Обява

Свий
Няма добавени обяви.

grand cherokee 2.7crd проблем със скорости

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • grand cherokee 2.7crd проблем със скорости

    Здравейте, собственик съм на grand cherokee 2.7crd от 6 години, доволен съм, но от известно време имам проблем със скоростите.
    Проблема се изразява в това, че от време на време не иска да превключва скорости. След потегляне си остава на първа скорост, ако го изгася и запаля отново може да се оправи, може пак да си е на първа скорост. От сервиз ни казаха, че е от ръчката, смених я(втора ръка), но след 1 месец пак същата работата. Няколко пъти съм ходили за "префлашване на софтуер", ако така може да се нарече на скоростите и работят по около 20 дена.
    -Последните два пъти се случи след потегляне по баир, ако има значение.
    -Маслото в скоростите е около 45000км.
    От къде може да е този проблем?

  • #2
    От: grand cherokee 2.7crd проблем със скорости

    А когато не иска да превключва осезаемо с тласък ли включва от N на D? И от кой край на страната сте за да ви насочим към човек който да погледне автомобила. Така пред компа можем само да гадаем!!

    Коментар


    • #3
      От: grand cherokee 2.7crd проблем със скорости

      Рядко има тласък и той не е обвъзран с последващо не включване на скорости. Паля колата, тръгвам може на 1-вия светофар да спре да включва, може цял ден да върви без проблем. Колата винаги забива само на първа скорост. От Бургас съм, но имам желание да се оправи.

      Коментар


      • #4
        От: grand cherokee 2.7crd проблем със скорости

        Скоро този проблем го имаше и наш приятел от София, ако искаш мога да те свържа с него, за информация.
        0887 526 564/ 0897 933 755 /

        Коментар


        • #5
          От: grand cherokee 2.7crd проблем със скорости

          lyubo73, ще се радвам от жокер! Мисля, че това не е механичен проблем по скоростите, а по-скоро електрически. Все пак няма как да се оправя понякога от едно рестартирване след запалване.

          Коментар


          • #6
            От: grand cherokee 2.7crd проблем със скорости

            Тези със "софтуера"случайно да са ти казали какви грешки записва?P03.. P07..примерно .
            Мисленето е труден и бавен процес и не се отдава на всеки.....
            Grand 3.1TD
            0898 620 306 Стоян

            Коментар


            • #7
              От: grand cherokee 2.7crd проблем със скорости

              Имаш електронно устрйство което контролира превключването на автоматичните скорости и ако то получи неправилна информация от датчик, няма как да превключи нагоре. Или е то (защото се оправя след рестарт), или е датчик, примерно на дроселовата клапа датчик. Ако изтеглиш кодове за грешка, ще проличи по-точно.

              Коментар


              • #8
                От: grand cherokee 2.7crd проблем със скорости

                Другата седмица ще се прочете колата и при първа възможност ще кажа какви са грешките. Надявам се да има и да престанат мъките.

                Коментар


                • #9
                  От: grand cherokee 2.7crd проблем със скорости

                  Първоначално публикуван от vladoooo Преглед на мнение
                  Другата седмица ще се прочете колата и при първа възможност ще кажа какви са грешките. Надявам се да има и да престанат мъките.
                  Здравейте, вчера минах да видят колата. Колата вървеше без проблем до сервиза, след закачането на компа излязоха грешки P2210 и P2310, изтриха ги. Запалих и тръгнах, след около 1км колата заби на първа скорост отново, върнах се и беше запаметена грешка P2210.

                  Коментар


                  • #10
                    От: grand cherokee 2.7crd проблем със скорости

                    Ами пак е от селектора!!

                    Коментар


                    • #11
                      От: grand cherokee 2.7crd проблем със скорости

                      Ако е това със сигурност подлежи ли на ремонт? Към някой да ме насочите да дам ръчката да се оправят нещата?

                      Коментар


                      • #12
                        От: grand cherokee 2.7crd проблем със скорости

                        Звъни на Еди Рангелов, мисля че познаваше някакъв майстор които ги поправяше.

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X