Обява

Свий
Няма добавени обяви.

BBK (Big Brake Kit) за Вранглер JKU

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: BBK (Big Brake Kit) за Вранглер JKU

    Абсолютно вярно.
    Няма страшно в умирачката...
    Страшното е да си жив!...

    Коментар


    • #77
      От: BBK (Big Brake Kit) за Вранглер JKU

      Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение
      Бат Джорджоне взимай кита който е при Кинекса. За тези пари ще имаш добри спирачки като на JK 2007. Моя сега е с гуми 33 инча и спира чудесно. Имал съм такъв и с 35 инча и там също е добре. А с оригиналния размер гуми пък спирането ще е чудесно!
      Не се учудвайте на поведението на Кинекса - знанията имат стойност и никой не е длъжен да ги подарява и то публично.
      Ако беше двубутален да го взема ама той не е, еднобутален е, а и аз вече взех ТераФлекс, модела който посочих малко по-рано в темата.

      Е по тая логика за знанията, хайде да затваряме форумите и всяко професионално мнение да му слагаме топломер и да си плащаме за четене

      Кинекса освен от проба грешка поне другата половина неща ги е научил от грешките на други хора, тоест на готово, защото да не продължи в този дух и да дарява част от своите знания на общността, той си помага човека ама не винаги щото да не е слънце да огрее про боно навсякъде, а и когато помага го прави с един тон който не винаги се нрави на читателите та от там дойде напрежението по-горе за мен всичко е точно, щото аз Пламен го познавам лично не от вчера а от над 10 години.
      Бъдете живи и здрави!

      Коментар


      • #78
        От: BBK (Big Brake Kit) за Вранглер JKU

        Тия американци явно не знаят, че Коледа идва след два три месеца, ТераФлекс ми пратили един мега тежък кашон подаръци )

        Отиде ми идеята за "почивка" този уикенд...

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2018-09-28 09.18.06.jpg
Прегледи:1
Размер:367.3 КБ
ID:5798862
        Бъдете живи и здрави!

        Коментар


        • #79
          От: BBK (Big Brake Kit) за Вранглер JKU

          Хайде сега вземаме тава с пуканки и тарга бира и очакваме снимки и клипчета с подробни обяснения достъпни и за най-младата аудитория.
          Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

          "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

          Коментар


          • #80
            От: BBK (Big Brake Kit) за Вранглер JKU

            Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
            Хайде сега вземаме тава с пуканки и тарга бира и очакваме снимки и клипчета с подробни обяснения достъпни и за най-младата аудитория.
            Да, да ама не, ще пусна Уеб стрийм с чат и всичко това само за 99стотинки на минутка, ако има дами може и да си обръсна гърба и да се пусна по потник ) за повишен интерес.

            Сега сериозно, въпреки обещаващото слънце и приятно време тук, утре жена ми постанови, че семейно сме решили да ходим на разходка с влак до Оксфорд, а в Неделя работя на майната си, тоест може и нищо да не тръгне този уикенд, ама споко, може нищо да не тръгне скоро, ако съм избрал грешни части ), примерно...
            Бъдете живи и здрави!

            Коментар


            • #81
              От: BBK (Big Brake Kit) за Вранглер JKU

              Днес имам годишнина от сватбата и като всеки Пустиняк снощи пих бири до късно и днес реших цял ден да си правя колата вместо семейно да излезем на ресторант и да преядем и пием коктейли.

              Това разбира се не беше по моя план, а по плана на Г-н Мърфи и закона за всеобщата гадост... в сряда отивам на почивка и викам я да си прегледам спирачките, че едната пак скърцаше леко, и докато всичко беше планирано за 15-20 мин работа, болта, който държи водача се скърши, корозирал яко и при опит да се развие се счупи и се видя колко е изгнил.

              Викам няма страшно, събота преди обед е имам дилър до мен, имаме си магазини спезиализирани за Джийп ииии греда, дилъра няма налично нищо а магазина запразнил... и се наложи по спешност да слагам Терафлекс кита.

              Никак не ми се слагаше под зор и на този ден ама нямах избор.

              Нямам сили и желание да пиша подробно описание, не точно днес и сега, само ще вметна няколко неща да не ги забравя.

              Не всичко е болт он, калобранната ламарина зад диска опираше в ТФ апаратите, наложи се съветване с чука и после сгъване плътно с керпеден за да може да пасне, имам снимки.

              Новите спирачни маркучета, изискват стария болт който се завива на спирачния апарат, не ми хареса състоянието на болта, стар, корозирал и огънат а другия освен огънат беше и с омазана резба, според мен от пренатягане, а се стяга на 35Нметра този болт, трябва да си купя нови болтове, хубави не китайски.

              ТФ спирачния апарат дойде с един скъсан маншон на водача, явно при транспорта нещо го е натиснало, сложих маншон от Мопар апарата(стария), малко по-малък е ама стана, Мопарския е по-дебела гума, ТФ е с доста финна гумичка.

              ТФ водачите почти нямаха смазка, аз имам една червена високотемпературна ама на нея пише, че е сделана от зеленчуково олио ме достраша да не изяде гумата, ше трябва да купувам правилна смазка, Спарки помагай?

              Малко кофти беше отвиването(въпреки обилния ВД40) на старите спирачни маркучи в частта към металната тръбичка, не от към спирачния апарат, трябваше да фиксирам с ключ тръбичката а да въртя целия маркуч, инак щях да счупя тръбичката и после акъла ми не стига как ще я оправя без да имам муфи, инструмент за кербоване имам ама муфи йок.

              Ако няма ядове и всичко е ток, цялата работа с обезвъдушаването може да стане за час и половина, ама Г-н Мърфи ми беше на гости на всяка крачка и утрепах един ден. После за напасването на накладки и дискове са нужни около 30-40 минути каране, т.н. бед ин процедура.

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2018-10-20 17.43.34.jpg
Прегледи:1
Размер:95.0 КБ
ID:5800873


              Ето колко са по-големи ТераФлекс ББК от стоковите спирачки.


              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2018-10-20 10.53.17.jpg
Прегледи:1
Размер:147.6 КБ
ID:5800874

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2018-10-20 10.57.57.jpg
Прегледи:1
Размер:121.3 КБ
ID:5800875
              Последно редактирано от BatGeorgeone; 20-10-18, 20:43.
              Бъдете живи и здрави!

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X