Обява

Свий
Няма добавени обяви.

не пали - Гранд 98г 2.5 турбо дизел

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • не пали - Гранд 98г 2.5 турбо дизел

    Привет, вчера тръгвам на един светофар, включвам първа после втора и изгасна. На помпата пуска нафта на входа и изхода, но на дюзите няма, проверих всички бушони отпред в двигателният отсек и всичко беше ОК, колата е Гранд 98г. 2.5 Ванчини турбо дизел.
    Някаква насока, при нас няма нито един майстор или диагностицик който да я погледне. Имам съмнения за имобилайзера но не знам как да го отстраня, ако има някъде тема ще съм много благодарен да ми я препрати някой, аз не можах да открия нищо.

  • #2
    От: не пали

    Търси си помпаджия ,след като на дюзите няма нафта. Най -малкото поне , което можеш да направиш сам е да обезвъздушиш системата - иначе помпата. Особено , ако си зареждал лоша нафта.

    Коментар


    • #3
      От: не пали

      зареждам само на лукоил и нямам проблем с горивото , помпата е след ремонт и съм минал около 3000км без да ми е правила проблеми както беше преди ремонта, някой знае ли как се маха имобилайзера, намерих няколко теми и ги прочетох, и все повече клоня натам

      Коментар


      • #4
        От: не пали

        От имобилайзера не би трябвало да изгасне в движение. Какъв тип ти е имобилайзера? През дистанционото, или с чип в ключа?
        Suzuki Vitara 1.6 Avtomatic
        SSang Yong Kyron 2.0xdi
        Jeep Grand Cherokee WJ 2.7crd ; Jeep Grand Cherokee WК2 3.0crd

        Коментар


        • #5
          От: не пали - Гранд 98г 2.5 турбо дизел

          с дистанционнд

          Коментар


          • #6
            От: не пали - Гранд 98г 2.5 турбо дизел

            От къде си?
            Имобилайзера фабричен ли е или някой го е слагал?
            ГПН-то колко е умно - има ли компотер и той какво управлява?
            Ако е глупаво, обикновено се прекъсва плюса към клапана на помпата - пробвай да му подадеш директно от аку-то
            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

            Коментар


            • #7
              От: не пали - Гранд 98г 2.5 турбо дизел

              от Благоевград съм, с електронната помпа съм, имобилайзера трябва да е фабричен защото като дам контакт ако не натисна отключи колата запали и гасне веднага, но на таблото горе вляво не свети никакъв надпис и не натискам съединител. От това което прочетох трябва да свети надпис горе вляво на таблото и да се натисне съединителя. Лошото е че в цял град пълен с майстори , там където се обадих и ходих нямат диагностика с която да го прочетат и естествено не им се занимава

              Коментар


              • #8
                От: не пали - Гранд 98г 2.5 турбо дизел

                Много благодарности на колегата Еди Рангелов, даде ми кратък и точен съвет какво да проверя и след около час чекнене и опит да вляза в групата ни по художествена гимнастика успях да извадя частта и да установя че има проблем, до два дни ще се сменя датчика на коляновия вал , в този ред на мисли ако някой има такъв ще го взема от него да не търся по моргите, номера му е 56027963 и изглежда те така

                Коментар


                • #9
                  От: не пали - Гранд 98г 2.5 турбо дизел

                  нещо снимката не излиза но може да се види по номер в нета

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X