Обява

Свий
Няма добавени обяви.

СПИРАЧКИТЕ НА ДЖИПА НЕ РАБОТЯТ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • СПИРАЧКИТЕ НА ДЖИПА НЕ РАБОТЯТ

    ЗДРАВЕ НА ВСИЧКИ.ПРОБЛЕМА Е- СМЕНИХ БУТАЛЦАТА НА ПРЕДЕН ЛЯВ СПИРАЧЕН АПАРАТ ЗАЩОТО БЯХА ЗАПЕКЛИ.ЗА ЦЕЛТА ОТКАЧИХ СПИРАЧНИЯ МАРКУЧ И ЦЯЛАТА ТЕЧНОСТ ИЗТЕЧЕ.ПОСЛЕ ПО ОБРАТНИЯ РЕД СГЛОБИХ ВСИЧКО НАЛЯХ ТИЧНОСТ ПОДКАРАХ ДЖИПА И УЖАС.НЯМЯМ НИКАКВИ СПИРАЧКИ И ПЕДАЛА Е МЕК И ПОТЪВА ДО КРАЯ.МИСЛА ЧЕ СИСТЕМАТА НЕ Е ОБЕЗВЪЗДУШЕНА НО НЕМОЖАХ ДА ОТВИЯ ПРОБКАТА ЗА ОБЕЗВЪЗДУШАВАНЕ НА АПАРАТА.НЕЗНАМ ОТКЪДЕ ДА ПОЧНА ОБЕЗВЪЗДУ.....В КАКЪВ РЕД.

  • #2
    От: СПИРАЧКИТЕ НА ДЖИПА НЕ РАБОТЯТ

    Започни от най-далечната точка .Задно дясно колело,задно ляво,предно дясно,предно ляво

    Коментар


    • #3
      От: СПИРАЧКИТЕ НА ДЖИПА НЕ РАБОТЯТ

      Ами започни от пробката за обезвъздушаване - без това няма как да стане...
      А стандартния принцип за обезвъздушаване е да започнеш от най-далечното от спирачната помпа колело, и постепенно се приближаваш до най-близкото...
      Въпреки, че и при това правило има изключения...
      Ако е голям зор с развиването, можеш да пробваш да обезвъздушиш само 'пипаното' колело, но ако няма ефект - правиш всичко по правилата...
      Разбира се проверявай нивото в казанчето докато обезвъздушаваш - да не глътне въздух през помпата...
      Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
      Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

      Коментар


      • #4
        От: СПИРАЧКИТЕ НА ДЖИПА НЕ РАБОТЯТ

        А кАжи сега за к"ъв джип иде реч? И да знаеш за друг път - стискаш маркуча с чифт чираци и си спестяваш половината от викането из форума.

        П.П. Гледам. че Жоро е писал преди мене, но в твоя случай обезвъздушаването се почва от помпата, щом като е изтекла всичката течност.
        Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
        Из "Златния телец"

        Коментар


        • #5
          От: СПИРАЧКИТЕ НА ДЖИПА НЕ РАБОТЯТ

          като обезвъздуша помпата трябва лида мина и през АБС и тогава колелата.пробвах да обезвъздуша въпросното колело от маркуча доколкото можах.имаше ефект но минимален.положението е същото.джипа е гранд чероки 2000г.4.7 в8 само бензин до края.

          Коментар


          • #6
            От: СПИРАЧКИТЕ НА ДЖИПА НЕ РАБОТЯТ

            Малеее ...
            Преди да се разглоби спирачен апарат, се пробва дали се развива пробката за обезвъздушаване! Сега трябва да я развиеш тая пробка ... най простия начин е с подходящ за целта, малък, но истински тръбен ключ.
            После както се каза - главния спирачен цилиндър, задно дясно, задно ляво, предно дясно, предно ляво. Следиш казанчето да не остане без сп.течност!
            С АБС-а не трябва да имаш проблеми, чак толкова талантлив не вярвам да си.
            Между другото, знаеш ли как се обезвъздушават тия хуьовини!?

            Коментар


            • #7
              От: СПИРАЧКИТЕ НА ДЖИПА НЕ РАБОТЯТ

              Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
              Между другото, знаеш ли как се обезвъздушават тия хуьовини!?
              Моят бивш "колега" се кълнеше, че става само след намеса на "скенер" - моде"блийд"(т.е. режим на обезвъздушаване) и т.н. ама не съм уверен че е задължително.
              0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

              Коментар


              • #8
                От: СПИРАЧКИТЕ НА ДЖИПА НЕ РАБОТЯТ

                Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
                Моят бивш "колега" се кълнеше, че става само след намеса на "скенер" - моде"блийд"(т.е. режим на обезвъздушаване) и т.н. ама не съм уверен че е задължително.
                като свалих апарата първата ми работа беше да развия тая пробка но не би.но ще пробвам пак.благодаря на всички за препоръките и се заемам с обезвъздушаването.от пробката ми е ясно как става.

                Коментар


                • #9
                  От: СПИРАЧКИТЕ НА ДЖИПА НЕ РАБОТЯТ

                  Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
                  Моят бивш "колега" се кълнеше, че става само след намеса на "скенер" - моде"блийд"(т.е. режим на обезвъздушаване) и т.н. ама не съм уверен че е задължително.
                  Май да. Защото:

                  Първоначално публикуван от onufriz Преглед на мнение
                  ...ABS system bleeding requires conventional bleeding methods plus use of the DRB scan tool. The procedure involves performing a base brake bleeding, followed by use of the scan tool to cycle and bleed the HCU pump and solenoids. A second base brake bleeding procedure is then required to remove any air remaining in the system

                  http://www.jeepforum.com/forum/f13/b...em-abs-623617/
                  Обаче в крайна сметка:

                  Първоначално публикуван от CITIZEN Преглед на мнение
                  Пропуснах да кажа че апарата беше свален и почистен,а после обезвъздушен без проблеми по стандартния начин.
                  "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                  Коментар


                  • #10
                    От: СПИРАЧКИТЕ НА ДЖИПА НЕ РАБОТЯТ

                    Е та има ли някой , който е сменил цялата течност по стандартния начин в крайна сметка?Щот и аз се повлиях от мнението за скенер на времето и си карам още със старата чорба!?!
                    Jeep Grand Cherokee 4.7 WJ V8
                    0888854582
                    Дизел втора употреба за лична - НЕ!!!!
                    Китайска поговорка "Не ти пожелавам да живееш в интересни времена" басси!!!

                    Коментар


                    • #11
                      От: СПИРАЧКИТЕ НА ДЖИПА НЕ РАБОТЯТ

                      Предполагам сервизните режими са при смяна на АБС и нужда за обезвъздушава на самия АБС (или VSC/ESP) - там не виждам как би станал номера да изкараш въздуха от буталцата и компенсаторите ако не развъртиш самата система...
                      Иначе за смяна на цялата течност по стандартния начин няма проблем - неколкократно съм сменял течност на автомобилите ми с такива системи - важното е просто да доливаш навреме казанчето за да не глътне въздух системата... А най-лесно става с машина, която подава спирачна течност в казанчето под налягане (само отваряш последователно обезвъздушителните пробки на колелата)..
                      Новото масло избутва старото...
                      Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                      Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                      Коментар


                      • #12
                        От: СПИРАЧКИТЕ НА ДЖИПА НЕ РАБОТЯТ

                        Първоначално публикуван от traun Преглед на мнение
                        Е та има ли някой , който е сменил цялата течност по стандартния начин в крайна сметка?Щот и аз се повлиях от мнението за скенер на времето и си карам още със старата чорба!?!
                        Аз я смених на WH при Еди Рангелов, та ако не държиш на всяка цена да я смениш сам, той ще я смени, има всички възможни скенери, пък дали ги използва при смяна на спирачна течност, не съм гледал - оставих колата и за някакви други манипулациЙ, тръгнах си и отидох да си я взема като ми се обади, че е готова. Иначе при него няма проблем клиентите да се мотаят из сервиза и да гледат какво как се прави.
                        "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                        Коментар


                        • #13
                          От: СПИРАЧКИТЕ НА ДЖИПА НЕ РАБОТЯТ

                          Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
                          Моят бивш "колега" се кълнеше, че става само след намеса на "скенер" - моде"блийд"(т.е. режим на обезвъздушаване) и т.н. ама не съм уверен че е задължително.
                          В корпуса с клапаните (вътре в блока на АБС) има допълнителен запас от сп.течност, която се пуска в системата от помпата на АБС с ел.двигател, само след сигнал на контролера, който управлява АБС-а. При обичайна работа на системата, изпускателните и всмукателните клапани са затворени и корпуса с клапаните не работи, от което следва, че се съхранява допълнителния запас от спирачна течност.
                          Сега, ако при тестовете е успял да задейства системата на АБС и е напълнил корпуса с клапаните с въздух, вярно ще трябва скенер.
                          Но, така или иначе, първо се обезвъздушава системата по описания по горе начин.
                          Ако има нужда се обезвъздушава АБС с помоща на скенер.
                          После отново се обезвъдушава системата и това е цялата процедура.

                          Коментар


                          • #14
                            От: СПИРАЧКИТЕ НА ДЖИПА НЕ РАБОТЯТ

                            Обезвъздушаваш ръчно по класическия начин (почва се от най-отдалеченото колело), след това със скенер в режим обезвъздушаване, след като завърши процедурата приканва да се повтори отново ръчно прцедурата. Изпробвано лично преди седмица на WJ ми след пълна подмяна на елементите по спирачната система - маркучи, апарати, дискове, накладки.
                            Без скенер няма ефект.
                            По спомен пробката за въздух е 3/8 ключ, като и на банджо болта е инчов размер.

                            По американските форуми има хора, които препоръчват да се задейства помпата (HCU) ръчно - подава се напрежение на определени пинове на буксата, но се изискват повече ел познания и има риск.
                            Последно редактирано от klamat; 27-07-15, 00:38.
                            YJ 1995 Sport. 2.5, AX-5, Command-Trac (NP231)
                            XJ 1996 Sport, 4.0. AW4, Selec-Trac (NP242) - retired
                            WJ 2000 Limited, 4.0, 42RE, Quadra-Drive
                            KJ 2002 Limited. 3.7, 45RFE, Selec-Trac (NP242)

                            Коментар


                            • #15
                              От: СПИРАЧКИТЕ НА ДЖИПА НЕ РАБОТЯТ

                              ДЖИПА ВЕЧЕ ИМА СПИРАЧКИ.обезвъздуших ремонтираното колело и вече имам страхотни спирачки.отвих пробката с камъче 3/8 като преди това я нагрях с оксижен и я полях с вода за да се закали и се отви много лесно.това ми отне около 2 минути.след това обезвъздуших с маркуче и чашка по стандартния начин и чудо и четирите колела спират перфектно. та мисълта ми е че дори да ви и зтече течността през маркучето докато ремонтирате нещо то след обезвъдушаване само на ремонтираното колело имате спирачки на 100% поне при мен се получи така.здраве на всички.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X