Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Масло за двигателя на Jeep Cherokee Liberty 2.8 crd 2006г.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Масло за двигателя на Jeep Cherokee Liberty 2.8 crd 2006г.

    Баси, яко ни наплашихте с тия неща за маслата

    Това масло с което карам вече над 200 000КМ(Вранглер Сахара 2.8ЦРД) има ли шанс да е пълна синтетика? ЛИНК

    В предишни години беше много бледо почти бяло обаче напоследък забелязах, че жълтеникаво като минералното на снимката по-горе?

    Има ли някакъв полеви тест с който да се потвърди с малко по-голяма вероятност дали маслото е чиста 100% синтетика?

    Същото слагам и на Черока 4л бензин, същото слагах и на Пежо 406 2.0ТДИ и за 6-7 години съм все още супер доволен, но забелязах промени в цвета и вискозитета на последните партиди масло и за това взех да се замислям...
    Бъдете живи и здрави!

    Коментар


    • #32
      От: Масло за двигателя на Jeep Cherokee Liberty 2.8 crd 2006г.

      И последно: за 2.8 CRD 2004 г. какво масло за двигателя е най подходящо?

      Коментар


      • #33
        От: Масло за двигателя на Jeep Cherokee Liberty 2.8 crd 2006г.

        Според упътването на потребителя е 0W40.
        Jeep Cherokee (Liberty) 2.8 CRD 2006.

        Коментар


        • #34
          От: Масло за двигателя на Jeep Cherokee Liberty 2.8 crd 2006г.

          Има толкова теми за маслата, а и доста информация в нета. На първо място да е истинско, да идва от рафинерия и дистрибутор с доказан проиизход. НС хидрокрекинг маслата ,демек синтезис а не синтетик не са по лоши отсинтетика ,но са по нисък клас масла- минерални с голям процент рециклирано масло за по евтино ,демек за България и имат по къс живот. 0-40, е универсаллно масло от -35 градуса до + 40 външна температура. Има много непознати истински масла и понякога е по добре такова ,отколкото някое фирмено или марково ,но полу менте.

          Коментар


          • #35
            Здравейте! Да съживя малко този дневен спор! Предстои ми първа смяна двигателното масло KJ 2,8 crd 163кс. След много четене и ровене съм още по объркан 5w40 ще е вискозитета на маслото НО дали да е А3/В4 по АСЕА или С3. Като марка съм се спрял на Бардал макар да има и по евтини вариянти. Бих искал също да ми препоръчате марка за маслен филтър че е голямо разнобразие а бих искал да е качествен що годе.
            На това съм се срял https://maxcar.bg/avtomobilni-masla/...tec-5w40-c3-4l

            Коментар


            • #36
              Ако има филтър за твърди частици (FAP, DPF), маслото трябва да е нископепелно, т.е. C3. Като марка ти си избрал. Колкото е по-известна и по-популярна, толкова вероятността да попаднеш на менте е по-голяма. Винаги съм ползвал непопулярни марки или марки със сигурен произход. Едни от най-популярните брандове за нашия пазар се произвеждат в България, Румъния и Турция.
              Jeep Cherokee KJ, 2.8crd LIMITED Auto, 2004г. & TABBERT Jeunesse 560
              Око за око, паста за зъби!
              Когато вярата срещне надеждата, животът намира начин!

              Коментар


              • #37
                След продължитено разглеждане в мрежата установих три различни етикета на избрано от мен масло и стигнах до същия извод. Благодаря за отговора!

                Коментар


                • #38
                  На моя Wrangler JKU, 2.8 CRD, 200 коня в сервизната книжка пише 0W-40. Толкова ли са различни старият и новият мотор по отношение на маслото?

                  Коментар


                  • #39
                    Аз на моя JKU 2.8 за последните 200 000+ км само 5W30 Full.Synt. слагах
                    Бъдете живи и здрави!

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X