Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Масло за заден диференциал

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Масло за заден диференциал

    Предстои ми смяна на масло на заден диференциал на Cherokee liberty 3.7- 2003г.Бихте ли ми казали колко масло събира.Благодаря.

  • #2
    От: Масло за заден диференциал

    2.08 литра пише по книгите. За диф "Trac-lok" трябва и добавка, ако маслото няма.
    Jeep KJ 3.7 V6 Ltd.

    Коментар


    • #3
      От: Масло за заден диференциал

      Отидох днес да сменям маслото в задния диф. и ми заявиха че няма пробка за източване а само за доливане и нямало как.Направо се чудя как е възможно да не може да се източи.

      Коментар


      • #4
        От: Масло за заден диференциал

        То е направено именно да се сменя в сервиз, но в такъв, в който са професионалисти и знаят какво правят. Предвидено е да се развият болтовете на капака на диференциала, да се източи старото масло, да се почисти и огледа всичко вътре и евентуално да се промие за да се махнат всички утайки и следи от старото масло. Почиства се и се обезмаслява повърхността на корпуса и капака, където после се нанася уплътнителя /евентуално DIRKO/. Капакът се монтира и притяга на място с болтовете, изчаква се малко силиконът да стегне и после през т.н. пробка за наливане се налива новото масло докато достигне нивото на отвора на пробката.

        При наличие на LSD в диференциала се добавя и Limited Slip Additive Friction Modifier или се купува съответното масло, в което има такава добавка.
        Последно редактирано от Алекс Маринов; 11-08-16, 17:57.
        Jeep Cherokee - Liberty 2.8 CRD
        First impression is not always true. Get inspired.
        Qualis vir, talis et oratio. (Какъвто човекът, такава и речта му.)Seneca
        Reading is sooo boring, unlike writing!

        Коментар


        • #5
          От: Масло за заден диференциал

          Първоначално публикуван от tsani Преглед на мнение
          Отидох днес да сменям маслото в задния диф. и ми заявиха че няма пробка за източване а само за доливане и нямало как.Направо се чудя как е възможно да не може да се източи.
          А как възнамеряваш да сменяш масло на скоростна кутия?
          Там също няма пробка за източване?
          Ако ще го правиш сам - смени си и маслото на диференциала сам. Ако ще ти го прави някой - операцията със сваляне на картера на кутията е по-сложна от сваляне на капака на диференциала.
          Първо се увери каква кутия (42RLE или (5)45RFE) и какъв диференциал (с LSD или без) имаш.
          "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

          Коментар


          • #6
            От: Масло за заден диференциал

            Да не пускам нова тема, та да питам тук.
            При рутинна смяна на маслата в дифовете, на магнита на задния (Dana 44) намерих това: Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2016-08-13 22.22.27.jpg
Прегледи:1
Размер:73.8 КБ
ID:5722927 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2016-08-13 22.24.01.jpg
Прегледи:1
Размер:169.1 КБ
ID:5722928
            Видимо няма никакви наранявания, счупвания или износване по корона, пиньон, сателити. Ден след като налях новото масло при пълен ляв или десен, на асфалт, отзад става страхотно жужене стигащо до вибрация, независимо от скоростта или натоварването, дори и на неутрална. Карайки направо, логично, няма никакъв шум или виене. Предполагам, че е счупена една от конусните напрегнати шайби, притискащи сателитите.
            Въпросът ми е, знае ли някой точно какво е и какво му е лечението? Може ли да се подменят само шайбите (ако да, от къде мога да ги намеря) или трябва да купувам комплект със сателити и дисковете?
            Колата е от подписа, Quadradrive. Излишно е да казвам какво е било маслото преди и сега.
            Благодаря предварително!
            WG Limited 2.7 CRD 02
            WG Overland 2.7 CRD 04/05

            Коментар


            • #7
              От: Масло за заден диференциал

              Първоначално публикуван от Евгени Евтимов Преглед на мнение

              Въпросът ми е, знае ли някой точно какво е и какво му е лечението? Може ли да се подменят само шайбите (ако да, от къде мога да ги намеря) или трябва да купувам комплект със сателити и дисковете?
              Колата е от подписа, Quadradrive. Излишно е да казвам какво е било маслото преди и сега.
              Благодаря предварително!
              Питай Еди Рангелов.
              "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

              Коментар


              • #8
                От: Масло за заден диференциал

                Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                Питай Еди Рангелов.
                Днес вече говорих с Деди, в понеделник ще звъня и на Еди.
                WG Limited 2.7 CRD 02
                WG Overland 2.7 CRD 04/05

                Коментар


                • #9
                  Здравейте, протекъл ми е Семеринга на задния диференциал откъм кардана, него го намерих 5072265аа/ав.
                  Но въпроса ми е по-скоро за маслото, проблем ли е да сложа Castrol 75w140 limited slip, защото тези на Mopar и Ansoil, които ги дават по каталози ми сайтове ми се виждат доста по-скъпи 110лв , а кастрола е 31лв ?

                  Коментар


                  • #10
                    Кастрола от 4-5 години е боклук.

                    Amsoil-а не е 110лв, а 53лв квартата. Синия мотул също става - гледам и той е 53 кинта,

                    Аз слагам и добавка, нищо че уж в маслото си има.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • #11
                      Благодаря, значи ще видя къде да ги поръчам,
                      2л трябва да ми стигнат нали.
                      Ако не ги намеря ще тегля жокер от бат Вельо, той винаги е насреща.

                      Коментар


                      • #12
                        Аз съм с Castrol 75w140 limited slip в двата дифа, в задния и допълнително половин добавка.
                        Jeep Cherokee KJ, 2.8crd LIMITED Auto, 2004г. & TABBERT Jeunesse 560
                        Око за око, паста за зъби!
                        Когато вярата срещне надеждата, животът намира начин!

                        Коментар


                        • #13
                          Може и Тутела да търсиш.
                          "Ob Arm, ob Reich, im Tode gleich“
                          Русофилия: Тежка, наследствена незаразна болест, която не се лекува и от която за съжаление не се умира. Същата е дефиницията и за шизофрения.

                          Коментар


                          • #14
                            Mopar има и Selenia масла, но не знам дали има диференциални.
                            Jeep Cherokee KJ, 2.8crd LIMITED Auto, 2004г. & TABBERT Jeunesse 560
                            Око за око, паста за зъби!
                            Когато вярата срещне надеждата, животът намира начин!

                            Коментар


                            • #15
                              Аз сложих Ravenol + Amsoil добавка за LSD и за сега не наблюдавам никакви странични ефекти.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X