Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какви са разликите между Sport Star II и нормалните KJ ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Какви са разликите между Sport Star II и нормалните KJ ?

    Понеже ми е интересно, а в интернет може да се намери изключително малко информация за юбилейното издание KJ Sport Star 2 (каквато по стечение на обстоятелствата е колата ми ) реших да питам тук дали някой знае повече по въпроса?

    http://www.hotcars.de/offroad/suv/So...rt-Star-II.php
    http://www.heise.de/autos/artikel/Je...il-411807.html

    От тези материали на немски се вижда че е базирано на KJ Renegade ... но освен това?

    Предния капак е равен, без заобляне над фаровете, но не разбрах всичките Renegade ли са с такъв преден капак или само тези, защото интернет е противоречив по въпроса ...

    Някакви други разлики?

    едит: позачетох се из интернет - на немският сайт пише че двигателя е 5 цилиндров (възможно ли е?) със 163 коня докато стандартните KJ с 2.8 VM двигател са 4 цилиндрови със 150 коня?
    Скоростната кутия на sport star-a е 5 степенна автоматична а обикновено автоматичните май 4 степенни?
    Последно редактирано от Arntor; 07-11-16, 14:22.

  • #2
    От: Какви са разликите между Sport Star II и нормалните KJ ?

    Я стана ми интересно , може ли VIN номера да погледна !
    Еди Рангелов : 0885 088 444
    Няма незаменими има незабравими хора !!!

    Коментар


    • #3
      От: Какви са разликите между Sport Star II и нормалните KJ ?

      Първоначално публикуван от Arntor Преглед на мнение
      ...
      едит: позачетох се из интернет - на немският сайт пише че двигателя е 5 цилиндров (възможно ли е?) със 163 коня докато стандартните KJ с 2.8 VM двигател са 4 цилиндрови със 150 коня?
      Скоростната кутия на sport star-a е 5 степенна автоматична а обикновено автоматичните май 4 степенни?
      На Grand Cherokee WJ слагат такъв двигател и кутия. И двете са на Мерцедес . 5 цилиндъра, дизел, 2.7, 163кс, а кутията е 722.6 . Да не е станало някакво объркване с информацията?

      Коментар


      • #4
        От: Какви са разликите между Sport Star II и нормалните KJ ?

        Първоначално публикуван от Arntor Преглед на мнение
        KJ Sport Star 2 (каквато по стечение на обстоятелствата е колата ми )
        Това да не е онзи който преди няколко дни беше при мен? Вярно , че не погледнах двигателя и скоростите точно какви са, но горивни филтър си е като за KJ с 2.8 VM. Ако искаш ела да му се пулим и чешем по главите....
        0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

        Коментар


        • #5
          От: Какви са разликите между Sport Star II и нормалните KJ ?

          Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
          Това да не е онзи който преди няколко дни беше при мен?
          Същият Аз го имам от около година ама само чета тук и чак сега реших да пропиша и да пусна тема по въпроса, щото мисля че ше е полезно да знам какви са разликите ... ако не друго поне при закупуването на части.
          Иначе ще дойда в някакъв момент ... трябва ангренажен ремък и ролки да сменям по някое време че според това, което ми каза предният собственик още бил с оригиналните ...

          та за двигателят по талон е 2.8 , според мен в немският сайт просто са се объркали за броят на цилиндрите, защото сега гледам:

          2.8 L VM Motori R 428 I4 :
          - 2001–2004 Jeep Cherokee/Liberty (power: 150 hp (110 kW); torque: 251 lb·ft(360 Nm)). Only in Europe
          - 2005–2007 Jeep Cherokee/Liberty (power: 163 hp (120 kW); torque: 295 lb·ft(400 Nm))
          - 2008–2010 Jeep Cherokee/Liberty (power: 177 hp (130 kW); torque: 302/339 lb·ft(410/460 Nm))

          може просто да е средният вариант

          Коментар


          • #6
            От: Какви са разликите между Sport Star II и нормалните KJ ?

            На тези след 2005 г. променят турбокомпресора /става с променлива геометрия/, EGR, управлението им и вече е с 160 hp (120 kW); torque:400 Nm. Дизелът си е все този на VM - R 428 DOHC. Още на предишните KJ Liberty - до 2004 год. се монтират, както четиристепенен /45RFE,42RLE/, така и петстепенен /545RFE/ автомат.
            Jeep Cherokee - Liberty 2.8 CRD
            First impression is not always true. Get inspired.
            Qualis vir, talis et oratio. (Какъвто човекът, такава и речта му.)Seneca
            Reading is sooo boring, unlike writing!

            Коментар


            • #7
              От: Какви са разликите между Sport Star II и нормалните KJ ?

              хм една разлика изскочи снощи като купувах нов акумулатор
              по каталог тези коли трябва да са със 74Ah размер 278x175x190, обаче се оказа че ваничката е прекалено малка и може да се побере максимум размер 242x175x190 какъвто беше и старият ... останалите колеги тук с какви акумулатори са?

              Коментар


              • #8
                От: Какви са разликите между Sport Star II и нормалните KJ ?

                Въпрос на едно ръбче, което трябва да се отреже откъм страната на двигателя. След това няма никакъв проблем да се сложи и акумулатор с по-голям размер от оригиналните OPTIMA. Аз лично съм със 72 Ah и с размери 278x175x190 и без никакви проблеми заради размера или капацитета.
                Jeep Cherokee - Liberty 2.8 CRD
                First impression is not always true. Get inspired.
                Qualis vir, talis et oratio. (Какъвто човекът, такава и речта му.)Seneca
                Reading is sooo boring, unlike writing!

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X