Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво направих по джипа днес?

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Какво направих по джипа днес?

    Първоначално публикуван от Nikolovstanimir Преглед на мнение
    Здравейте на всички. Нов съм в форума. Имъм проблем с осветлението в купето, понякога когато пусна светкавицата на дългите фарове ми присветват плафоните на купето .... това е едното, а другото е че нито едно от копчетата за климатика не свети и се налага при каране нощно време да си пускам лампата за да сменям градусите на климатика ... някой ако е запознат ще се радвам да сподели как се сваля таблото ..
    Модела е Гранд Чероки 2005г. 3.0 црд лимитед
    Също искъм да попитам някой знае ли от къде мога да си поръчам ключ, понеже на моя са му паднали копчетата... Не съм изобщо на ТИ с ибей , но мога да се включа партийно в някоя поръчка .[ATTACH=CONFIG]772142[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]772143[/ATTACH]
    Здравей колега най вероятно всички лампи са сдали багажа,една да изгори и другите я следват. Заменят се директно с цокъла за горния ред ами запояването е 10лв.Таблото на радиото се сваля много лесно има клип в ютюб. Пиши jeep wk radio console removal. Вземи си зелени лампички 12v.
    Mercedes-Benz GL 500

    Коментар


    • От: Какво направих по джипа днес?

      Днес запълних празнотата в калниците с 31 инча (на стоково окачване за сега)
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20150305_174210.jpg
Прегледи:1
Размер:124.6 КБ
ID:5646413
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20150305_174228.jpg
Прегледи:1
Размер:126.8 КБ
ID:5646417
      След проведени бързи тестове не опира!
      Прикачени файлове
      Grand Cherokee(wj)2.7crd

      Коментар


      • От: Какво направих по джипа днес?

        Първоначално публикуван от 318is Преглед на мнение
        Днес запълних празнотата в калниците с 31 инча (на стоково окачване за сега)
        [ATTACH=CONFIG]783378[/ATTACH]
        [ATTACH=CONFIG]783382[/ATTACH]
        След проведени бързи тестове не опира!
        Честито колега.Започва да се превръща в истински JEEP.Сега малко трябва да го повдигнеш и нещата ще си дойдат на местото.

        Коментар


        • От: Какво направих по джипа днес?

          След незнайна повреда, довела до моментално блокиране на задно ляво колело само при пипане на спирачния педал, се наложи помощ от приятел, и не точно днес а вчера се установи това:

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_3994 копия.jpg
Прегледи:1
Размер:31.3 КБ
ID:5648352

          Останалата част от детайла, която представлява стоманено въженце с ухо на края, просто се изсипа под формата на шепа ръжда от барабана. След отскок до Бял @@@@@@@@ 13 бяха закупени комплект задни накладки с неизвестен произход, но в хубава шарена кутия, както и два броя от показаните "въженца". След смяната, пожарната кола Фелицитас спира почти като истински джип. Други снимки няма защото по време на работата нямаше фотоапарат под ръка.
          Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
          Из "Златния телец"

          Коментар


          • От: Какво направих по джипа днес?

            Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
            След незнайна повреда,
            "Ръждъ" му съ вика....това (въжето) е част от системата за саморегулиране на задните спирачки, работи в комплект със стоящия долу механизъм за отваряне на накладките при износване......
            0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

            Коментар


            • От: Какво направих по джипа днес?

              Колеги препоръчайте ми някакво масло за WJ 4.7 - Марка, вискозитет и колко литра побира мотора... Искам направо да си сменя масълцето а не да доливам ...

              Коментар


              • От: Какво направих по джипа днес?

                Марката масло е по твои избор, аз ползвам МОТУЛ , и Кастрола не е лош стига да е истински. Вискозитета задалжително 5W30 . Двигатяля събира 5.500-5.700 зависи от големината на филтара.

                Коментар


                • От: Какво направих по джипа днес?

                  5w30 да купувам задължително ? Защото на мн. места ми препоръчаха 10w40, понеже двигателя бил стар ( това като го чуя се изприщвам )

                  Коментар


                  • От: Какво направих по джипа днес?

                    Стара е баба им! Да - 5W30, и сменяш на 10к, даже и да е лонг ливе маслото.
                    Volkswagen Touareg NF 4.2 V8 TDI
                    Toyota RAV4 XA10 3S-FE
                    Grand Cherokee WG Limited 4.7 V8 Quadra Drive - продаден

                    Коментар


                    • От: Какво направих по джипа днес?

                      5W30 Слагам аз пълна синтетика в момента е Mobil

                      Коментар


                      • От: Какво направих по джипа днес?

                        Колеги от скоро взе да ми светва лампичката на АБС и преди няколко дни градско се вкарах в приключение със спирането... постоянно ми се вкл. АБС все едно съм на лед. Следващите дни нямах този проблем но вече лампичката постоянно си светка, днес го закачихме и предна лява стоеше на индекс 0 докато останалите три колела си работеха в 1 темпо. Утре ще свалят гумата да видят какво е що е .... Според вас какъв може да е проблема и колко би ми струвало. Става дума за WJ 4.7 2000г.

                        Коментар


                        • От: Какво направих по джипа днес?

                          Първоначално публикуван от ilianjo Преглед на мнение
                          ... Според вас какъв може да е проблема и колко би ми струвало. Става дума за WJ 4.7 2000г.
                          Крив датчик, мЪрсотия....
                          0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                          Коментар


                          • От: Какво направих по джипа днес?

                            Беше си замърсен почистиха го но пак дава така, като го замериха в движение. Като го свалиха го замериха уж бил добре и казаха че може да е от АБС...
                            Сега трябва да търся отнякъде датчик да видя дали ще се оправи...
                            Така като е изкл. абс. с премахнат датчик няма опасност да ми се повтори случката със спирането нали ?

                            Коментар


                            • От: Какво направих по джипа днес?

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:uploadfromtaptalk1427376973282.jpg
Прегледи:1
Размер:109.4 КБ
ID:5650374Натиснете снимката за да я уголемите

Име:uploadfromtaptalk1427377118857.jpg
Прегледи:1
Размер:113.3 КБ
ID:5650375Натиснете снимката за да я уголемите

Име:uploadfromtaptalk1427377140087.jpg
Прегледи:1
Размер:128.0 КБ
ID:5650376Натиснете снимката за да я уголемите

Име:uploadfromtaptalk1427377159382.jpg
Прегледи:1
Размер:138.2 КБ
ID:5650377

                              Днес порастна малко и се разшири... нови пружини, подложки, фланци. Гумите са 245/75/16
                              Cherokee WJ 4.0L- NP242
                              Honda Africa Twin XRV 750

                              Коментар


                              • От: Какво направих по джипа днес?

                                Днес нищо, не направих по джипката. Сдобих се с мерседес 2.5 д 124/ помлян но здрав дв, скорости/ и се замислих дали може да се присади на джипката xj Cherokee ама с итал. VM 2.5 td.Във форума има реализиран подобен проект, с бусов 300 д, но там е затворена темата, а и измъчена работа, с неясен край. Ако някой е правил тази хватка или познава сервиз, където са способни, ще съм благодарен да сподели. Дв. е достатъчно мощен - от линейка е, тежаща 2300 а джипката е 1600 кг,

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X