Обява

Свий
Няма добавени обяви.

WJ lift - bumpstops

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • WJ lift - bumpstops

    Здравейте колеги поразрових се, но не можах да открия информация. Става въпрос след лифта на гранда WJ с 2" необходимо ли е да се удължават и бъмпстоперите за предпазване на амортесьорите?
    Лифта е направен с подложки и съответно с нови по дълги щамове +2" на bilstein 5100.

  • #2
    От: WJ lift - bumpstops

    Има, има инфо. Просто трябва да потърсиш добре. Kinex-a пишеше съвсем аргументирано колко и как се удължават. За съжаление не помня темата.
    Или го поразпитай на ЛС.
    Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive II *
    2" lift (Bilstein 5100 & IronRocks springs), General Grabber AT3 31"

    Коментар


    • #3
      От: WJ lift - bumpstops

      Не си удължавай бъмпстоповете! Направо ти изхвърли. Ще имаш неприятности с изкривяване на десният ръкав на предния мост.
      Grand Cherokee 2000(WJ) 4.7L Quadra Drive + 2"

      Коментар


      • #4
        От: WJ lift - bumpstops

        Ако не ги удължа ще имам ли проблем с амовете ( смачкване, скъсване на ухо и т.н.). Гледам доста противоречиви мнения. Намерих и мнението на kinex.
        Голяма дилема!

        Коментар


        • #5
          От: WJ lift - bumpstops

          Аз ги махнах преди около 3 г., минал съм около 30хил.км., проблеми не съм имал и още нямам. Просто спрях да кривя мостовете. Карам 80% извън пътя.
          Grand Cherokee 2000(WJ) 4.7L Quadra Drive + 2"

          Коментар


          • #6
            От: WJ lift - bumpstops

            Интересно ми е какво ще каже колегата kinex и не само той. Нека запознатите и изпиталите да изкажат и техните мнения по въпроса...

            Коментар


            • #7
              От: WJ lift - bumpstops

              Аз пък никога не съм си удължавал бъмстоповете, и така вече 7 години.

              Коментар


              • #8
                От: WJ lift - bumpstops

                А има ли значение дали ще е 2.7, 3.1, 4.0 Или 4.7?

                Коментар


                • #9
                  От: WJ lift - bumpstops

                  Аз пък само 5 !
                  Първоначално публикуван от FABARM Преглед на мнение
                  Аз пък никога не съм си удължавал бъмстоповете, и така вече 7 години.
                  Grand Cherokee 2000(WJ) 4.7L Quadra Drive + 2"

                  Коментар


                  • #10
                    От: WJ lift - bumpstops

                    Не пишете такива глупости, че остават и някой ще ги прочете сега или след време!
                    99 WJ V8, 5" lift long arm, 35"...
                    It's a Jeep thing - you wouldn't understand..!

                    Коментар


                    • #11
                      От: WJ lift - bumpstops

                      Първоначално публикуван от icarp Преглед на мнение
                      А има ли значение дали ще е 2.7, 3.1, 4.0 Или 4.7?
                      Не.
                      0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                      Коментар


                      • #12
                        От: WJ lift - bumpstops

                        Първоначално публикуван от Николай Малинов Преглед на мнение
                        Не пишете такива глупости, че остават и някой ще ги прочете сега или след време!
                        А какво ще стане ако не ги удължиш ( нищо ) невярвам някои да зи натовари багажника със 300-400кг. да сложи още 5 човека във колата, да се засили със 80-100км. и да скочи от някои легнал полйцаи за да си чупи амортисьорите. Ама тогава амортисьорите ще са му най-малкия проблем.

                        Коментар


                        • #13
                          От: WJ lift - bumpstops

                          Без да е Черок по теория и практика ти казвам,че трябва,Енерджи правят универсални ако не ти се дават пари за хидравлики
                          TOYOTA SEQUOIA ‘11
                          W140 S420 '99

                          Коментар


                          • #14
                            От: WJ lift - bumpstops

                            Първоначално публикуван от FABARM Преглед на мнение
                            А какво ще стане ако не ги удължиш ( нищо ) невярвам някои да зи натовари багажника със 300-400кг. да сложи още 5 човека във колата, да се засили със 80-100км. и да скочи от някои легнал полйцаи за да си чупи амортисьорите. Ама тогава амортисьорите ще са му най-малкия проблем.
                            Много неща могат да станат. Няма нужда да скачаш или да я товариш. Един пън или камък в тревата с по-висока скорост и убиваш и амортисьора и гумата ти отива в калника, та кривиш и него. Има хиляди ситуации, при който да се сгъне амортисьора до край, още повече с 20 годишни "умрели" пружини.
                            99 WJ V8, 5" lift long arm, 35"...
                            It's a Jeep thing - you wouldn't understand..!

                            Коментар


                            • #15
                              От: WJ lift - bumpstops

                              Първоначално публикуван от Николай Малинов Преглед на мнение
                              ... още повече с 20 годишни "умрели" пружини.
                              Със стари пружини може да бие на бъмп стопове на всеки легнал полицай. Хич не е нужно да правиш някакви каскади.
                              Ние не сме неутрални!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X