Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Нов член на клуба JEEP

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Нов член на клуба JEEP

    Системата на WK (в повечето случай) спира да търси резервна гума когато на мястото на номера на датчика с WiTech се запише FF:FF:FF:FF

    Коментар


    • #17
      От: Нов член на клуба JEEP

      Да, наличието на датчик в резервната гума е опция, не е задължителен и не влияе на работоспособността като цяло. Но вписан ли е датчик - той трябва да е изправен за да не алармира системата...
      Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
      Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

      Коментар


      • #18
        От: Нов член на клуба JEEP

        Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
        При мен няма как да си въртиш свободно петте гуми, защото резервната е 'тънка' - 245/65/18...
        denkov, Маринтекс... Единствените, които съм виждал всеки път да затягат гайките/болтовете с динамометричен ключ и ако не са сигурни - да проверяват с какво усилие трябва да се натягат (дори сме имали спорове на тази тема )
        И в махленския сервиз в Павлово ползват динамометричен ключ. Ще ги питам и за датчиците!
        Grand Cherokee 3.0 CRD 2006 г.
        Kia K5 LPG 2012 г.
        LZ1DED

        Коментар


        • #19
          От: Нов член на клуба JEEP

          Кой наблизо до Търговище има такъв инструмент, че мой джип да забрави резервната гума?
          Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

          "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

          Коментар


          • #20
            От: Нов член на клуба JEEP

            Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
            Кой наблизо до Търговище има такъв инструмент, че мой джип да забрави резервната гума?
            Launch не ставаше - няма функция за четене и писане на датчиците... Така, че си иска WiTech
            Ако все пак имаш датчик на гумата, но просто не работи - алтернативата е да пробваш да смениш батерията му...
            Играчка е, но пък сигурно ще имаш успех (човърка се корпуса за да се 'изкопае' залятата батерия, подменя се (обикновено батерията е най-нормална литиева от рода CR2032), и се залива отново....
            Или пък и се подава напрежение поне да се прочете кода и, и се подменя с 'презаписваем' датчик....

            denkov, - да, питай ги... Иначе оригиналните датчици бяха на Schrader.. Такива и взех...
            Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
            Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

            Коментар


            • #21
              От: Нов член на клуба JEEP

              Ясно, само някой, който притежава WiTech около наше село да се обозначи.
              Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

              "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

              Коментар


              • #22
                От: Нов член на клуба JEEP

                А, някой в София, ще се наеме ли с WiTech да въведе FFF... на всичките датчици както беше писал англичанина и да видим какво ще реши системата на моя GC?

                Коментар


                • #23
                  От: Нов член на клуба JEEP

                  Първоначално публикуван от aspasito Преглед на мнение
                  А, някой в София, ще се наеме ли с WiTech да въведе FFF... на всичките датчици както беше писал англичанина и да видим какво ще реши системата на моя GC?
                  Балканстар, ама те тука само четът.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Нов член на клуба JEEP

                    Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                    Да, ама не. Все пак в линка от руския форум през някакъв друг, пък ако ви е интересно може да напишете "TPMS" в youtube, там да видите какви псувни и ругатни има по адрес на това намерих технически бюлетин на "Крайслер" с указания до европейските (само ) дилъри как се изключва системата. Но трябва StarSCAN® Tool и флаш-файлове, които да се изтеглят от интернет (т.е. най-вероятно от сайт, достъпен само за дилъри ). Ето го:
                    Е това не го ли пробвахте?
                    Най ме е страх от хора без мечти...

                    Коментар


                    • #25
                      От: Нов член на клуба JEEP

                      Как, кое, ако може обяснение по като за индианци.
                      Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                      "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                      Коментар


                      • #26
                        От: Нов член на клуба JEEP

                        Ами Гагича е постнал един бюлетин, където се казва, при смяна на джанти без сензори, да се сложи нов софт и да се кара. Щяло да спре да реве.

                        Никой ли не го е правил?
                        Най ме е страх от хора без мечти...

                        Коментар


                        • #27
                          От: Нов член на клуба JEEP

                          Предполагам системата работи така:
                          1. Ако има 'резервна гума' - ВИНАГИ я търси и не влиза в ЗИМЕН РЕЖИМ (т.е. да не търси сензори ако не ги е 'чул' за известно време)
                          2. Ако няма въведен сензор 'резервна гума' - може да влезе в ЗИМЕН РЕЖИМ, защото не търси резервната гума, а другите датчици ги 'нулира' (или FF-ва ) ако не ги чува известно време...
                          Т.е. проверете дали системата търси 'резервна гума'...
                          Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                          Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Нов член на клуба JEEP

                            Колеги, при мен нон стоп си мигат всички 4 датчика на дисплея и си карам и толкоз. Не ме дразни, все някой ден ще ги "завъртя" с тези на допълнителните джанти,които ми дадоха с колата на зимни гуми и пак ще се обозначат. Много важно,че не показвали някакви стойности. Баба ми едно време с Жигулката на дядо ми все със сензори е била,дето вика един приятел.
                            JEEP Grand Cherokee WK2; 184kW (250 PS), 2017 г.
                            Тел: +359 887 847261

                            Коментар


                            • #29
                              От: Нов член на клуба JEEP

                              Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                              Предполагам системата работи така:
                              1. Ако има 'резервна гума' - ВИНАГИ я търси и не влиза в ЗИМЕН РЕЖИМ (т.е. да не търси сензори ако не ги е 'чул' за известно време)
                              2. Ако няма въведен сензор 'резервна гума' - може да влезе в ЗИМЕН РЕЖИМ, защото не търси резервната гума, а другите датчици ги 'нулира' (или FF-ва ) ако не ги чува известно време...
                              Т.е. проверете дали системата търси 'резервна гума'...
                              Системата има два режима - стандарт и премиум. В режим стандарт няма резервна гума. Аз промених моята на стандарт и съобщението за ниско налягане изчезна!
                              Grand Cherokee 3.0 CRD 2006 г.
                              Kia K5 LPG 2012 г.
                              LZ1DED

                              Коментар


                              • #30
                                От: Нов член на клуба JEEP

                                Това не бяха ли съвсем различни системи TPMS монтирани на различни автомобили?
                                При мен си пише, че системата е ПРЕМИУМ, но не търси резервна гума, щото нямам датчик там, но и никога не е бил въвеждан..
                                Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                                Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X