Обява

Свий
Няма добавени обяви.

jeep CHEROKEE 2,4 147кс

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: jeep CHEROKEE 2,4 147кс

    "C" синята черта най-често е 40-50 градуса. Така че нямаш проблем.

    Разхода по борд компютър като на бензин ли е?

    Коментар


    • От: jeep CHEROKEE 2,4 147кс

      Първоначално публикуван от IvanVG Преглед на мнение
      "C" синята черта най-често е 40-50 градуса. Така че нямаш проблем.

      Разхода по борд компютър като на бензин ли е?
      Такава екстра разход на гориво по борд-комп...нямам! Ако на бензин е харчила 10/100 (примерно) на газ ще е с 15-20% повече т.е. ще гори 12 някъде.
      Когато колата е студена стрелката е върху синята стрелка,няма как да е 40-50градуса.Когато загрее се спира на средата,според мен на 80гр, тогава отваря и термостата.
      jeep CHEROOKEE KJ 2,4 147kс.

      Коментар


      • От: jeep CHEROKEE 2,4 147кс

        По принцип газовия инжекцион се настройва да прехвърля на газ на 40 градуса, това е оптималната температура при която се предполага че е най изгодна за мембраните на изпаритела, не че неможе и на 30 градуса, то и на 20 може въпроса е колко ще изкара изпаритела и колко по бързо ще се върнеш при майстора за нов. Това не си го измислям аз (това са думи на мой приател), а съответно и може би най добрия газаджия в Бургаски окръг, при него записванията са с месец и половина напреде.

        Коментар


        • От: jeep CHEROKEE 2,4 147кс

          Първоначално публикуван от Пламен С Преглед на мнение
          Забравих да кажа.Честито и почвай да го разтриваш тоз Черок.
          Благодаря Пламски!
          Разтривам го,и то мн здраво! Върви еднакво добре както на бензин така и на газ,няма губене на обороти,тресене....абе доволен съм за сега,пък до кога
          не знам. Ей това минаване на газ буквално след излизане от гаража,малко ме притеснява, но Разград е на една крачка и ще отида да направя консулт с майстора..
          jeep CHEROOKEE KJ 2,4 147kс.

          Коментар


          • От: jeep CHEROKEE 2,4 147кс

            Браво,това с газта не го мисли.Нормално е да се донастрои ГИ,ако нещо не е в граници.
            Grand Cherokee WJ
            Dodge Caliber
            E 430 4-matic-T(S210)
            GLK

            Коментар


            • От: jeep CHEROKEE 2,4 147кс

              Попе,днес карах Доджа на жената,че отдавна не съм го карал и забелязах,че уреда за измерване е 100% същия,като твоя и като загрее след 100км.примерно,стрелката стои по същия начин/идея преди дебелата черта на средата/.Така че,ако не е късно за тази информация,нищо ти няма на уреда,термостата или датчика.
              Карай и това е.
              Grand Cherokee WJ
              Dodge Caliber
              E 430 4-matic-T(S210)
              GLK

              Коментар


              • От: jeep CHEROKEE 2,4 147кс

                Като гледам уреда за Т, дебелите стрелки са през 20С - крайна дясна е 130С, средата 90С, а лявата /синя/ 50С... Когато е студен би трябвало да е леко вляво от синята черта...
                помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                Коментар


                • От: jeep CHEROKEE 2,4 147кс

                  Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/ Преглед на мнение
                  Като гледам уреда за Т, дебелите стрелки са през 20С - крайна дясна е 130С, средата 90С, а лявата /синя/ 50С... Когато е студен би трябвало да е леко вляво от синята черта...
                  Спали са , когато са правили настройките.Позволили са да минава на газ от определени обороти нагоре , без значение темп. на мотора.Може вече и да са се оправили.
                  Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                  Коментар


                  • От: jeep CHEROKEE 2,4 147кс

                    Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/ Преглед на мнение
                    Като гледам уреда за Т, дебелите стрелки са през 20С - крайна дясна е 130С, средата 90С, а лявата /синя/ 50С... Когато е студен би трябвало да е леко вляво от синята черта...
                    Би трябвало да е така както казваш.
                    Но студена ли е,стрелката изобщо не отива до колчето "C" а стои върху синята черта.
                    Загрее ли...на средата,и ни на ляво ни на дясно. Минава на газ 2-3мин след излизане от гаража и стрелка едва отклонила се от синята черта.
                    jeep CHEROOKEE KJ 2,4 147kс.

                    Коментар


                    • От: jeep CHEROKEE 2,4 147кс

                      Ванка, спокойно бе. Тези уреди имат такова отклонение, че да се ориентираш за температурата по тях е безсмислено.
                      Бензинов двигател, а имаш и виско-печка, излизаш от топъл гараж... За колко време вдига 30 градуса водата в блока при тези условия???
                      Младен си разбира от работата.
                      "Смъртта е по-лека от перо, Дългът е тежък като планина" - Мейджи, император на Япония

                      2007' Jeep Cherokee KJ 2,8 CRD

                      Коментар


                      • От: jeep CHEROKEE 2,4 147кс

                        Първоначално публикуван от Павлин Андреев Преглед на мнение
                        Младен си разбира от работата.
                        Разбира си и то много! С този алуминиев блок е нормално да вдига бързо градуси.
                        По съм склонен да вярвам на Младен от колкото на стрелката.
                        jeep CHEROOKEE KJ 2,4 147kс.

                        Коментар


                        • От: jeep CHEROKEE 2,4 147кс

                          Твоето Чероки, вдига температура, както булка вдига скандал бре - за секунди.
                          Моя дизел в големите студове миналата година при изправен термостат и виско вдигаше работна температура за 2 км. А моя гараж е ламаринен...
                          "Смъртта е по-лека от перо, Дългът е тежък като планина" - Мейджи, император на Япония

                          2007' Jeep Cherokee KJ 2,8 CRD

                          Коментар


                          • От: jeep CHEROKEE 2,4 147кс

                            Първоначално публикуван от Пламен С Преглед на мнение
                            ,до няколко минути и мойта обръща.
                            Уреда за Т показва вярно.Каквото показва стрелката,същото показа и термометъра 88гр C
                            Прикачени файлове
                            jeep CHEROOKEE KJ 2,4 147kс.

                            Коментар


                            • От: jeep CHEROKEE 2,4 147кс

                              Първоначално публикуван от Vankala Преглед на мнение
                              Уреда за Т показва вярно.Каквото показва стрелката,същото показа и термометъра 88гр C

                              Сигурен бях,карай и това е!
                              Grand Cherokee WJ
                              Dodge Caliber
                              E 430 4-matic-T(S210)
                              GLK

                              Коментар


                              • От: jeep CHEROKEE 2,4 147кс

                                Знае ли някой,какво точно означава тази 8ца?
                                Прикачени файлове
                                jeep CHEROOKEE KJ 2,4 147kс.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X