Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Авариен режим на Grand cherokee 2.7

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Авариен режим на Grand cherokee 2.7

    Здравейте, притежавам Grand cherokee (wj) с двигател 2.7, 2002г. Имам нужда от помощ, съвети и мнения. Гранд ми влезна в авариен режим, чек лампата светна, колата блокира на втора предавка едвам се движи. При паленето няма проблем чек лампата не свети, но когато преместя лоста от Р в позиция R се чува шумно превключване и лампата светва. При преместването от R в позиция N преместването става нормално и лампата изгасва, но когато преместя на директна D се чува шумното превключване и лампата светва. Мисля че това се дължи на аварийния режим, защото до този момент не ми се е случвало да влиза в авариен режим. С метода на ключа проверих номера на грешките и те са: Р0702 и Р0836.

    Ще съм много благодарен на всички, които биха ми помогнали. Ако имате въпроси и нещо не ви е станало ясно питайте!

  • #2
    От: Авариен режим на Grand cherokee 2.7

    Отиваш на диагностика - най-вероятно жици
    0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

    Коментар


    • #3
      От: Авариен режим на Grand cherokee 2.7

      може ли да ми кажете как се прави диагностика с ключ не намирам темата????? колата беше със свален акумулатор 24 часа и започна да свети чека

      Коментар


      • #4
        От: Авариен режим на Grand cherokee 2.7

        Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
        Отиваш на диагностика - най-вероятно жици
        Ти ша кажеш - диагностика е правена с ключа!И да знаеш "D" е директна , щото и на английски и на български е така.
        Авторът на темата да се научи първо да поздравява!
        Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

        Коментар


        • #5
          От: Авариен режим на Grand cherokee 2.7

          Първоначално публикуван от rvpp Преглед на мнение
          може ли да ми кажете как се прави диагностика с ключ не намирам темата????? ...
          Три пъти в бърза последователност завърташ ключа. Без да палиш.
          Ние не сме неутрални!

          Коментар


          • #6
            От: Авариен режим на Grand cherokee 2.7

            http://jeep.avtograd.ru/engines/all_codes_obdii_en.htm

            Коментар


            • #7
              От: Авариен режим на Grand cherokee 2.7

              Ако си от София или региона,отиди при Еди Рангелов.

              Коментар


              • #8
                От: Авариен режим на Grand cherokee 2.7

                Тук сме дискутирали тези грешки.
                Suzuki Vitara 1.6 Avtomatic
                SSang Yong Kyron 2.0xdi
                Jeep Grand Cherokee WJ 2.7crd ; Jeep Grand Cherokee WК2 3.0crd

                Коментар


                • #9
                  От: Авариен режим на Grand cherokee 2.7

                  Добър ден!!! направих проверка с ключа грешките са P1130 P0243 P0403

                  Коментар


                  • #10
                    https://jeepswj.com/tips/

                    https://jeepswj.com/software/
                    Последно редактирано от Чавдар (V93); 23-02-18, 14:20.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Авариен режим на Grand cherokee 2.7

                      Здравей.
                      Тука също пише за някои от тях...
                      http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=211824
                      Nissan Terrano II TDI 2700 2002g. avtomat - три вратичко.... )
                      ".....ама сега пазара е пълен с джипове де, на тях даже JEEP пише ....."

                      Коментар


                      • #12
                        От: Авариен режим на Grand cherokee 2.7

                        Първоначално публикуван от icarp Преглед на мнение
                        Здравейте, притежавам Grand cherokee (wj) с двигател 2.7, 2002г. Имам нужда от помощ, съвети и мнения. Гранд ми влезна в авариен режим, чек лампата светна, колата блокира на втора предавка едвам се движи. При паленето няма проблем чек лампата не свети, но когато преместя лоста от Р в позиция R се чува шумно превключване и лампата светва. При преместването от R в позиция N преместването става нормално и лампата изгасва, но когато преместя на директна D се чува шумното превключване и лампата светва. Мисля че това се дължи на аварийния режим, защото до този момент не ми се е случвало да влиза в авариен режим. С метода на ключа проверих номера на грешките и те са: Р0702 и Р0836.

                        Ще съм много благодарен на всички, които биха ми помогнали. Ако имате въпроси и нещо не ви е станало ясно питайте!
                        Здравей, колега. Имам същия проблем с P0702. Четох, че това е проблем на електронната платка под ръчката за скоростите. Въпросната платка не разпознава на коя позиция е лоста и захапва само на една предавка без да превключва.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Авариен режим на Grand cherokee 2.7

                          Имам същия проблем с P0702. Четох, че тази грешка е свързана с платката под скоростния лост. Самата платка не разпознава позицията на лоста и захапва само на една предавка без да превключва.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Авариен режим на Grand cherokee 2.7

                            P0702 е грешка в PCM-a, а не в скоростната кутия и е обща грешка свързана с електрониката на скоростната кутия. За да се локализира по точно, трябва да има друга съпътстваща грешка и е задължително да се "прочетат" грешките в кутията. Иначе само по тази грешка, може само да се гадае. Тази грешка се записва за всичко свързано с управлението на скоростната кутия, не само с платката за управление на кутията. Записва се даже при слаб акумулатор и вследствие ошашавена електроника на кутията.
                            П.П. Колегата от първия пост на темата ми е писал лично съобщение, но не мога да му отговора, защото няма още права да получава съобщения, затова, ще му отговоря тук.
                            Първоначално публикуван от icarp
                            Здравей, видях че си ме препратил към тема със същия проблем, който аз имам. Мисля че и при мен ситуацията е същата - GC не знае дали е на бързи или на бавни и затова влиза в авариен режим. Ако проблема е в датчика на раздатката как мога да го отстраня? Какво трябва да направя? Става ли с почистване и преглед на кабелите, които са на буксата? Какво би ме посъветвал, защото виждам че си се сблъсквал с този проблем? Доста въпроси зададох, но не съм се сблъсквал с този проблем и искам бързо да намеря алтернативно решение. Благодаря, поздрави!
                            Първо проверяваш кабелите от куплунга на компа на двигателя до датчика на раздатката. Два кабела са в отделен сноп и вървят отгоре на скоростната кутия и раздатката малко вляво. Датчика е на раздатката от горната страна. Малко трудно се стига, но ще се оправиш. Ако кабелите са наред, значи датчика е дал фира. Огледай и куплунга на датчика. Понеже аз трудно намерих датчик, защото в магазините не предлагаха, а по автоморгите искаха да ми продадат цялата раздатка заради датчика, се наложи да монтирам на кабелите едно съпротивление от 680 ома, което съответства на бързите предавки. Така карах повече от година без проблем без да превключвам на бавните и нямах никакъв проблем. Не, че са ми трябвали де. Иначе датчика в Щатите струва 50 долара. После намерих датчик втора употреба, смених го. Карах две години с него и отскоро пак ми прави проблеми, но рядко и засега го търпя. Ама си пазя съпротивлението отпреди. Забелязах, че превключа няколко пъти лоста на раздатката, нещата се оправят за известно време.
                            Последно редактирано от atanas_93; 25-02-18, 18:13.
                            Suzuki Vitara 1.6 Avtomatic
                            SSang Yong Kyron 2.0xdi
                            Jeep Grand Cherokee WJ 2.7crd ; Jeep Grand Cherokee WК2 3.0crd

                            Коментар


                            • #15
                              От: Авариен режим на Grand cherokee 2.7

                              Като стане студено и форума се пълни с 2.7.
                              Ми сменяйте ги тия акумулатори бе хора.
                              4-500лв - кво му плащаш.
                              Нали вече сте ги спечелили от нисък разход.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X