Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем със скоростна кутия на Grand Cherokee 2.7 CDI 2003

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем със скоростна кутия на Grand Cherokee 2.7 CDI 2003

    Здравейте колеги, в момента съм харесал един много запазен екземпляр - Grand Cherokee 2.7CDI, 2003-та година, колата е много запазена, но проявява следния проблем:
    При първоначално запалване на студен двигател, след потегляне свети "Check engine" лампата и скоростната кутия не превключва(движи се само на 2-ра).
    След това ако угася/запаля отново двигателя чек лампата угасва, а скоростите превключват безупречно, без тласъци, блъскане и т.н. Дали проблема е в самата скоростна кутия и дали е нещо по електрониката или проблема е механичен? Моето подозрение е, че проблема е с електрониката на самата скоростна кутия, но ще се радвам да чуя и вашите мнения, тъй като от това до колко е сериозен проблема, зависи дали ще пристъпя към покупка
    Мерси предварително

  • #2
    От: Проблем със скоростна кутия на Grand Cherokee 2.7 CDI 2003

    Ако толкова ти е мерак да купуваш развалена джипка, я купувай. Ако не първо я закараи на диагностика (напиши в профила си от къде си, да ти кажем къде да я закараш), а иначе може да са много причините, ама така да си гадаем. Може да е буксата на скоростната кутия, тя не е скъпа. Може да е платката на скоростния лост, там вече е цифра. Може и да е слаб акумулатор. Може да е протрит някъде кабелния сноп. Ама така само гадаем.

    Коментар


    • #3
      От: Проблем със скоростна кутия на Grand Cherokee 2.7 CDI 2003

      Здравей колега, благодаря за отговора.
      От Стара Загора съм и бих се радвал ако може да ме насочиш къде да закарам джипката на диагностика
      Мерси предварително

      Коментар


      • #4
        От: Проблем със скоростна кутия на Grand Cherokee 2.7 CDI 2003

        По симптомите, които даваш на мен ми прилича на слаб акумулатор. Имат недъг в тази посока - ако напрежението е по-ниско влиза в авариен режим.
        На таблото има волтметър. Дай контакт и виж колко е напрежението преди да запалиш. Ако е под 12V има шанс нещата да са от там. Друг вариант е да пробваш направо с друг акумулатор, но трябва да е як. Сигурно може да се измислят и други магарии, за да установиш дали проблемът е от там.
        При всички положения, обаче ще е добре да се консултираш с някой познавач на марката из твоя район. Карал съм такъв Черок 3 години и от опит знам, че има много неща, които трябва да се прегледат, за да нямаш после сериозни разходи.
        Suzuki GSXR
        VW Touareg
        Mitsubishi Pajero II

        Коментар


        • #5
          От: Проблем със скоростна кутия на Grand Cherokee 2.7 CDI 2003

          Колата не беше палена около 2 седмици при въпросната проба, дори се усети че стартера завъртя по-бавно от обичайното т.е. възможно е това да е предизвикало проблема(тъй като акумулатора е бил леко паднал).
          Както споменах вече, след няколко минути угасих двигателя и след като го запалих отново проблема изчезна.
          Поздрави!

          Коментар


          • #6
            От: Проблем със скоростна кутия на Grand Cherokee 2.7 CDI 2003

            Щом е висяла 2 седмици в студа, както казаха по -горе, много е вероятно да е слаб акумолатор.
            Ако нямаш диагностика наблизо, все пак направи и теста с ключа.
            WG Limited 2.7 CRD 02
            WG Overland 2.7 CRD 04/05

            Коментар


            • #7
              От: Проблем със скоростна кутия на Grand Cherokee 2.7 CDI 2003

              Имам чувството че тия теми са през две-три но никой не чете....
              "Когато целта е всичко и пътят е без значение"

              Grand Cherokee Limited 2.7CRD

              Коментар


              • #8
                От: Проблем със скоростна кутия на Grand Cherokee 2.7 CDI 2003

                възможно ли е да е от маслото в кутията. На моята забелязах че сутрин в студеното държи високи обороти и придръпва, като загрее се оправя

                Коментар


                • #9
                  От: Проблем със скоростна кутия на Grand Cherokee 2.7 CDI 2003

                  В Стара Загора бягат от Jeep като дявол от тамян. Търси в друг град.
                  JEEP Liberty 2.8CRD Limited 2005

                  Коментар


                  • #10
                    От: Проблем със скоростна кутия на Grand Cherokee 2.7 CDI 2003

                    според мен ,предупреждавам че не съм капацитет,работата мирише на акумолаторсъщата картинка,ако престои повече време при първо палене светва чека,като поработи и възбуди акумолатора,чека си угасва и си върви като пичза маслото е същия сценарий,просто нека малко да загрее и дигне тоцитеиначе шашка кутията

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X