Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Подгревни свещи за Jeep Cherokee 2.8 crd 2006 година

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Подгревни свещи за Jeep Cherokee 2.8 crd 2006 година

    Здравейте колеги! Искам да попитам относно подгревните свещи на Jeep Cherokee 2.8 crd отпред на капака на ангренажния ремък пише gow plug 7V във жълто каре. Aз съм купил 4 броя на bosh само,че са 11v ще станат ли или няма никакъв шанс. Благодаря предварително!

  • #2
    От: Подгревни свещи за Jeep Cherokee 2.8 crd 2006 година

    Не.
    Вариантите са:
    1) Нови керемични 7V от същите. Трудно се намират,струват куп пари,опасни са за двигателя. Керамиката се напуква,падат парчета в двигателя и става страшно.
    2) Комплект 5V метални от Бош. Изискват препрограмиране на управляващия модул,не релето.
    3) Glow Plug 7V Etecno GX3123 - метални. Не се препрограмира нищо. Сменят се само свещите. Работят добре. И те и 5 волтовите на Бош са по-бавни от керамичните,но няма проблем.Аз ги ползвам вече три години.

    https://www.offroad-bulgaria.com/sho...d.php?t=205333

    http://www.etecno1.it/diesel-glow-pl...nt-p-1562.html

    https://www.amazon.co.uk/ETECNO1-GX3.../dp/B00MD567MK

    От Италия:

    http://www.dieselglowplug.com/gx3123...ty-p-2032.html

    http://www.dieselglowplug.com/shipping.php

    Последно редактирано от Валери Недялков; 01-12-18, 18:24.
    Jeep Cherokee (Liberty) 2.8 CRD 2006.

    Коментар


    • #3
      От: Подгревни свещи за Jeep Cherokee 2.8 crd 2006 година

      мерси много колега. Проблема е,че когато е студено няма значение колко лампата за подгрев при подаване на контакт не свети повече от 2-3 секунди и пали доста трудно

      Коментар


      • #4
        От: Подгревни свещи за Jeep Cherokee 2.8 crd 2006 година

        Колега,оправи си правописа. С този няма да те търпят дълго във форума. И успех със свешите!
        Jeep Cherokee (Liberty) 2.8 CRD 2006.

        Коментар


        • #5
          От: Подгревни свещи за Jeep Cherokee 2.8 crd 2006 година

          ок мерси много колега

          Коментар


          • #6
            От: Подгревни свещи за Jeep Cherokee 2.8 crd 2006 година

            Когато купих джипката миналата година, светеше грешка за подгревна свещ. В сервиза ми ги смениха, но не знам изобщо с какви - оказаха се две сдали багажа. Не знам дали е имало драми при смяната, още повече, че в Стара Загора не съм с кой знае какво добро мнение за сервизите, що се отнася до Jeep. В интерес на истината подгряват за 2-3 секунди. Когато е топло изобщо не подгряват. Пали от раз. Може би защото съм с Optima. Мога да попитам какви са сложили.
            JEEP Liberty 2.8CRD Limited 2005

            Коментар


            • #7
              От: Подгревни свещи за Jeep Cherokee 2.8 crd 2006 година

              Здравейте и от мен. Може ли да ми кажете как точно се сменят свщите на црд 2.8 2002 година, че тука един майсторме отстреля, едва ли не двигателя трябвало да свали. Благодаря.

              Коментар


              • #8
                От: Подгревни свещи за Jeep Cherokee 2.8 crd 2006 година

                Ами.... гадно е.Най-зле е с 3-та. Сваля се въздуховода (металната му част).

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2_8_CRD_Engine_Fuel_Real.jpg
Прегледи:1
Размер:271.3 КБ
ID:5809340
                Jeep Cherokee (Liberty) 2.8 CRD 2006.

                Коментар


                • #9
                  От: Подгревни свещи за Jeep Cherokee 2.8 crd 2006 година

                  То ясно, че не е лесно, ама тоя спец ми говори за сваляне на главата??? А свщите 11v ли са за Чероки 2002-3 2.8 crd 150к.с.? И ако може да ми препоръчате некви добри и евтини�� . А и друго да питам малко оффтопик, самодиагностиката с ключа нещо не ми се получава, дали бъркам някъде, след 3 пъти он офф нищо не излиза?

                  Коментар


                  • #10
                    От: Подгревни свещи за Jeep Cherokee 2.8 crd 2006 година

                    За 2002-3-та година са 11V. Те са с ниска цена. Сваля се глава,ако се скъса свещ и няма човек,който да извади остатъка без тази стъпка от ремонта.
                    Jeep Cherokee (Liberty) 2.8 CRD 2006.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Подгревни свещи за Jeep Cherokee 2.8 crd 2006 година

                      Има има, но все пак е добре да не се стига до там.

                      Коментар


                      • #12
                        Така,смело мога да добавя още един вариант,прочетен из чуждите форуми и приложен вече месец при мен.Направо сложих 5 волтовите метални без да препрограмирам нищо.Естествено най-евтините,на Denso,защото имах все пак едно на ум.На минусови температури колата си пали без проблем от първия подгрев(все пак я държа на контакт и не паля преди да спре камбаната,въпреки че лампата за подгрева е угаснала).Иначе алтернативата беше 486лв.в Балканстар за свещи+реле+нов софтуер+работата по смяната.В новия софтуер е увеличено времето за нагряване на 5 волтовите свещи,за който го интересува,и по принцип е най-добрия от всички варианти според мен,но засега всичко си работи,та който не му се дават пари може да пробва направо с 5 волтовите.

                        Коментар


                        • #13
                          Свещите продължават да греят след изгасване на лампата, обикновено продължават да греят и след запалване. Просто изчаквате 3-5 сегунди след изгасването на лампата, преди опит за палене, и грижи няма да има. На всички дизелови двигатели, за които съм се ровил за системата за подгряване, хавата е била такава. При великото препрограмиране предполагам променят само времето за изгасване на лампата и ви прибират едни пари.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X