Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съвет за Гранд Чероки

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Съвет за Гранд Чероки

    Здравейте, предстои ми покупка на Jeep Grand Cherokee и имам някой въпроси на които ако някой знае отговора ще съм много щастлив Харесах една в Сливен 4.7 бенз/газ, но момчето ми каза, че понякога между 2ра и 3та предавка, скоростната кутия забавя с 2-3 секунди превключването на предавките и каза че след смяна на масло въпросния проблем би трябвало да изчезне. Някой да е имал подобен проблем ? Звъннах на приятел в Балканстар, където ги обслужват, говори с момче от сервиза, което му е казало, че откакто работи (10г) е имал 2-3 пъти леки проблеми на този мотор, но също каза, че според него проблема няма да изчезне след смяна на масло на скоростната кутия Другото, което съм го харесал е 4.0 газ/бенз, но него го капарираха вчера Днес щах да ходя да го гледам. И двата джипа са Quadra drive. Благодаря предварително за отговорите

  • #2
    От: Съвет за Гранд Чероки

    Ако нещо може да се оправи с ново масло, отдавна да е оправено.

    Коментар


    • #3
      От: Съвет за Гранд Чероки

      Със сигурност няма да се оправи след смяна на масло , вероятно ще се наложи някакъв ремонт но това трябва да се уточни........!
      Еди Рангелов : 0885 088 444
      Няма незаменими има незабравими хора !!!

      Коментар


      • #4
        От: Съвет за Гранд Чероки

        Първоначално публикуван от bmwfanatic Преглед на мнение
        понякога между 2ра и 3та предавка, скоростната кутия забавя с 2-3 секунди превключването
        ........дефинирай "забавя" моля.....
        0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

        Коментар


        • #5
          От: Съвет за Гранд Чероки

          Ами задържа на едни обороти без да сменя предавка няколко секунди Без значение, днес взех друга джипа, пак същия мотор и спецификации. Сега ми трябва читав майстор в Пловдив Предпочитам гаражни майстори, отколкото лъскави сервизи, просто с годините съм се убедил, че второто не е за мен и то не, че нямам възможност да плащам, но това е друга тема Така че очаквам препоръки за майстори от Пловдив и близкото околие Благодаря предварително !

          Коментар


          • #6
            От: Съвет за Гранд Чероки

            мога да ти препоръчам стоян,като тръгнеш по пътя за труд,на изхода от филибето има градински център в дясно,влизаш там и го заобикаляш,после по раэбития път да тестваш окачването и като видиш запусналата колонка на бензиностанцията пак в дясно,оградата е мрежа,и в двора има текезесарска бетонна естакада,там питаш за стоян,пича е много в час със грандовете и е професор по хирургия на автоматицитеуспех с джипа и много да те радва майна

            Коментар


            • #7
              От: Съвет за Гранд Чероки

              Първоначално публикуван от bmwfanatic Преглед на мнение
              . Сега ми трябва читав майстор в Пловдив!
              Тук пишещия Стоян - 0898 62 03 06
              0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

              Коментар


              • #8
                Другата седмица ще се чуем да сменим това онова

                Благодаря за контакта, адаш
                Последно редактирано от CarTest™; 14-05-17, 16:48.

                Коментар


                • #9
                  От: Съвет за Гранд Чероки

                  Пич,дано не ти се налага да търсиш майстори за нещо по сериозноот смяна на масло в Пловдив(виж за това са царе и за връщане на километражи-бърза работа и хубави пари)за нещо по сериозно въобще не си губи времето,отивай при Еди Рангелов или дядо Владо!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Съвет за Гранд Чероки

                    Здравейте пак колеги. Днес бях при Стоян. Изглежда читав човек и определено е приятно да си говориш с него. Сметна ми цена за маслото на раздатките и на скоростната кутия + 2 филтъра на скоростната кутия към 620 лв. Видя ми се малко множно, ама като не съм наясно кое колко струва, как да кажа нещо. Нормална ли е цената ? Каза че става въпрос за Кастрол за раздатките ( нали мопар вече не го произвеждат, но каза че той кара с Кастрол повече от 6 години и не е имал проблем.) Също така продължавам да си търся майстор в околието, тъй като Стоян каза че се занимава само със скоростни кутии и раздатки. Поздрави !

                    Коментар


                    • #11
                      От: Съвет за Гранд Чероки

                      Първоначално публикуван от bmwfanatic Преглед на мнение
                      Здравейте пак колеги. Днес бях при Стоян. Изглежда читав човек и определено е приятно да си говориш с него. Сметна ми цена за маслото на раздатките и на скоростната кутия + 2 филтъра на скоростната кутия към 620 лв. Видя ми се малко множно, ама като не съм наясно кое колко струва, как да кажа нещо. Нормална ли е цената ? Каза че става въпрос за Кастрол за раздатките ( нали мопар вече не го произвеждат, но каза че той кара с Кастрол повече от 6 години и не е имал проблем.) Също така продължавам да си търся майстор в околието, тъй като Стоян каза че се занимава само със скоростни кутии и раздатки. Поздрави !
                      Нещо си чул-недочул, май Но цифрите са толкова.
                      Кастрол 4 литра за диференциалите - най-най-най-тънко = 80-100 лв.
                      За раздатка "марковото оригинално" масло е минимум 48 лв. / литъра, не помня колко трябваха, но с един литър няма да минеш
                      За автоматичните скорости - Божа работа, колкото изтече при смяната, но поне 6-7 литра ще ти трябват, "марковото" е 30 лв. / литъра, даже не литър, ами американска "кварта"...
                      Два филтъра имаш в автомата, там цените кой ги знае какви са станали...
                      Всичко това го няма в "Лидъл" или "Баумакс" да ходиш да си го вземеш, та имаш и транспортни разходи...
                      "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                      Коментар


                      • #12
                        От: Съвет за Гранд Чероки

                        Кое да съм чул-недочул колега ? Иначе съм наясно, че въпросните неща не ги продават в големите супермаркети, казах че ми е първи джип, но не и автомобил И за транспортните разходи ми сподели Стоян, като цяло казах, че изглежда читав човек и определено е приятно да се разговаря с него и ми обясни всичко . Иначе за маслата съм просто задължен да ги сменя, като се има в предвид, че установихме, че някои от тях никога не са сменяни или поне на предната DANA30 (има шанс джипа да е на реални километри )

                        Коментар


                        • #13
                          От: Съвет за Гранд Чероки

                          Първоначално публикуван от bmwfanatic Преглед на мнение
                          Кое да съм чул-недочул колега ?
                          За "Кастрол" в раздатката... поне аз не съм чувал. Ма, де да знам, новатори всякакви - слагат "Тутела", слагат някакви други, може и "Кастрол" да има. За всеки случай съм ти дал линк за "Мопар", дето пак ти се е причуло, че "вече не го произвеждат". Ако "Кастрол" е доста под 48 лв./литъра, си струва да експериментираш... особено ако си майстор като Стоян и можеш после сам да си я ремонтираш
                          "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                          Коментар


                          • #14
                            От: Съвет за Гранд Чероки

                            "Специалния" мопар за раздатката не, че не се бутилира, а просто не се внася в европа по официалните канали. Представителствата ползват мобифлуид 424 и тутела пауъргиър 4. И двете са UTTO масла и не са нищо специално. Не ми се вярва мопара появяващ се тук незнайно как да е нещо читаво, може и да бъркам, но нещо като няма официален внос ми е странна работа.. Тутелата не може да се купи свободно и лесно освен от балканстар, а мобила е само 20 литрови туби. В тоя ред на мисли, всички масла от този клас са предназначени за мокри съединители, спирачки в маслена баня и хидравлични помпи, което реално е съдържанието на раздатката. Да се обърне внимание, че крайслер не произвеждат масла, а бутилират.

                            П. С. Разликите между утто маслата на различни производители обикновено са в студения вискозитет.
                            Opel Frontera A 2.5tds ' 98 (Тера)
                            Renault RX4 '02 2.0 (Архи)

                            Коментар


                            • #15
                              От: Съвет за Гранд Чероки

                              Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                              ... новатори всякакви - слагат "Тутела" ...
                              "Новаторството" май дойде със смяната на собствеността, откак Jeep стана FIAT.
                              Ние не сме неутрални!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X