Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Гранд Чероки 2006г. 3.0CRD- Помощ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Гранд Чероки 2006г. 3.0CRD- Помощ

    Здравейте!
    От вчера съм собственик на Гранд Чероки овърланд 2006 г. но днес вече съм с проблем
    1.При прибирането ми от София в един момент светна лампичка на която пише ESP BAS и заедно с нея жълта
    лампа с изобразена кола на хлъзгав път светна и чек лампичката и на дисплея изписа service 4X4 чек лампата свети до Бургас.
    2.Тази сутрин след запалване на двигателя чека не свети и на дисплея няма съобщение!
    3. На обед паркирах автомобила пред къщи и след няколко часа при подаване на контакт остават да светят следните лампички на таблото (надявам се се виждат на снимката)като червената лампичка горе в дясно мига непрекъснато, при опит да запаля двигател лампите изгасват или почват да мигат като полудели.
    Прикачени файлове

  • #2
    От: Гранд Чероки 2006г. 3.0CRD- Помощ

    Отиваш в сервиз с правилната диагностика и ще си покаже какво му е.
    Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

    Коментар


    • #3
      От: Гранд Чероки 2006г. 3.0CRD- Помощ

      Определено не си прави експерименти - диагностиката ще покаже. Иначе от опит - такава цветомузика съм имал при отиващ си / слаб акумулатор. Така че ако не можеш да я вкараш в сервиз бързо - пробвай назаем някой читав акумулатор - не мисля, че ще навреди. А щом си я взел вчера - така или иначе мисля трябва да си мине диагностика.

      Иначе service 4x4 се появи като общ проблем след сервизна акция и аз успешно го излекувах с това:

      https://youtu.be/-9-1MWzfbbE
      Nissan Patrol GR Y60 2.8TD (отлетя)
      Grand Cherokee 3.0

      Коментар


      • #4
        От: Гранд Чероки 2006г. 3.0CRD- Помощ

        Първоначално публикуван от medved68 Преглед на мнение
        ....
        2.Тази сутрин след запалване на двигателя чека не свети и на дисплея няма съобщение!
        3. На обед паркирах автомобила пред къщи и след няколко часа при подаване на контакт остават да светят следните лампички на таблото (надявам се се виждат на снимката)като червената лампичка горе в дясно мига непрекъснато, при опит да запаля двигател лампите изгасват или почват да мигат като полудели.
        Чакай сега, при даване на контакт, без да завъртиш стартера е нормално да светят, после да изгаснат някои, други пък дори да почнат да мигат - N на брой лампички на таблото. Искаш да кажеш с това "при опит да запаля", че колата не иска да завърти стартера?
        Щото в тия студове при новозакупен употребяван автомобил и аз бих се насочил към смяна на акумулатор (или поне проба със здрав, добре зареден такъв).
        "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

        Коментар


        • #5
          От: Гранд Чероки 2006г. 3.0CRD- Помощ

          Имам Додж Калибър и Гранд.Доджа е 2008г. и е при мен от нов.Периодично ми прави такъв номер.Светва ESP,ABS,колата с хлъзгав път, чека на двигателя, в комбинации и без.
          Многократно съм диагностицирал и нищо.Чека със сигурност има общо с акумулатора.Първо го смени с подходящ и нов.Обедих се,че американските машини са много притенциозни към пусковия ток и инфото към компа.Дава грешки на първи цилиндър,ламбда сонда и т.н.И така 3 години.
          ESP,ABS,колата с хлъзгав път-тези трите в комбинация,заедно и поотделно могат да светят от неравност по пътя,камъче в гумата,рязко натискане на спирачка,различно налягане в гумите.Би трябвало да изчезне след рестарт на двигателя.Ако светне и остане постоянно,тогава в сервиза.Почни от акумулатора и кажи какво е станало.
          При дизеловия Гранд даваше колянов и разпределитен вал,проблем с тоците.Със смяна на акумулатора засега е решен проблема.
          Успех.
          Grand Cherokee WJ
          Dodge Caliber
          E 430 4-matic-T(S210)
          GLK

          Коментар


          • #6
            От: Гранд Чероки 2006г. 3.0CRD- Помощ

            След като смених акумулатора автомобила запали без проблем ,явно съм забравил да изключа нещо което черпи ток и акумулатора е паднал.Утре ще го карам да го обслужат и след това на диагностика.Ще споделя и резултатите.

            Коментар


            • #7
              От: Гранд Чероки 2006г. 3.0CRD- Помощ

              Компа дава разлика в налягане на гумите,макар че съм ги проверил пл-1.1,пд-2,2 ,зл-2.2,зд-2.2 явно на пл датчика е сдал багажа.

              Коментар


              • #8
                От: Гранд Чероки 2006г. 3.0CRD- Помощ

                Първоначално публикуван от medved68 Преглед на мнение
                След като смених акумулатора автомобила запали без проблем ,явно съм забравил да изключа нещо което черпи ток и акумулатора е паднал.Утре ще го карам да го обслужат и след това на диагностика.Ще споделя и резултатите.
                Няма какво да черпи ток, освен ако не му е присаждано нещо - нефабрична аларма или музика, нещо оставено да черпи ток от power-outlet-ите вдясно (левият, дето си е със запалката работи само при даден контакт, но в другите има ток и при изваден ключ) или отзад в багажника. При слаб акумулатор са се записали 1001 грешки, нема се шашкаш и не бързай да се впускаш в ремонти. Нека да ги изтрият и след месец да се направи нова диагностика какви грешки при читав акумулатор са се записали евентуално пак.
                Първоначално публикуван от medved68 Преглед на мнение
                Компа дава разлика в налягане на гумите,макар че съм ги проверил пл-1.1,пд-2,2 ,зл-2.2,зд-2.2 явно на пл датчика е сдал багажа.
                Може. Не ти ли пищи "FRONT LEFT PRESSURE LOW" при показание 1,1 ?
                "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                Коментар


                • #9
                  От: Гранд Чероки 2006г. 3.0CRD- Помощ

                  След нов акумулатор и чистене не би трябвало да дава повече такива грешки.
                  Сега компа е ошашкан и преди да му се каже ,че нищо му няма така ще продължава.
                  Grand Cherokee WJ
                  Dodge Caliber
                  E 430 4-matic-T(S210)
                  GLK

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X