Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съвет за Гранд Чероки

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Съвет за Гранд Чероки

    Това са актуалните марки към момента, лицензирани за ATF+4

    http://www.centerforqa.com/chrysler-brands/

    Много производители пишат, че техните масла отговарят на ATF+4/MS-9602, но това си го твърдят те.
    ZJ 5.9 (x3.5)

    Коментар


    • #32
      От: Съвет за Гранд Чероки

      Първоначално публикуван от nick1 Преглед на мнение
      Това са актуалните марки към момента, лицензирани за ATF+4

      http://www.centerforqa.com/chrysler-brands/

      Много производители пишат, че техните масла отговарят на ATF+4/MS-9602, но това си го твърдят те.


      Не видях Мотул,по логиката не е е лицензирано това масло.
      Grand Cherokee WJ
      Dodge Caliber
      E 430 4-matic-T(S210)
      GLK

      Коментар


      • #33
        От: Съвет за Гранд Чероки

        Първоначално публикуван от Пламен С Преглед на мнение
        Карам с Мотул в АСК и не виждам проблем.
        Колко време? Щото за определено време няма проблем и с МХЛ-32 за 3,50 лв. литъра.
        "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

        Коментар


        • #34
          От: Съвет за Гранд Чероки

          Преди време им бях писал за масло на Кроон, което твърдеше, че е атф+4. Отговориха ми, щом не сме го тествали няма сертификат и гаранция за пълна съвместимост.

          ZJ 5.9 (x3.5)

          Коментар


          • #35
            От: Съвет за Гранд Чероки

            Първоначално публикуван от nick1 Преглед на мнение
            Преди време им бях писал за масло на Кроон, което твърдеше, че е атф+4. Отговориха ми, щом не сме го тествали няма сертификат и гаранция за пълна съвместимост.
            Дядо Владо смело налива Кроон, ако няма друго... щото само такова се предлага в магазина на Жоро Ментето (нещо подобно му викаха) в Костинброд като АТФ. Не знам някой да е изревал, но нали "тЕрикат мъж не писка" и българинът се страхува да не настине и да не се мине, нооооо още повече го е страх някой да не научи, че се е минал.
            "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

            Коментар


            • #36
              От: Съвет за Гранд Чероки

              ...да допълня - Kroon и Motul са листнати като Non-Licensed Brands

              http://www.centerforqa.com/chrysler-nonlicensed-brands/

              Аз си купих Равенол 10л, излезе по 11-12лв/литъра
              ZJ 5.9 (x3.5)

              Коментар


              • #37
                От: Съвет за Гранд Чероки

                Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                Колко време? Щото за определено време няма проблем и с МХЛ-32 за 3,50 лв. литъра.
                Верно е...Преди много години имах добиче Гранд 4.0. Закарах го за ремонти и обслужване при велик форумен майстор, бивш модератор. Размахваше някакви дискове със съвършено специализирана сервизна информация и твърдеше, че всичко знае ..р'иаш ли Резултата плачевен- прединица и окачване- по-зле от преди, спирачки - нЕма ич- требвала специална машина за обезвъздушаване под налягане, ама той нема такава..Скоростите след 500км изхвърлиха дватриста грама масло- препълнени. След 5-6 хиляди взе да неще кикдауна и да потегля когато си иска на директна..Викам си, я да погледна бумагите..Какво видях- Приста атф в скоростите и Приста 75/90 в раздатката..Естествено кутията след време умря...Отивам да утрепем специалиста, викам му- защо наля това бе човек, той отговаря- ама аз съм представител на Приста и те маслата са истински.. Та шашкъни на тоя свят много...
                Последно редактирано от sonda; 18-05-17, 14:10.
                0899 шест5313нула
                За всекиго по нещо

                Коментар


                • #38
                  От: Съвет за Гранд Чероки

                  Първоначално публикуван от baha Преглед на мнение
                  Надали Равенол пройзвеждат Mopar, особено защото и двете се продават от ГРИД....
                  Вчера ми докараха оттам (Грид) една туба 5 литра (не кварти) = 1,3 галона АТФ+4. С мноооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооого ситни буквички най отдолу на етикета на гърба на тубата пише "Made in USA from domestic and imported components"

                  Първоначално публикуван от sonda Преглед на мнение
                  ...Какво видях- Приста атф в скоростите и Приста 75/90 в раздатката..Естествено кутията след време умря...Отивам да утрепем специалиста, викам му- защо наля това бе човек, той отговаря- ама аз съм представител на Приста и те маслата са истински.. Та шашкъни на тоя свят много...
                  Е, то от антифриз "Приста" нали имаше оплакване, та от АТФ и масло за раздатка ли да няма?
                  А това с машината за обезвъздушаване, има легенда, че за WK/WH и ХК (Командер) трябвало със скан-туул да се изкомандват клапите на ABS-а, пък тука един участник му смениха спирачен апарат и перфектно си му обезвъздушиха системата в някакъв гараж в Бургас.
                  "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                  Коментар


                  • #39
                    От: Съвет за Гранд Чероки

                    Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение

                    Е, то от антифриз "Приста" нали имаше оплакване, та от АТФ и масло за раздатка ли да няма?
                    Да де, особено пласирани в агрегатите на такава кола..Става въпрос, че наистина повървя-повървя, па умря кутията..Не веднага обаче..
                    0899 шест5313нула
                    За всекиго по нещо

                    Коментар


                    • #40
                      От: Съвет за Гранд Чероки

                      Първоначално публикуван от nick1 Преглед на мнение
                      ...да допълня - Kroon и Motul са листнати като Non-Licensed Brands

                      http://www.centerforqa.com/chrysler-nonlicensed-brands/

                      Аз си купих Равенол 10л, излезе по 11-12лв/литъра


                      Аз го платих 23лв./литъра.Никога повече за ментак...
                      Grand Cherokee WJ
                      Dodge Caliber
                      E 430 4-matic-T(S210)
                      GLK

                      Коментар


                      • #41
                        От: Съвет за Гранд Чероки

                        Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                        Колко време? Щото за определено време няма проблем и с МХЛ-32 за 3,50 лв. литъра.

                        Гагич,до скоро беше табу да се говори за друго масло в АСК и раздатка освен Mopar.Отскоро почнахме да имаме заместители в лицето на доста фирми.Всички знаем,че не са производители,а опаковчици и търговски трикове.Така че,колкото изкара,но ми се струва,че няма да е по зле.

                        P.S.Много се втеляваме май.
                        Grand Cherokee WJ
                        Dodge Caliber
                        E 430 4-matic-T(S210)
                        GLK

                        Коментар


                        • #42
                          От: Съвет за Гранд Чероки

                          Ами от вносителя дойде, беше в голяма синя туба както си е по каталог и с някви търговски отстъпки.
                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1211100-010.jpg
Прегледи:1
Размер:349.7 КБ
ID:5753402
                          Преди имаше 10л и на техния сайт, сега са само разфасовки по 1л, 4л и 20л.
                          https://www.ravenol-shop.de/getriebe.../ravenol-atf-4
                          Ще снимам утре етикета отблизо.
                          ZJ 5.9 (x3.5)

                          Коментар


                          • #43
                            От: Съвет за Гранд Чероки

                            Ами не знам другаря Гагич опита с Манол 75W140 ама за малко , един приятел от Вестауто с Chrysler Voyager изкара 10к км. с Равенол 10W40 и двамата не повториха
                            Има и други......!
                            Лично аз съм навъртял 50к км. с Chrysler Grand Voyger 3.3 с Parts Master ATF+4 сега съм с Mopar и не усещам разлика , сипвал съм и Fuchs Titan 4400 покрива ATF+4 и също няма разлика .
                            Еди Рангелов : 0885 088 444
                            Няма незаменими има незабравими хора !!!

                            Коментар


                            • #44
                              От: Съвет за Гранд Чероки

                              Хах, това за обезвъздушаването е безумно... Преди месец правих ревизия на апаратите и смяна накладки на спирачната течност. Обезвъздуши се както се обезвъздушава Лада... Отвсякъде текна новата течност и всичко е точно.

                              10W40 на Равенол е странно да е било зле. Fuchs правят добри масла. На 722.6 мерцедесов автомат слагам Fuchs 4134 вече 100к км всичко е точно.

                              А Приста в автомата и дифовете, няям думи.
                              Последно редактирано от baha; 18-05-17, 21:14.
                              R 727cc BB KIT
                              ZJ V8
                              WK2 V6

                              Коментар


                              • #45
                                От: Съвет за Гранд Чероки

                                Първоначално публикуван от baha Преглед на мнение
                                10W40 на Равенол е странно да е било зле.
                                И на мен ми изглежда странно, макар, че в някакъв руски форум бяха правили анализ точно на 10w40 и нещо го плюеха.
                                Аз редувам "Мопар" 5w20 (пак от "Грид") - минерално, с "Равенол" 5w20, твърди се на опаковката, че е пълна синтетика, щото са най-приемливи като цена, а и преди години само такива 5w20 имаше, за "Хемито" ми. Вече се намира 5w20 и от други марки, ама на някакви безумни цени. Що-годе нормална е цената на тук рекламиращия се във форума вносител на "Амсойл", следващата смяна ще направя с негово масло за двигател.
                                "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X