20 кинта на литър е ЛикиМоли за хипоидни и ЛСД мостове.
      Бъдете живи и здрави!

      Коментар


      • От: Какво направих по джипа днес?

        Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
        До колкото четох разликата е в поведението на маслото при високи температури а такива горещини има по на Юг от мене на над 40 градуса или при теглене или при катерене на зверски баири, аз няма да правя нищо такова а и в Англия рядко се качва над 25 градуса температурата и е равно като Добружда....
        Ама нали ходеше по Испания с джипката, а ? За това нещо в линка си пише, че е за ръчни кутии И сигурен ли си, че си с отворен диференциал отзад ? Тука по VIN какво казват другарите ?
        "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

        Коментар


        • От: Какво направих по джипа днес?

          Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
          Ама нали ходеше по Испания с джипката, а ? За това нещо в линка си пише, че е за ръчни кутии И сигурен ли си, че си с отворен диференциал отзад ? Тука по VIN какво казват другарите ?
          Това съм аз по-долу, нямам ЛСД.

          Пак може да стигна до Испания другата седмица ама още е студено, а и сега пак четох масово карат 75В-90 и щом е пълна синтетика няма грижи казват дори дрифтарите от ВМВ и Субару

          Най-много да изрева с един заден диф, тъкмо ще имам причина да сложа по-големи гуми и други предавателни числа с блокажи )

          DGQ 5-Spd Automatic 545RFE Transmission
          DHES Man Shift-on-the-Fly Transfer Case
          DJRS Next Gen. Dana 30 Solid Front Axle
          DMFP 4.10 Axle Ratio
          DRZS Next Gen. Dana 44 HD Rear Axle
          DS7S Conventional Differential Frt Axle
          DS8S Conventional Differential Rear Axle
          ENS 2.8L 4 Cyl Turbo Diesel Engine
          Бъдете живи и здрави!

          Коментар


          • От: Какво направих по джипа днес?

            Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
            Ето това сложих Пламене - http://www.amazon.co.uk/gp/product/B008R9GMGM

            Какви са рисковете ако карам с по-горното а не с 75В-140?
            Влизам в бас че след 20 000км задния диф ще е тотализиран.

            Коментар


            • От: Какво направих по джипа днес?

              Колеги има ли някои от вас които си маха кардана отпред лятото и да джитка само на задно ? Понеже няколко човека ме питаха защо не съм го направил... Има ли някаква опасност да прецакам нещо или единствено ще смъкна само разхода и ще дера задните гуми
              Става дума за WJ v8

              Коментар


              • От: Какво направих по джипа днес?

                Никакъв разход няма да свалиш, защото тои и без това си се движи само на задно , и при ряско подаване на гас или при не добро сцепление с пътя зацепва и предното.
                Карах без преден кардан една седмица докато чаках да ми престигне карето от щатите, и разхода не мръдна и с грам.
                Последно редактирано от FABARM; 15-05-15, 12:05.

                Коментар


                • От: Какво направих по джипа днес?

                  Може да счупи заден диференциал при "мръсна гаС". Няма какво да прехвърли излишния въртящ момент на предния мост и всичко ще го отнесе задният.
                  "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                  Коментар


                  • От: Какво направих по джипа днес?

                    Първоначално публикуван от kinex Преглед на мнение
                    Влизам в бас че след 20 000км задния диф ще е тотализиран.
                    Пламене, може ли да обясниш защо, няма да споря и най-вероятно ще те послушам просто искам да науча нещо повече?
                    Бъдете живи и здрави!

                    Коментар


                    • От: Какво направих по джипа днес?

                      И аз смених карето на кардана днес и си го сложих, реших да не правя глупости да не го махам.... Вие колко пари сте давали за каре ?

                      Коментар


                      • От: Какво направих по джипа днес?

                        Първоначално публикуван от ilianjo Преглед на мнение
                        И аз смених карето на кардана днес и си го сложих, реших да не правя глупости да не го махам.... Вие колко пари сте давали за каре ?
                        Нещо къмто 130 лв. джикитайско задно каре на преден кардан от роцкауто.цом, ама преди три години и то на part-time Jeep Liberty.
                        "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                        Коментар


                        • От: Какво направих по джипа днес?

                          312 лв. Дорман от рокауто.

                          Коментар


                          • От: Какво направих по джипа днес?

                            Първоначално публикуван от ilianjo Преглед на мнение
                            И аз смених карето на кардана днес и си го сложих, реших да не правя глупости да не го махам.... Вие колко пари сте давали за каре ?
                            46 лева с ДДС, от бус Ивеко стават на преден мост и кардани, за Чероки XJ говоря.
                            Бъдете живи и здрави!

                            Коментар


                            • От: Какво направих по джипа днес?

                              Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
                              Пламене, може ли да обясниш защо, няма да споря и най-вероятно ще те послушам просто искам да науча нещо повече?
                              Защото, според Jeep, диференциалите се смазват най-добре със 75W140.

                              Коментар


                              • От: Какво направих по джипа днес?

                                Здравейте, днес обух индианеца със съответните гуми от много добра сделка-Cooper discover at3 265/60/18 285лв гумата.Страхотни 1ви впечатления много по безшумни и леки от toyo open country at.
                                Mercedes-Benz GL 500

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 5 потребители онлайн. 0 потребители и 5 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X