Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблеми с карета на Дана 30

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблеми с карета на Дана 30

    Днес при преглед на предницата на джипа 96г. XJ 4.0 с ръчна кутия, установих че са ми заминали предните карета на моста. Лошото е че каретата съм ги сменял преди 9 хил. км., когато монтирахме Спартан Локера и сега са с луфтове 3-4 мм и понякога в завой заклинват и се чува зверски удър когато освободят. Въпросните карета са купувани от Вест. А най лошото е че за тия 9 хил. км. я има я не 200 км по-черно и то лекичко.Гумите също не са драматично големи 245/75/16 Дуратрак. И се чудя какви карета да взема, дали да поръчвам кръстачки от Американско. Друго дето се чудя дали да не мина на полуоски от гранд ZJ барабар с каретата и маншоните, като те нали са сачмени и за моята употреба ,оже да се явят по-добър варянт заради равномерната ъглова скорост. Който има някакви идеи да казва.
    Поздрави!

  • #2
    От: Проблеми с карета на Дана 30

    Вземи си качественно каре. Аз съм с Japan parts, взех от Германия по Интернет и нямам проблеми и за офроуд.

    Коментар


    • #3
      От: Проблеми с карета на Дана 30

      6-сачмените карета държат по-дълго във времето, но по-кратко в боя, и са по-скъпи !
      Eвгени Филчев
      Всичко което не ме убива, ме прави по-силен!

      Коментар


      • #4
        От: Проблеми с карета на Дана 30

        Според мен проблема е в блокажа. При каране по асфалт и мост без дисконектор при този вид блокажи най-натоварени са каретата.
        99 WJ V8, 5" lift long arm, 35"...
        It's a Jeep thing - you wouldn't understand..!

        Коментар


        • #5
          От: Проблеми с карета на Дана 30

          Раздатката е 231, така че на асфалт си карам само на задно. Локера заключва само при 4х4 и то под товар.

          Коментар


          • #6
            От: Проблеми с карета на Дана 30

            Коментирано е много пъти, но този блокаж отключва при товар, а не заключва. И няма значение, че ти изключваш предния мост от раздатката, полуоските и диференциала продължават да се въртят. Ако мостът ти не е с вакумен дисконектор, то блокажът ти работи постоянно.
            99 WJ V8, 5" lift long arm, 35"...
            It's a Jeep thing - you wouldn't understand..!

            Коментар


            • #7
              От: Проблеми с карета на Дана 30

              Колега, дай линк към тема, че не намирам. А трябва да се дообразовам по темата...

              Коментар


              • #8
                От: Проблеми с карета на Дана 30

                Пиши в търсачката lock rite, трябва да излезе нещо. Прочети и за безопасността им, или по-скоро за опасността от тяхното използване в евридей джип, особено пък в предния мост. За мен си е чиста доза игра на руска рулетка дали ще реши да прещрака та да завиеш.
                99 WJ V8, 5" lift long arm, 35"...
                It's a Jeep thing - you wouldn't understand..!

                Коментар


                • #9
                  От: Проблеми с карета на Дана 30

                  Първоначално публикуван от Николай Малинов Преглед на мнение
                  Коментирано е много пъти, но този блокаж отключва при товар, а не заключва. И няма значение, че ти изключваш предния мост от раздатката, полуоските и диференциала продължават да се въртят. Ако мостът ти не е с вакумен дисконектор, то блокажът ти работи постоянно.
                  Отговора е тук...http://www.offroad-bulgaria.com/show...63#post2742463
                  Калин Владов,09РСПБЗН

                  Коментар


                  • #10
                    От: Проблеми с карета на Дана 30

                    Тук съм съгласен, поведението е такова. Безопасността си е ОК. Няма проблеми на мокро, сняг, кал и т.н. Не случайно са толкова разпространени в Щатите.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Проблеми с карета на Дана 30

                      Успешно си даунгрейднах каретата към сачмени от Гранд ZJ. Трябват целите полуоски с карета и са болт он. За сега поведението е екстра. Няма шумове и тракания. Спартана си е остава.

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X