Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос относно А/Т гуми

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Въпрос относно А/Т гуми

    Аз днес най-накрая си получих Falken-ите, сега ще ги гледам как са. Въпреки многото чакане, съм приятно изненадан че са с DOT 0317 и имат M+S.
    "Когато целта е всичко и пътят е без значение"

    Grand Cherokee Limited 2.7CRD

    Коментар


    • #62
      От: Въпрос относно А/Т гуми

      Има нещо , в което напоследък се вглеждам . Ламелите на гумите , са два вида - основен и второстепенен - хипотетично . Приемаме за основен този , в който може да бръкнем с пръст , а второстепенен - онзи ситния , който в повечето случаи е на вълнички в по-едрите кубчета . Нещото , което ми прави впечатление е , че тези ситните , са на дълбочина до 4-5мм от повърхността на грайфера . Това ме навява на мисълта , че в момента , в който те бъдат изтъркани , А/Т гумата вече ще изгуби своите качества като зимна гума , и ще си остане чисто лятна . Съжалявам за нескопосаното обяснение , но не знам каква е точната терминология за елементите по грайфера .
      Jeep Grand Cherokee WJ - 2001g.- 3.1TD - Quadra-Drive
      Kawasaki ZZR 1200 - 2002 g.

      Коментар


      • #63
        От: Въпрос относно А/Т гуми

        Първоначално публикуван от skyphoto Преглед на мнение
        За целите на питането в първото мнение избрах Тойо Оупен Кънтри... Снежинка си имат.

        Как ще са зимата се надявам да разбера...
        E, първата зима ще бъдат добре. Ама следващите...
        "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

        Коментар


        • #64
          От: Въпрос относно А/Т гуми

          Първоначално публикуван от Cvetomir_nikolov81 Преглед на мнение
          Има нещо , в което напоследък се вглеждам . Ламелите на гумите , са два вида - основен и второстепенен - хипотетично . Приемаме за основен този , в който може да бръкнем с пръст , а второстепенен - онзи ситния , който в повечето случаи е на вълнички в по-едрите кубчета . Нещото , което ми прави впечатление е , че тези ситните , са на дълбочина до 4-5мм от повърхността на грайфера . Това ме навява на мисълта , че в момента , в който те бъдат изтъркани , А/Т гумата вече ще изгуби своите качества като зимна гума , и ще си остане чисто лятна . Съжалявам за нескопосаното обяснение , но не знам каква е точната терминология за елементите по грайфера .
          Един клиент (с кола) който караше със зимна Йокохама която беше направил на галош. Това което обаче казваше човека е, че макар изтрити без грайфер гумите продължават да минават там дето и нови боксуват.
          Аз съм абсолютно съгласен с този пример. Затова заложих на нови китайски гуми който както и да се представят да мога да прежаля/махна/продам/хвърля, до сега все "добри" купувах и нищо добро не видях.
          Това което също искам да се има предвид, че имайки снежинка(сертификат за зимни гуми) това под никаква форма не прави гумите "добри" на сняг! Това са частично до пълни маркетингови номера гонещи търговски, не клиентски интереси! Не твърдя и че ще са лоши, просто ако толкова ви е важно да карате на сняг си купете чисто зимни гуми с каквито карат по цяла зима ловджиите в мое село. Те всички казват зимната гума е не заменима. Всички лятото карат с А/Т.

          Коментар


          • #65
            От: Въпрос относно А/Т гуми

            Аз уж карам джипа основно за риби. На последък ходя чат-пат до морето с него, защото се чувствам по-сигурен (може би изамамно)...
            Карах зимни/летни, ама като изляза извън пътя и все ги удрям, отчеквам парчета и т.н. Един сезон и са заминали. Преди две години след поредната отчекната зимна гума един приятел ми даде едни BFGoodrich All Terrain T/A KO уж да изкарам зимата, та "временно" изкарах две зими лято и половина... Те вече си бяха старички, ама държяха и никога не са ме предавали. това лято вече съвсем бяха заприличали на стар балатум - започнах да ги усещам нестабилни и свиреха. Мислех да си взема пак такива, ама нещо ми нямаше размера, та търсех поне да са с подобна шарка. За това се бях ориентирал към Silverstone 117 at special. Да, ама ги няма...:





            Реших да взема BFGoodrich All Terrain T/A КО2 113S RWL TL. Има разлика в шарката между КО2 и КО. Поне на мен КО2 ми изглежда някак "по-кална" от КО:

            КО2:



            КО:




            За сегасе държат добре. Като захладнее и заснежи пак ще докладвам, защото смятам да ги карам и зимъска...
            Grand Cherokee WJ '99 V8 4.7 Limited

            Коментар


            • #66
              От: Въпрос относно А/Т гуми

              Първоначално публикуван от AAF Преглед на мнение






              Реших да взема BFGoodrich All Terrain T/A КО2 113S RWL TL. Има разлика в шарката между КО2 и КО. Поне на мен КО2 ми изглежда някак "по-кална" от КО:

              КО2:



              КО:




              За сегасе държат добре. Като захладнее и заснежи пак ще докладвам, защото смятам да ги карам и зимъска...
              И аз взех преди 3дни същите но не съм ги монтирал още. Чува ли се шум в купето на определени км?
              Щото имам съсед със такива и вика че към 60-65км се чува леко виене,хем добре балансирани.
              jeep CHEROOKEE KJ 2,4 147kс.

              Коментар


              • #67
                От: Въпрос относно А/Т гуми

                Има шум при по-ниски скорости. Появява се към 60-65 км/ч. Аз спирам да го забелязвам след 80-82 км/ч. На 130-140 не чувам гуми, само мотора и за съжаление при мен се чува предния диференциал. Провал съм различни скорости. Със старите BF GoOdrich-и се чувствах най-добре на 124 км/ч, след това имаше и биене. С новите гуми нямам горна граница на скороста за шум, но аз карам до 140 и то по магистралата (рядко до 160-170 като изпреварвам или ако гледам да не засеча някой при изпреварване). До 170 км/ч нямам проблем с шум на гуми - само мАтор и при мен до някъде преден диф, но след 30-40 км. сравнително по-бързо каране изчерзва. Над 140 км/ч основния шум е от мотора.
                Grand Cherokee WJ '99 V8 4.7 Limited

                Коментар


                • #68
                  От: Въпрос относно А/Т гуми

                  Първоначално публикуван от Vankala Преглед на мнение
                  И аз взех преди 3дни същите но не съм ги монтирал още. Чува ли се шум в купето на определени км?
                  Щото имам съсед със такива и вика че към 60-65км се чува леко виене,хем добре балансирани.
                  Точно на Чероки КДжей се чува точно с тези гуми към 60-65 тоя шум. Личен опит в сравнение със старите гуми.

                  Коментар


                  • #69
                    От: Въпрос относно А/Т гуми

                    Първоначално публикуван от jja Преглед на мнение
                    Точно на Чероки КДжей се чува точно с тези гуми към 60-65 тоя шум. Личен опит в сравнение със старите гуми.
                    Тази сутрин ме повози този мой съсед хем да видя дразнещ ли е този шум който се чува.
                    Ами чува се наистина и то точно на 60-65км, ни по нагоре ни по надолу.И то се чува но съвсем слабо,не е болка за умиране
                    Каза също че разхода след монтажа на гумите (нови) се е покачил с 5-6 кила газ на 100км.
                    jeep CHEROOKEE KJ 2,4 147kс.

                    Коментар


                    • #70
                      От: Въпрос относно А/Т гуми

                      И аз изкарах 2 зими целогодишно с BF Goodrich TA - не знам дали си въобразявам ама първата зима се държаха отлично а следващата - нищо общо, буксувам на места дето минава нормална кола с предно предаване. Сега наближава трета зима та мисля да ги сменя с изцяло зимни гуми за сезона (бтв какво мислите за KUMHO I`ZEN KC15 ?).

                      Иначе лятото тези
                      BF Goodrich са чудесни, на практика няма аквапланинг с тях, в мокро време по баирите на практика не се хлъзгам, и наистина го има този шум между 55-65 км/ч ама се свиква.

                      Коментар


                      • #71
                        От: Въпрос относно А/Т гуми

                        Вчера сложих нови гуми на Черока, Имат добро поведение на пътя,чуват се малко на 60км/ч но не е голяма драма...понасят се.
                        Прикачени файлове
                        jeep CHEROOKEE KJ 2,4 147kс.

                        Коментар


                        • #72
                          От: Въпрос относно А/Т гуми

                          .... Нещо обърках форума.Не мога да си изтрия поста.
                          Прикачени файлове
                          Последно редактирано от toniko; 06-09-17, 18:39.
                          LZ1ACU

                          Коментар


                          • #73
                            От: Въпрос относно А/Т гуми

                            Здравейте ! От около седмица вече карам с YOKOHAMA GEOLANDAR G015 . Гумата си изглежда много добре , поведението на пътя е супер , няма никакъв шум . Може да е А/Т , но съвсем не е толкова агресивна в оригиналния размер за колата - 235/65/17 . За момента съм много доволен .
                            Последно редактирано от Cvetomir_nikolov81; 07-09-17, 16:47.
                            Jeep Grand Cherokee WJ - 2001g.- 3.1TD - Quadra-Drive
                            Kawasaki ZZR 1200 - 2002 g.

                            Коментар


                            • #74
                              От: Въпрос относно А/Т гуми

                              АТ каквото и ще да е през лятото няма кой знае какви разлики на асфалт освен шум може би. Зимата е драмата и точно тук е кучето....

                              WG 2.7 CRD

                              Коментар


                              • #75
                                От: Въпрос относно А/Т гуми

                                Нека падне сняг , и ще пиша как се държи . Но според мен , изобщо няма да е зле . Ето снимка , за да се види как изглежда гумата в действителност .
                                Прикачени файлове
                                Jeep Grand Cherokee WJ - 2001g.- 3.1TD - Quadra-Drive
                                Kawasaki ZZR 1200 - 2002 g.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X