Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с горивната помпа на Cherokee XJ 1999

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Проблем с горивната помпа на Cherokee XJ 1999

    Не го реших аз какво е проблем, а ми го казват в сервизите, в които ходих.

    МАПа го смених, защото ми се струваше най-лесно и не много скъпо, или поне не в сравнение с колкото би била нова умна дюза или ГНП. В същност с разкачен МАП по едно и също трасе разликата беше съвсем минимална и се състоеше в това, че го нямаше характерното леко дърпане назад малко над 2000 оборота, но всичко останало беше същото.

    Съпротивлението на дюзата е 93 Ω при студен двигател, даже припалих с разкачена букса да видя какво ще стане и при подаване на газ се усеща едно разтрисане, което иначе го няма.

    Коментар


    • #32
      От: Проблем с горивната помпа на Cherokee XJ 1999

      Иди пак при Еди, трябват си живи данни. Тая помпа има и една настройка на цикловата порция(местене на главата на помпата към ангренажа или към тръбичките), която без живи данни няма как да се направи, а е много важна за вървенето, паленето и разхода на гориво. Отделно ще се види и дали аванса ти е в граници, как работи МАП-а, и какво прави турбината(плюс информативно температурни датчици). Отделно да се види и EGR-а, чисто механично да не е блокирал, ако трябва да се запуши за проба или постоянно.
      Ако всичко се сложи в норми, няма как да не върви нормално.
      Ако турбината има управление от компа, да се видят маркучи, ел.клапан, същото и за EGR-а(ако ще се оставя да работи). Проблема по управление на турбината ще се види още при живите данни, ако има такъв.
      Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

      Коментар


      • #33
        От: Проблем с горивната помпа на Cherokee XJ 1999

        Първоначално публикуван от Fleetwood Преглед на мнение
        Не го реших аз какво е проблем, а ми го казват в сервизите, в които ходих.....
        Сети ли се някой да ти каже, че първата работа, която трябва да направиш когато автомобила не върви, е да смениш въздушен и горивен филтър!?

        Коментар


        • #34
          От: Проблем с горивната помпа на Cherokee XJ 1999

          Сменям си ги редовно, последно преди 2000 км.

          Коментар


          • #35
            От: Проблем с горивната помпа на Cherokee XJ 1999

            Първоначално публикуван от Fleetwood Преглед на мнение
            Сменям си ги редовно, последно преди 2000 км.
            А тия, които не се сменят, а трябва да се почистят!?
            С тях какво е положението?

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X