Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Grand 1999 4.7 V8 слаби фарове

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Grand 1999 4.7 V8 слаби фарове

    Почти не го карам по тъмно и до сега не ме дразнеха, но вчера ми се наложи да покарам през ноща по кофтите пътчета и селца и си припомних преди 30 години фаровете на Москвича
    С какви крушки ги карате, има ли със сменени фарове - дайте акъл

  • #2
    От: Grand 1999 4.7 V8 слаби фарове

    Първоначално публикуван от alex_markov Преглед на мнение
    Почти не го карам по тъмно и до сега не ме дразнеха, но вчера ми се наложи да покарам през ноща по кофтите пътчета и селца и си припомних преди 30 години фаровете на Москвича
    С какви крушки ги карате, има ли със сменени фарове - дайте акъл
    Масово сменят фаровете - виж в раздел "Jeep" има над 100 теми. Пълно е с афтърмаркет ксенони и диоди, "plug-and-play".
    Аз на "Либърти" и WH нямам оплаквания от заводските фарове.
    "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

    Коментар


    • #3
      От: Grand 1999 4.7 V8 слаби фарове

      Сигурно, но понеже не намерих и затова питам

      Коментар


      • #4
        От: Grand 1999 4.7 V8 слаби фарове

        Я първо смени крушките с нови - може да останеш изненадан.

        Коментар


        • #5
          От: Grand 1999 4.7 V8 слаби фарове

          Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
          Я първо смени крушките с нови - може да останеш изненадан.
          То това ясно, но с какви?

          Коментар


          • #6
            От: Grand 1999 4.7 V8 слаби фарове

            С каквито намериш . За тези фарове ти трябват HB4A и HB3A крушки (не помня кое за късите и кое за дългите). HB3 и HB4 са различни и не стават, задължителнотърсиш с "А" на края.

            Ако тръгнеш да търсиш нещо "лъскаво" като Osram Nightbreaker - нямат такъв модел. За това казвам с каквото намериш. Разликата между една крушка на 1000 часа и абсолютно същата нова е огромна.

            Коментар


            • #7
              От: Grand 1999 4.7 V8 слаби фарове

              То не е само до крушките. Пластмасата на фаровете помътнява, та и с нови круши да си - все тая. Така или иначе, някакви по-специални крушки не съм срещал. То даже стандартни НВ4А (с прав цокъл) за късите не се намират навсякъде.
              Ние не сме неутрални!

              Коментар


              • #8
                От: Grand 1999 4.7 V8 слаби фарове

                Със сигурност не е само до крушките, ама те поне са лесни и дават резултат.

                Иначе пластмасовите рефлектори и още по-пластмасовото стъкло отпред е ясно че стареят бързо и необратимо.

                Коментар


                • #9
                  От: Grand 1999 4.7 V8 слаби фарове

                  Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                  ... още по-пластмасовото стъкло отпред е ясно че стареят бързо и необратимо.
                  Факт. И, като помътнее пластмасата и някой направи некадърна интервенция, се стига до там да караш на дълги и никой отсреща да не ти присветва, че му пречиш ...
                  Ние не сме неутрални!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Grand 1999 4.7 V8 слаби фарове

                    А колко волта ходят до крушките?
                    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                    Коментар


                    • #11
                      От: Grand 1999 4.7 V8 слаби фарове

                      Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                      А колко волта ходят до крушките?
                      :-) Уместен въпрос. И аз все се каня да проверя дали "не е заровено там кучето" всъщност.

                      По темата: Пробвал съм SILVANIA 9006XS/9005XS SilverStar. Мога да кажа, че определено имаше осезаема качествена промяна.
                      Беше чудно с тях! (ОК, да кажем просто, чувствително по-добре)
                      Обаче основен недостатък се оказа сравнително краткият им живот. И донякъде по-високата им цена.
                      Късите (9006XS) изгоряха една след друга след около 1,5~2г. служба :-( Най-вероятно поради липсата на DRL.
                      Постфактум попрочетох тук там... Ами да, толкова им е живота.
                      Все още ми липсват.
                      9005XS (High beam-a) по разбираеми причини все още са "живи". :-)

                      Доставка - само от USA. :-( Няма за EU и това си е.
                      Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive II *
                      2" lift (Bilstein 5100 & IronRocks springs), General Grabber AT3 31"

                      Коментар


                      • #12
                        От: Grand 1999 4.7 V8 слаби фарове

                        Аз имам те такива и светят добре.

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20180816_102701.jpg
Прегледи:1
Размер:341.8 КБ
ID:5796554
                        Jeep Grand Cherokee 4.7 WJ V8
                        0888854582
                        Дизел втора употреба за лична - НЕ!!!!
                        Китайска поговорка "Не ти пожелавам да живееш в интересни времена" басси!!!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Grand 1999 4.7 V8 слаби фарове

                          :-) Поради орграничен пазар и аз сега съм с Осрам. Амиии... нямат много общо със Sylvania-та :-)
                          Някъде във форума бях срещал мнение за сполучлива замяна с това:

                          http://www.opt-7.com/fluxbeam-led-headlight/
                          Последно редактирано от lordoff; 16-08-18, 10:39.
                          Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive II *
                          2" lift (Bilstein 5100 & IronRocks springs), General Grabber AT3 31"

                          Коментар


                          • #14
                            От: Grand 1999 4.7 V8 слаби фарове

                            Тия имат 80 вата модел,ще грейнеш сериозно,няма майтап.

                            Все едно не си го чул от мене обаче,свети много по-добре в оригиналния фар и не заслепява като китайски ксенон,комплекта 13 кинта,модела 9006 XS
                            TOYOTA SEQUOIA ‘11
                            W140 S420 '99

                            Коментар


                            • #15
                              От: Grand 1999 4.7 V8 слаби фарове

                              Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                              Тия имат 80 вата модел,ще грейнеш сериозно,няма майтап.

                              Все едно не си го чул от мене обаче,свети много по-добре в оригиналния фар и не заслепява като китайски ксенон,комплекта 13 кинта,модела 9006 XS
                              Ммм... не разбрах кои са "Тия"? А е интересно - 13 кинта, 80W?
                              Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive II *
                              2" lift (Bilstein 5100 & IronRocks springs), General Grabber AT3 31"

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X