Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Искам съвет за Grand Cherokee 4,0 Limited

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Искам съвет за Grand Cherokee 4,0 Limited

    С голяма радост се присъединявам във форума, като бъдащ собственик на джип. В тази връзка искам съвет за Grand Cherokee 4,0 Limited - харесъл съм такъв. На кои възли и детайли да обърна повече внимание при покупката? Карал съм до сега доста автомобили, но никога джип. Ще бъда благодарен за всеки съвет. Също - силни и слаби страни на модела??
    JEEP Grand Cherokee - ZJ - 5,9 - 1998
    0898 641162

  • #2
    До: Колеги помагайте...

    OFFRoad-Bulgaria.com > Основни форуми > Автомобили 4x4 > Дискусии по марки JEEP
    Тук има много писано по въпроса

    И за бъдъще, моля избягвай в името на подобни "осведомителни" теми дума ПОМАГАЙТЕ.
    Щот се шашкаме, и мислиме че има сериозен проблем.
    Последно редактирано от Злой; 14-12-07, 08:59. Причина: едит
    Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
    Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

    Коментар


    • #3
      До: Искам съвет за Grand Cherokee 4,0 Limited

      Благодаря! "Помагайте" ми се изпусна, заради спешността на въпроса, ще имам предвид препоръката.
      JEEP Grand Cherokee - ZJ - 5,9 - 1998
      0898 641162

      Коментар


      • #4
        До: Искам съвет за Grand Cherokee 4,0 Limited

        хубаво си се ориентирал, вземи прочети / уф, знам колко е гадно да ти казват да четеш, преди да питаш/ ама на общи въпроси наистина едва ли някой ще седне да напише пространен конспект на нещо дъвкано 20 пъти тук.

        само ти казвам да не се ограничаваш само с 4.0 ( аз съм с такъв) спокойно гледай и 5.2 разлика в разхода почти няма а вървенето и най вече звука........ ех тоя звук на 8-мак

        изясни си също каква раздатка искаш..... по мое мнение 242 или 249 е най-добре, иначе е ясно: да е наред всичко по скоростите (много важно за автоматика), раздатката и дифовете - това май е най-скъпото за правене. окачването сигурно ще е поомекнало.... ще го смениш.............. ако има хубави гуми и джанти е добре, щот са си парички....... абе най-добре да вземеш някой дето е карал такова, а и разбира, че иначе като някои тук....... не че нещо, ама се вдига цената на кефа



        и не се шашкай, ела с конкретните въпроси, все някой ще се прежали да пише
        ________________________________________________
        Subaru OUTBACK 2,5
        Hyundai TUCSON 2.0

        Коментар


        • #5
          До: Искам съвет за Grand Cherokee 4,0 Limited

          Той първо да каже коя година иска да е Гранда, защото 4.0 се слага и на ZJ и WJ. А там нещата са много различни.
          Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

          Коментар


          • #6
            До: Искам съвет за Grand Cherokee 4,0 Limited

            Говоря за автомобил, модел 1996, произведен през 1997 в Детройт (Джеферсън Норт) - така излиза по VIN-а. Притесняват ме малко автоматика и раздаточната кутия. Последно слязох от BMW, а там такива работи нямаше
            JEEP Grand Cherokee - ZJ - 5,9 - 1998
            0898 641162

            Коментар


            • #7
              До: Искам съвет за Grand Cherokee 4,0 Limited

              Не е най-добрият избор точно този автомобил.
              до 1995 са по-здрави. Раздатките са с истински междуосев диф, мостовете са по-държаливи и компютъра управлява само двигателя а не всичко до последното огледало.
              Моето мнение е ако е ZJ то да е 5.2 до 1995. 1997 с тоя двигател ми се вижда куц от към динамика и по-предразположен към дефекти. Единственно може до някъде да балансира нещата ако е версия TSI с 242 раздатка като на Злой, но това е голяма рядкост, повечето са 249OD.
              Какви пари е ако не е тайна? Аз например за да купя такова нещо трябва да ми го подарят буквално.
              Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

              Коментар


              • #8
                До: Искам съвет за Grand Cherokee 4,0 Limited

                Мерси, QUADRA, ще се опитам да проверя модела на привода. За парите - не е тайна 10 хил. лева. Твърдението е, че джипа е на реални 102 хил. км. Малко като приказката за немеца - фелдшер е, но нейсе - ще го видя на място. Утре съм на оглед, а нямам време да търся други модификации, писна ми без возило. Вече 1 месец съм без кола, а съм бил на такава през последните 25 годинки.
                Стискайте палци и натискайте газта!
                JEEP Grand Cherokee - ZJ - 5,9 - 1998
                0898 641162

                Коментар


                • #9
                  До: Искам съвет за Grand Cherokee 4,0 Limited

                  Няма какво да го проверяваш, или е 249OD - лоста на раздатката има 3 положения 4wd Neutral и 4WD low или ако е 242 има още 2 положения - 4wd parttyme и 2WD. Това 10 хиляди тук в България ли е цена, защото акциза му е към 5 бона (аз съм със същия двигател и го знам това от собствен опит).
                  Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Искам съвет за Grand Cherokee 4,0 Limited

                    Купих джипа. Държи се перфектно, всичко по него работи. Единствено ръчната се вдига много леко и почти до горе. Или е скъсано жилото, или е за натягане. Ще я видя при възможност - не е болка за умиране. Впрочем, всичко се върза на 13 хил. лева - с метанова уредба и "нови" (от това лято) гуми.
                    Сега търся най-правилните марки масла за двигателя, трансмисията и т.н. Също други консумативи, като филтри и т.н.
                    JEEP Grand Cherokee - ZJ - 5,9 - 1998
                    0898 641162

                    Коментар


                    • #11
                      До: Искам съвет за Grand Cherokee 4,0 Limited

                      Хайде честито и със здраве да го караш. За маслата тук е писано много, разтърси се и виж да не пишем по сто пъти едно и също. Иначе ако се оправяш с руския ето тук:http://www.jeep.avtograd.ru/Grand_Cherokee/index.htm
                      Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Искам съвет за Grand Cherokee 4,0 Limited

                        Благодаря за пожеланията. Наистина е огромно удоволствието от возията. И на умерен офроуд също е супер. С руския съм доста "на ти", та ще ми е полезен този сайт.
                        И на теб най-приятни моменти с возилото.
                        JEEP Grand Cherokee - ZJ - 5,9 - 1998
                        0898 641162

                        Коментар


                        • #13
                          До: Искам съвет за Grand Cherokee 4,0 Limited

                          Здравейте,
                          И аз мисля да се сдобия с Grand Cherokee
                          Заделил съм около 11 хилки.
                          Харесал съм си два три дизелови модела които утре ще ходя да гледам. Та въпросът ми е . За какви дефекти да си отварям очите ?
                          И някои особености които да знам при огледа ?
                          Предпочитам да е дизел . Та затова да ми кажете кой мотор е по добър?
                          [COLOR=darkred]Veritas vos liberabit
                          [COLOR=blue]LZ1LPK[/COLOR] , A1(Rh-)
                          [/COLOR]

                          Коментар


                          • #14
                            До: Искам съвет за Grand Cherokee 4,0 Limited

                            Като ще гледаш дизел много внимавай - голяма част от тях са прегрявани и с дефекти. Бензиновите двигатели са много по-здрави и издържливи. За тези пари можеш да намериш не лош V8 5.2
                            Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                            Коментар


                            • #15
                              До: Искам съвет за Grand Cherokee 4,0 Limited

                              А да имаш идея от къде ?

                              И как да разбера да ли е прегряван моторът ?
                              Последно редактирано от quadra; 21-12-07, 21:56.
                              [COLOR=darkred]Veritas vos liberabit
                              [COLOR=blue]LZ1LPK[/COLOR] , A1(Rh-)
                              [/COLOR]

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X