Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Grand Cherokee WJ 2"lift - допустим размер гуми (джанта 17")

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Grand Cherokee WJ 2"lift - допустим размер гуми (джанта 17")

    Здравейте,
    опитах да намеря еднозначен отговор (във форума и не само),
    какъв е допустимия максимален размер гуми при 2"lift, но за съжаление безуспешно.

    Джипа не е с подложки (както му казвам Jango Manouche lift :-) ) ами със съответния размер амортисьори и пружини.
    Смятам да сложа удължени sway bar link-ове, допълнителни подложки 3/4" на предните пружини и
    фланци 30мм (мисля че са необходими при ширина >235).

    Наясно съм и с това, че дори и при такъв лифт, смяната на предния кардан също става наложителна, но... това май ще чака.
    Ако мога да задам въпроса си по друг начин:
    възможно ли е да сложа гуми 265/65/17 +фланци, без това да налага рязане на предната броня?
    Става въпрос за all terain такива, ако това има значение.

    И допълнителен въпрос :-) произхождащ от горното: при добавянето на 3/4" подложки на предните пружини,
    ще може ли да се направи правилен реглаж, без да се удължава track-bar-a?

    Предварително благодаря на отзовалите се! :-)

    Поздрави,
    Кирил
    Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive II *
    2" lift (Bilstein 5100 & IronRocks springs), General Grabber AT3 31"

  • #2
    От: Grand Cherokee WJ 2"lift - допустим размер гуми (джанта 17")

    Аз съм с 265/65/17 на 8 инчова джанта на зимните, и 265/60/18 на 8.5 инчова джанта на летните. Имам приятел с 265/70/17 и леко му опират, ряза малко от бронята.

    Коментар


    • #3
      От: Grand Cherokee WJ 2"lift - допустим размер гуми (джанта 17")

      :-) Благодаря!
      Ммм, малко не съм сведущ - 8" джанта ще рече?
      Доколкото разбирам, май е ширина? Стандартната 17" мисля е с ширина 7,5" или бъркам?
      Джантите с фланци ли са или без?...
      Или с други думи, тези по-широки джанти изнасят ли гумата навън, т.е. офсета как се променя?
      Признавам си, навлизам в материя, която не ми е много прозрачна... :-)

      А 265/70/17 е с цели 26мм по-голяма (в диаметър) спрямо 265/65/17.... Което, когато стане тесничко, май е решаващо :-)
      Във всички случаи, благодаря за мнението от първа ръка! :-)
      Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive II *
      2" lift (Bilstein 5100 & IronRocks springs), General Grabber AT3 31"

      Коментар


      • #4
        От: Grand Cherokee WJ 2"lift - допустим размер гуми (джанта 17")

        Точно 8 инча е ширината на джантата, по изнесена седи. А и освен че ряза от бронята моя приятел, и леко преправи и началото на прага отпред, нагрява го с горещт въздух и го мачка малко. Така че ако питаш мене 265/65/17 е максималния размер без да режеш.

        Коментар


        • #5
          От: Grand Cherokee WJ 2"lift - допустим размер гуми (джанта 17")

          Амиии... Супер :-) :-) :-)
          265/65/17 напълно ме устройват (засега :-) ) Така че... решено
          Идната седмица се "преобуваме" и ще видим до какви нови "дяволии и тъпотии" ще доведе това...
          Най-вероятно до нова тема от рода на "Олеле, може ли някой да ми смени предния кардан с такъв с U joint..."
          Мисля да се "метна" на General Grabber AT3, ако има значение изобщо.

          Ники, Благодаря за дискусията! :-)
          Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive II *
          2" lift (Bilstein 5100 & IronRocks springs), General Grabber AT3 31"

          Коментар


          • #6
            От: Grand Cherokee WJ 2"lift - допустим размер гуми (джанта 17")

            Първоначално публикуван от lordoff Преглед на мнение
            ...
            Мисля да се "метна" на General Grabber AT3, ако има значение изобщо.
            ...
            ... и после да драснеш някой ред в темата за АТ гумите.
            General Grabber AT3 ми бяха една от алтернативите, щото исках по-нов модел гума, но тук нямаше никакви отзиви.
            ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

            Коментар


            • #7
              От: Grand Cherokee WJ 2"lift - допустим размер гуми (джанта 17")

              Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
              ... и после да драснеш някой ред в темата за АТ гумите.
              Ух... ще драсна разбира се, може и със снимка :-)
              Макар и аз да не съм точно "идеалния тестер" на offroad гуми точно.
              Ако не мине котка път, през юни ги чака малко камънак
              btw, попаднах и на един - два, не толкова ласкави персонални отзива за тях, но то в нета какво ли не пише. Повечето, 95% бяха ОК.
              Така че... "интересното" предстои.
              Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive II *
              2" lift (Bilstein 5100 & IronRocks springs), General Grabber AT3 31"

              Коментар


              • #8
                От: Grand Cherokee WJ 2"lift - допустим размер гуми (джанта 17")

                Първоначално публикуван от lordoff Преглед на мнение
                Ух... ще драсна разбира се, може и със снимка :-)
                Макар и аз да не съм точно "идеалния тестер" на offroad гуми точно.
                Ако не мине котка път, през юни ги чака малко камънак
                btw, попаднах и на един - два, не толкова ласкави персонални отзива за тях, но то в нета какво ли не пише. Повечето, 95% бяха ОК.
                Така че... "интересното" предстои.
                Няма "идеален тестер", затова всяко мнение е ценно.

                Потърси темата за АТ-гумите и напиши каквото си искаш.
                ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                Коментар


                • #9
                  От: Grand Cherokee WJ 2"lift - допустим размер гуми (джанта 17")

                  Малко да поизтупам темата от едномесечен слой прах.
                  Ами... "преобухме" се :-) С 265/65/17 General Graber AT3. Това заедно с удължени биалети (за 2"-3"), фланци 30мм и предни подложки 3/4".
                  Даже вече навъртяхме 1500км. :-) по неособено ласкави терени и магистрали (т.е. широк диапазон), без кал, но пясък и дребен чакъл - да.
                  ... Синтезирано, с две думи - доволен съм! Не мисля че сбърках.
                  Приятно, да не кажа по-добро поведение, както с висока скорост, така и по лош терен.
                  Определено не са по-шумни от предишните летни (Graber UHP), което малко ме изненада.
                  Разход на гориво... не мисля че е по-висок. Не помня корекционния процент, но изписва 15/100 :-) което, колкото и да е имагинерно, е доста приятно, ха ха ха.
                  Може би една идея сме "по-тромави" на старта, но казвам може би, защото го очаквах.
                  На дъжд.... хм, не бих летял със 140-160 при мокра настилка с това окачване. Може и да са добре, но не посмях да рискувам.
                  Инак ни помен от "аквапланинг".

                  Недостатъци:
                  Остана твърде малко пространство около гумата в хоризонтален разрез. Вертикално има доста пространство под арките.
                  Лятото добре, но при натрупване на кал/лед мисля, че ще имам "малък" проблем с паднали предп. капаци (вътрешните, оформящи арките).
                  ...и очаквах да са малко "по-рошави", пък то... :-) Може да е за добро, пред вид процентното ми съотношение асфалт/off-road.
                  Визуално, за жалост не намерих с бели надписи :-( Сега си стоят като една най-обикновена гума... на трактор :-) :-) :-)

                  Искам отново да благодаря на отзовалите се!
                  "Експеримента" отчитам за успешен :-) :-) :-)
                  Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive II *
                  2" lift (Bilstein 5100 & IronRocks springs), General Grabber AT3 31"

                  Коментар


                  • #10
                    От: Grand Cherokee WJ 2"lift - допустим размер гуми (джанта 17")

                    Първоначално публикуван от lordoff Преглед на мнение
                    Малко да поизтупам темата от едномесечен слой прах.
                    Ами... "преобухме" се :-) С 265/65/17 General Graber AT3. Това заедно с удължени биалети (за 2"-3"), фланци 30мм и предни подложки 3/4".
                    Даже вече навъртяхме 1500км. :-) по неособено ласкави терени и магистрали (т.е. широк диапазон), без кал, но пясък и дребен чакъл - да.
                    ... Синтезирано, с две думи - доволен съм! Не мисля че сбърках.
                    Приятно, да не кажа по-добро поведение, както с висока скорост, така и по лош терен.
                    Определено не са по-шумни от предишните летни (Graber UHP), което малко ме изненада.
                    Разход на гориво... не мисля че е по-висок. Не помня корекционния процент, но изписва 15/100 :-) което, колкото и да е имагинерно, е доста приятно, ха ха ха.
                    Може би една идея сме "по-тромави" на старта, но казвам може би, защото го очаквах.
                    На дъжд.... хм, не бих летял със 140-160 при мокра настилка с това окачване. Може и да са добре, но не посмях да рискувам.
                    Инак ни помен от "аквапланинг".

                    Недостатъци:
                    Остана твърде малко пространство около гумата в хоризонтален разрез. Вертикално има доста пространство под арките.
                    Лятото добре, но при натрупване на кал/лед мисля, че ще имам "малък" проблем с паднали предп. капаци (вътрешните, оформящи арките).
                    ...и очаквах да са малко "по-рошави", пък то... :-) Може да е за добро, пред вид процентното ми съотношение асфалт/off-road.
                    Визуално, за жалост не намерих с бели надписи :-( Сега си стоят като една най-обикновена гума... на трактор :-) :-) :-)

                    Искам отново да благодаря на отзовалите се!
                    "Експеримента" отчитам за успешен :-) :-) :-)
                    освен биалетките отзад няма ли подложки за пружини

                    от къде закупи кита за повдигането, може на лични
                    Станимир Дочев - тел.0888 939 434; 0897 800 790.
                    Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive * LPG LR

                    Ако можеш - дай, ако неможеш - признай!

                    Коментар


                    • #11
                      От: Grand Cherokee WJ 2"lift - допустим размер гуми (джанта 17")

                      :-) Предни, задни пружини и амортисьори са custom, т.е. с размер за 2". Има ги в подписа ми. Нямат нужда от подложки.
                      Сложих допълнителни отпред, само 3/4" за "изправяне" предната част, т.е. разбирай малко по-вирната стои от типичния силует за WJ.
                      Визуално - абсолютно хоризонтално, като камион
                      Кита... не е точно кит, подбирах си нещата от ironrock offroad, после поръчка през Kolak offroad, после DHL и т.н. и т.н. Просто е физически, но финансово не чак толкова
                      btw, ironrock offroad много го харесвам заради обема инфо което дават за всеки продукт и организацията на сайта. Безкрайно лесно се ориентираш...
                      ако знаеш какво търсиш. Цените също мисля са доста коректни и добри (сравнявал съм с други няколко).
                      А най-добрия вариант е да се свържеш с Kolak (никнейм от jeepforum.com) Всъщност е фирма, която на продукти от ironrock дава прекрасни отстъпки.
                      Но затова си трябва сравнително добър английски, търпение, желание и да си врял и кипял в online търговията
                      Последно редактирано от lordoff; 26-06-18, 14:19. Причина: неточна информация
                      Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive II *
                      2" lift (Bilstein 5100 & IronRocks springs), General Grabber AT3 31"

                      Коментар


                      • #12
                        От: Grand Cherokee WJ 2"lift - допустим размер гуми (джанта 17")

                        благодаря за изчерпателният отговор
                        Станимир Дочев - тел.0888 939 434; 0897 800 790.
                        Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive * LPG LR

                        Ако можеш - дай, ако неможеш - признай!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Grand Cherokee WJ 2"lift - допустим размер гуми (джанта 17")

                          Малка илюстрация макар и не много добра, на това което се получи:
                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCF5674.jpeg
Прегледи:1
Размер:879.2 КБ
ID:5792964
                          Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive II *
                          2" lift (Bilstein 5100 & IronRocks springs), General Grabber AT3 31"

                          Коментар


                          • kompresor
                            kompresor коментира
                            Редактиране на коментар
                            Колега, на тази снимка имаш ли фланци на джантите ?

                        • #14
                          От: Grand Cherokee WJ 2"lift - допустим размер гуми (джанта 17")

                          И аз искам 2 инча лифт с пружини и амове, и се чудех за максимален размер гума за 17-ка джанта явно е тази тя отговаря на 30.6 инча, аз не намерих 31' за 17-ка джанта. Въпроса ми е задължително ли е смяна на кардан и sway bar link-ове + подложки за да бъде всичко наред или това е допълнително? Може ли само лифт + гуми и всичко да си е наред и нужни ли са бъмп стопове ? Също така можеш ли да премериш колко е разстоянието от земята до най-високата част на калника за да знам какво да очаквам ?

                          Коментар


                          • #15
                            От: Grand Cherokee WJ 2"lift - допустим размер гуми (джанта 17")

                            По моето скромно мнение и частен случай - на всичките ти въпроси отговора е Да! :-) :-) :-)
                            Не забравяй и удължаване на трак бар-а.
                            Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive II *
                            2" lift (Bilstein 5100 & IronRocks springs), General Grabber AT3 31"

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X