Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Няколко съвета и малко акъл преди покупка на Jeep Grand Cherokee diesel 2.7/3.1

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Няколко съвета и малко акъл преди покупка на Jeep Grand Cherokee diesel 2.7/3.1

    Здравейте колеги!
    Имал съм витара, две дискота и една фронтера, та сега викам да пробвам хАмерикаците, нищо, че жената иска CRV на Хонда /то това не е джип за мен ден, ама няма да влизаме в темата, че то и черока не е баш оф-машина..../ Употреба - лош, ама баш лош коловозест със странични наклони черен път и поляни, зима и лете - 10%, а останалите 90% - лош асфалтов път, разбирайте ще си го карам в България. Апропо, на хондето като му пребуксуват предните баш като си се килнал настрани и минавайки на косъм по ръба на коловоза със страничен наклон, а там е кално (или снежно зимата) и като реши в този момента да 'превърти' и някое задно коло - е незнам кой ще ме вади от деретата и дали ще има смисъл да ме вади въобще, там тръгнеш ли надолу връщане няма.
    Та, след този Предговор....

    Насочил съм се към покупката на гореупоменатия вид джип (около 2000г., новият загладен фар, бюджет около 6000лв.), доста почетох и тук, и по външни форуми, и все пак мисля да си сверя часовника с вас, тук е правилния раздел във форума. Е, да попитам:
    1. За моторите
    2.7 црд или 3.1 дизел (бензин и газ не искам, знам, че 4.0 е класика) - ясно, че 2.7 е на МБ и върви повече и харчи по-малко, но не е ли вярно, че и е с доста повече електроника и потенциалните проблеми са доста повече откъм датчици, нашата полу-нафта тук и т.н. Не че 3.1 е най-доброто италианско цвете дето всеки кълне многоглавите им произведения още от 2.5 на старото чероки насам де... Но все пак, отчитайки годините на моторите кое според вас ви се струва по-арно за бъдеща експлоатация /да, по поддържаното е сигурно /
    2. За скоростите
    Абе все автомати гледам, а аз освен Калашников в казармата друг не съм имал... Какво е дереджето, а изгасна в гората - ни се дърпа, ни се влачи? На "N" да се сложи и да се задърпа или? Знам, че има ли си масълце едва ли ще се счупят и че харчи повече заради тях, ама... А как се кара по гората с автомат, че с ръчка си го гласиш, на полусъединител, "прелъгваш" джипката в определени кално-снежни условия и т.н. - предполагам сте наясно.
    3. За частите
    Трябва и поддръжка. Това което четох - като на всички други джипки. Лошо ако трябва дюзи да се правят и гръмне АвтСКутия, двиг. Пропускам ли нещо важно, че и скъпо?
    4. За харчалъка
    Четох кой какво написал, гледах данни от аутодатата - 11 средно със спокойно каране предполагам? (Диско 1 2.5тди тежи повече, фул-тайм и харчеше 8.9 средно милото).
    5. Други
    За магистрала да си се движи нормално със 120-30 може, нали? Повече не ми и трябва. Иначе ми харесва визията, комфорта и багажника. Ако бях за голям висок камион - пак Диско щях да си взема, за трети път.

    Далечна алтернатива ако не намеря добро джипе ще да Терано 2 след 99, 2.7тди - някой да ги е имал и двете да направи сравнение?

    За сега в обявите не виждам нещо кой знае какво, но има няколко за преглеждане, тук в София също.

    Ако нещо се присетите друго полезно по темата - пишете.

    Благодаря на всички предварително.

    p.s.
    Има ли човек от София, на когото мога да разчитам да помогне при огледа преди да купя? /за омазнени дюзи, неестествени шумове, замазани гнилочи отдолу и т.н.? Срещу заплащане естествено. Телефон?



  • #2
    От: Няколко съвета и малко акъл преди покупка на Jeep Grand Cherokee diesel 2.7/3.1

    За моторите.....Принципно гледаш, слушаш. Може и при дядо Владо. Една диагностика при Еди също няма да е зле.....ама си е до късмет, които и да вземеш. Които и да дойде с теб на оглед. Дори и за някой от бензиновите, за които след малко ще те подпалят. Абе 90% късмет и 10% диагостика, гледане и слушане. За скоросите пак така. Важно е да се ослушваш знаеш и около дифовете, раздатка, кардани....

    Аз съм с 2.7. Доволен съм, само ако можеше да е една идея по-стабилен , ама пълно щастия нямало казват.

    Стойността на поддръжката е относително нещо, но мисля, че се ядва особенно след като го стегнеш в началото. Части има и тук, на приемливи цени, но не очаквай чудеса откъм качестов. Има и доста по-моргите. В щатско има всичко с 2-3 седмици чакане и 30% отгоре, демек на тукашните цени горе долу. В ЕУ също има доста нещица.

    150км/ч не са проблем. Даже е и по-стабилен според мен(на права гладка магистрала). Повече не съм вдигал, но определено ще си напълни километража без проблем. Разход 8-9/100(реален, вътре с 1 по-малко), но с пенсионерско лежерно каране по магистрала 100-120. В София.....отдавна не съм го гледал.

    И все пак виж това.
    Последно редактирано от imarh; 03-06-16, 13:35.
    WG 2.7 CRD

    Коментар


    • #3
      От: Няколко съвета и малко акъл преди покупка на Jeep Grand Cherokee diesel 2.7/3.1

      ГЧ си е доста оф.Не знам някой да е казал друго.Ако говорим за двата модела,аз съм за 2,7.За твоите нужди ще е перфектна джипка.
      За твоя регион има кой да питаш/късметлия си/.И Дедо и Еди,и Димата...Във форума има координати на всичките.Прочети постовете.
      Намираш читав екземпляр,правиш диагностика и преглед при някой от гореспоменатите и си ОК.
      Успех.Ще останеш доволно изненадан от възможностите на ГЧ.
      Grand Cherokee WJ
      Dodge Caliber
      E 430 4-matic-T(S210)
      GLK

      Коментар


      • #4
        От: Няколко съвета и малко акъл преди покупка на Jeep Grand Cherokee diesel 2.7/3.1

        Здравей!
        Аз също отскоро съм собственик на 2.7. Изчетох много теми и мнения и има много информация за и двата двигателя. Ако се поровиш ще намериш информация за почти всичко което те интересува. Най-накратко бих споделил да гледаш за следните неща:
        По двигателя: 1. Огледай за течове (мокро) около дюзите, помпата на високо налягане, горивния филтър, маркучите около описаните възли. Ако можеш преди да сте я запалили дръпни шлаухката на маркуча който влиза точно отгоре в средата на филтъра и виж дали има балончета с въздух. За мокро огледай след като е загряла.
        По задвижването: Както е описано в много теми - бавни осморки на сухо и равно. Задължително и назад. Не трябва са се чуват щракания (най-често задно каре преден кардан) или да се чувства затормозяване при завиване или да задържа колело (вероятно остаряло масло на диференциала и/или раздатката)
        По електрониката: Отвори всички врати и виж дали всичко работи (кабелите се късат в гофрите, но лесно се поправят). Седалките дали се движат нормално във всички посоки и дали работи подгрева.
        По купето: амортисьорчетата на стъклото на задната врата (рядко се ползва, ама като го има защо да не го ползваш)
        Задължително пробвай щателно парното и климатроника.

        Поздрави и успех!
        "Когато целта е всичко и пътят е без значение"

        Grand Cherokee Limited 2.7CRD

        Коментар


        • #5
          От: Няколко съвета и малко акъл преди покупка на Jeep Grand Cherokee diesel 2.7/3.1

          Много неща могат да се изпишат, но определено 2.7 е по - добрият избор. Ако искаш пусни телефон на лично и ще ти разказвам за него. Цена от около 6К е ниска и може да бъде признак за сериозен проблем.
          Съветът ми е да го гледаш на външен вид (имам предвид не отдалече ) , но принципно. Ако изглежда запазен, най - вероятно е ок за покупка. После, зависи в какво състояние искаш да го държиш, се почва с оправянето.
          WG Limited 2.7 CRD 02
          WG Overland 2.7 CRD 04/05

          Коментар


          • #6
            От: Няколко съвета и малко акъл преди покупка на Jeep Grand Cherokee diesel 2.7/3.1

            Колеги, благодаря за отговорите, чета внимателно и си записвам! Гледах вчера и Черок /не гранд/ от тези с кръглите фарове, 2003г/ с двигател 2.5crd, но беше шълна скръб с над 12 забележки. Продължавам търсенето. Утре пак на Горубляне ще гледам и един 3.1 - много запазен изглежда.

            Коментар


            • #7
              От: Няколко съвета и малко акъл преди покупка на Jeep Grand Cherokee diesel 2.7/3.1

              +1 за ниската цена.За 6к трудна работа дори и за дизелов черок.
              Grand Cherokee WJ
              Dodge Caliber
              E 430 4-matic-T(S210)
              GLK

              Коментар


              • #8
                От: Няколко съвета и малко акъл преди покупка на Jeep Grand Cherokee diesel 2.7/3.1

                За 6 хиляди ,ще можеш да вземеш 3.1тд ,но това вече си разбрал е проблемния Ванчини и Мартели с 5 кратуни страдащ от главобол и какво ли още не.
                За тези пари по добре Терано,но забравяш за лукса на ГЧ.
                РР п38 2.5тд .Е53 чер клозет .Астра H Z13DT.

                0895шест29410 .

                Коментар


                • #9
                  От: Няколко съвета и малко акъл преди покупка на Jeep Grand Cherokee diesel 2.7/3.1

                  Първоначално публикуван от bay pres Преглед на мнение
                  За 6 хиляди ,ще можеш да вземеш 3.1тд ,но това вече си разбрал е проблемния Ванчини и Мартели с 5 кратуни страдащ от главобол и какво ли още не.
                  За тези пари по добре Терано,но забравяш за лукса на ГЧ.
                  Или събира още 2к и пак се оглежда...
                  Grand Cherokee WJ
                  Dodge Caliber
                  E 430 4-matic-T(S210)
                  GLK

                  Коментар


                  • #10
                    От: Няколко съвета и малко акъл преди покупка на Jeep Grand Cherokee diesel 2.7/3.1

                    Първоначално публикуван от tnt3 Преглед на мнение
                    ... ще гледам и един 3.1 - много запазен изглежда.
                    Запазен изглежда, щото не е каран - предимно е висял по сервизите.
                    "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                    Коментар


                    • #11
                      От: Няколко съвета и малко акъл преди покупка на Jeep Grand Cherokee diesel 2.7/3.1

                      Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                      Запазен изглежда, щото не е каран - предимно е висял по сервизите.
                      А и баш горублянците това правят цял ден- мажат с парафин като луди, за да лъщи и да изглежда "запазен" , перфектен, нов внос от първа ръка, уникат, чисто нов
                      0899 шест5313нула
                      За всекиго по нещо

                      Коментар


                      • #12
                        От: Няколко съвета и малко акъл преди покупка на Jeep Grand Cherokee diesel 2.7/3.1

                        Първоначално публикуван от sonda Преглед на мнение
                        ... перфектен, нов внос от първа ръка, уникат, чисто нов
                        Да! И е каран от баба, само да ходи до аптеката за да си купува лекарства(доказателство - аспирин жабката).

                        п.п.
                        Пък бабата забравила, че им джип и докато се сети пред гаража поникнало дърво и е трябвало да го отсекат за да изкарат джипа.
                        Последно редактирано от mokanina; 07-06-16, 15:23. Причина: доокрасяване
                        РенеГАД
                        VW Golf V Variant 1.9 TDI
                        Honda HR-V 1.6i 4WD
                        "Of all the things I've lost I miss my mind the most."

                        Коментар


                        • #13
                          От: Няколко съвета и малко акъл преди покупка на Jeep Grand Cherokee diesel 2.7/3.1

                          Хаха, прави сте за горублянци.
                          За сега се отказах от тежката категория грандове и купих лека кола, която прилича малко на джип, а именно Honda CR-V, 2000г, 147 магарета.
                          Сега ще се насоча към съответния раздел тук за да почна да и отстранявам косурите.
                          Благодаря на всички!

                          Коментар


                          • #14
                            От: Няколко съвета и малко акъл преди покупка на Jeep Grand Cherokee diesel 2.7/3.1

                            Жената винаги има право.
                            Grand Cherokee WJ
                            Dodge Caliber
                            E 430 4-matic-T(S210)
                            GLK

                            Коментар


                            • #15
                              От: Няколко съвета и малко акъл преди покупка на Jeep Grand Cherokee diesel 2.7/3.1

                              Не си сгрешил с избора! Тази кола само ще я караш, ако си уцелил с избора все пак е втора ръка....

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X