Обява

Свий
Няма добавени обяви.

АСК не включва овърдрайва и тресе при голямо натоварване.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: АСК не включва овърдрайва и тресе при голямо натоварване.

    нали знаеш, че по класическия начин можеш да смениш само половината.........тея джемини от край време слагат декстрон на джип........... преди години джипа на Золтан /мисля/ пострада
    ________________________________________________
    Subaru OUTBACK 2,5
    Hyundai TUCSON 2.0

    Коментар


    • #32
      От: АСК не включва овърдрайва и тресе при голямо натоварване.

      Доколкото чувам от доста народ , Джемини рязко са си влошили манталитета на работа , сравнено с преди години, може би са изчезнали майсторите или знам ли какво.. При Волвата примерно, където автоматите се чупят "по списък", се оказват безпомощни и незнаещи. Прави ги едно момче Коко от Малинова долина в София, пред чийто сервиз се извива опашка. Заключението на клиентите- неизбежно скъпо, но качествено и гарантирано / около 4500-5000 излиза ремонта на шветския нужник/, без скоротечни рекламации..Но това си е наша национална трагедия от едно време и трябва да се каже категорично- нямаме читави сервизи за ремонт на автоматични скоростни кутии ! Поради спецификата на материята и непознаването ѝ се спекулира изключително и брутално..
      0899 шест5313нула
      За всекиго по нещо

      Коментар


      • #33
        От: АСК не включва овърдрайва и тресе при голямо натоварване.

        Първоначално публикуван от IvanIvanovi Преглед на мнение
        нали знаеш, че по класическия начин можеш да смениш само половината.........тея джемини от край време слагат декстрон на джип........... преди години джипа на Золтан /мисля/ пострада
        Баш тея имат машина за цялостна смяна на маслото. Преди време ходих да ми сменят на Иузуто, но отидох с мое си масло. Разкачат радиатора на автомата и там вързват машината. Пали се автомобила и старото маслот отива в машината, а тя подава ново със същото налягане. Има 2 стъклени тръбички, с които се наблюдава какво тече. Като се избистри излизащото масло спират. Ако другаде няма такава машина, може да се наложи пак там да ида, но с мое масло.
        В крайна сметка май ще се потвърди, че са нахакали смотано масло с презумцията, че ще го сменя след 2500км.
        Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

        Коментар


        • #34
          От: АСК не включва овърдрайва и тресе при голямо натоварване.

          Първоначално публикуван от silverfox Преглед на мнение
          Баш тея имат машина за цялостна смяна на маслото. Преди време ходих да ми сменят на Иузуто, но отидох с мое си масло. Разкачат радиатора на автомата и там вързват машината. Пали се автомобила и старото маслот отива в машината, а тя подава ново със същото налягане. Има 2 стъклени тръбички, с които се наблюдава какво тече. Като се избистри излизащото масло спират. Ако другаде няма такава машина, може да се наложи пак там да ида, но с мое масло.
          В крайна сметка май ще се потвърди, че са нахакали смотано масло с презумцията, че ще го сменя след 2500км.
          Tочно това имах предвид, че по класическия начин /без машина/ не става да се смени цялото....чудно защо са ти фактурирали 12л. да не са сменяли и на раздатката? То Мопар вече не се намира в БГ откакто станаха италианци собственици на джип, но и те бяха само опаковчици. Сега препоръчват RAVENOL тук във форума, аз не съм слагал, нали нямам JEEP вече

          aко не присъстваш на смяната, няма гаранция че ще сложат твоето масло /Със Злой май беше точно такъв случая/
          Последно редактирано от IvanIvanovi; 27-02-16, 08:38.
          ________________________________________________
          Subaru OUTBACK 2,5
          Hyundai TUCSON 2.0

          Коментар


          • #35
            От: АСК не включва овърдрайва и тресе при голямо натоварване.

            При мен го прави между втора и трета при кикдаун. Стига до към 5к оборота, мисли-мисли, по някое време включва трета. Малко да отпусна педала на газта и превключва. Газ-бензин, все тая.
            Volkswagen Touareg NF 4.2 V8 TDI
            Toyota RAV4 XA10 3S-FE
            Grand Cherokee WG Limited 4.7 V8 Quadra Drive - продаден

            Коментар


            • #36
              От: АСК не включва овърдрайва и тресе при голямо натоварване.

              Първоначално публикуван от IvanIvanovi Преглед на мнение
              То Мопар вече не се намира в БГ откакто станаха италианци собственици на джип, но и те бяха само опаковчици.
              кеф ти в такава опаковка
              Кеф ти в такава
              По-скъпо (ама не много) същата марка, има в "Скорпионите" и във "Вест Ауто".
              "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

              Коментар


              • #37
                От: АСК не включва овърдрайва и тресе при голямо натоварване.

                Продължението:
                Ще се сменя маслото, това е ясно. Не искам да се връщам при мошениците и това е ясно. Потърсих в нета и се оказа, че има още един сервиз в София, който има машина за цялостна смяна на масло - Дунев Мотор Спорт. Звъня им, питат какъв е автомобила, обяснявам, казват ми "ще ви звъннем до няколко минути да ви кажем цената". Още звънят. После разбрах че всъщност съм имал късмет, че не са ми звъннали. Решавам, че дядо Владо ще сменя маслото по традиционния начин, след месец-два пак и после още един път и така. Звъня на дедо да го питам къде има Мопар, той ме праща в Скорпионите. От линковете на Боголюб гледах, че литъра е по 25лв (вече е 30). Отивам при въпросните Скорпиони а там 40. Ахам, мерси. Пак дедо, той вика "ще вземаме от местната бакалия". Газ към дядо, бакалията, някакво холандско отговарящо на спецификацията на Крайслер, обратно в гаража, сваляне на картера и... старото масло едно черно, само с червеникав оттенък и седи едно водничко, не като масло. Даже дядо каза, че ако някой го пита, то би казал, че това масло си е за смяна и е по-рядко от нормалното. Освен това боклуците налепнали по магнита са доста за току-що ремонтирана кутия.

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0298.jpg
Прегледи:1
Размер:127.4 КБ
ID:5707043

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0301.jpg
Прегледи:1
Размер:56.5 КБ
ID:5707044

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0302.jpg
Прегледи:1
Размер:62.6 КБ
ID:5707045

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0305.jpg
Прегледи:1
Размер:94.7 КБ
ID:5707046

                Днес теста - същото място, същите условия, не превключи, но и не затресе. Леко отпускане на педала на газта довете до превключване с лек тласък, но нищо общо с преди, което беше по-скоро като удар. За по-малко от половината сменено масло, добре. Следват още 2 смени и така. Какво да се направи като в любимата ни татковина или по-скоро майковина мошеничеството е национален спорт, а некадърността е идеал.
                Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                Коментар


                • #38
                  От: АСК не включва овърдрайва и тресе при голямо натоварване.

                  Очертава ти се да страдаш..
                  Мога, но не желая да ти помогна.

                  Успех!

                  Коментар


                  • #39
                    От: АСК не включва овърдрайва и тресе при голямо натоварване.

                    Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
                    Мога, но не желая да ти помогна.
                    Ама че... изказване.

                    По проблема - според мен това на снимките е очевидно НЕСМЕНЯВАНО масло. Възниква въпросът дали изобщо е отваряна кутията от "Джемини" или са блъснали някаква "присадка" и са фактурирали там 2000 + лв.?
                    "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                    Коментар


                    • #40
                      От: АСК не включва овърдрайва и тресе при голямо натоварване.

                      И на други места има Мопар не само при жилещите!
                      Така по спомен ,че ме мързи да ровя сега 105лв. галон!

                      Коментар


                      • #41
                        От: АСК не включва овърдрайва и тресе при голямо натоварване.

                        Дай снимка на новото масло.
                        GSM 0877 08 99 19
                        Jeep Grand Cherokee 5.2 V8

                        Коментар


                        • #42
                          От: АСК не включва овърдрайва и тресе при голямо натоварване.

                          Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                          По проблема - според мен това на снимките е очевидно НЕСМЕНЯВАНО масло. Възниква въпросът дали изобщо е отваряна кутията от "Джемини" или са блъснали някаква "присадка" и са фактурирали там 2000 + лв.?
                          Че първия път не са свършили това, което са описали във фактурата и което ми казаха съм почти сигурен. Бяха ми казали, че са ремонтирали и хидротрансформатора, но след връщането смениха радиатора, а дядо каза, че като се потроши хидространсформатора запушва радиатора... или както се изрази за втория ремонт - този път май са ремонтирали това, за което са ти взели парите първия път. Явно съм имал късмет да са много некадърни и кутията да се счупи веднага, а не след 1 година.
                          Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                          Коментар


                          • #43
                            От: АСК не включва овърдрайва и тресе при голямо натоварване.

                            Първоначално публикуван от barzashki Преглед на мнение
                            Дай снимка на новото масло.
                            Не го снимах - пак е червеникаво тъмно, но не е с тоя цвят на кафе. На следващата смяна ще го снимам.
                            Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                            Коментар


                            • #44
                              От: АСК не включва овърдрайва и тресе при голямо натоварване.

                              Първоначално публикуван от barzashki Преглед на мнение
                              Дай снимка на новото масло.
                              Пример (ляво - ново, дясно - тригодишна употреба):

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:ATF.jpg
Прегледи:2
Размер:138.4 КБ
ID:5707065
                              "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                              Коментар


                              • #45
                                От: АСК не включва овърдрайва и тресе при голямо натоварване.

                                А не - това и новото беше много тъмно.
                                Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X