Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с автоматична скоростна кутия на Jeep Grand Cherokee 2.7 crd 2002

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем с автоматична скоростна кутия на Jeep Grand Cherokee 2.7 crd 2002

    Здравейте колеги, ако може накой да ме насочки какво да правя ако е имал същият проблем.
    Автоматината скоростна кутия джипката започна да прави провоблеми, започна да придържа на една скорост, да рита, да включва грубо и да губи мощност при тръгване.
    Проблема се задълбочи и накрая започна да включва първа втора и до там. Повече от втора не реди.
    Когато се изчистят грешките се оправя за максимум ден като прави разни чалъми и накрая забива пак.

    Грешките които се четат от към скоростната кутия са:
    P2602 - Електроразпределение елекромагнитен клапан цтойност /сигнал извън диапазона
    P240D - CAN- сигнал от разпределелитена кутия Недостоверен

    В двигателя се чете:
    P0700 - Захранващо напрежение магнетвентил повредено
    P0702 - Превключвател разпределителна кутия - Няма съобщение от скоростната кутия
    P0836 - Превключвател задвижване. всички колела Неприемлив сигнал

    След изчистване на грешките колата върви най мног ден като прави номера и накрая пак тези грешки дава и край.

    Сега в единият сервиз казаха че са сложили допълнителна маса кабел втори пуснали и проверили всички букси.
    След това са разглобили лостчетата и ето тази платка (http://www.jeepswj.com/) била видимо барана (ремонтирана). Казаха че е от нея всичко, МА НЕ БИЛИ СИГУРНИ.

    Вторият сервиз, казаха че бил компютъра на лостчетата или въпростната платка и трябвало да се препрограмират ???

    В третият сервиз казаха че проблема бил в раздатката имала някакъв електромагнит или нещо такова които правил проблема.

    Па на мен ми се струва че гадаят.

    Колеги ако някой знае да сподели, че ми омръзна да ме дерът, щото иначе ще разглобят всичко ще го сменят и ще тръгне

  • #2
    От: Проблем с автоматична скоростна кутия на Jeep Grand Cherokee 2.7 crd 2002

    Една платка (не много евтина ~ 400 лв.) в крайна сметка се сменя: http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=81180
    Писано е доста по въпроса във форума, има и още 5-6 теми, но сега не ги намирам.
    "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

    Коментар


    • #3
      От: Проблем с автоматична скоростна кутия на Jeep Grand Cherokee 2.7 crd 2002

      Здрасти с какво четат колегите грешките ?
      По описание ми прилича на скоростен лост , ако се влошава при превключване на бързи-бавни е това . Но е напълно възможно да е горе описаната платка от Боголюб . Захранване на вентили записва и от слаб акумулатор !
      Еди Рангелов : 0885 088 444
      Няма незаменими има незабравими хора !!!

      Коментар


      • #4
        От: Проблем с автоматична скоростна кутия на Jeep Grand Cherokee 2.7 crd 2002

        Бързи –бавни ги чете от друго място. Проверете с диагностиката показанията на скоростния лост.
        Мисленето е труден и бавен процес и не се отдава на всеки.....
        Grand 3.1TD
        0898 620 306 Стоян

        Коментар


        • #5
          От: Проблем с автоматична скоростна кутия на Jeep Grand Cherokee 2.7 crd 2002

          Колеги скоростната кутия е оправена, оправи ми я в пловдив Стоян се казва ето телефона 089 862 0306.
          Препоръчвам го много им разбира. Беше нещо просто не знам какво точно но май е кабел наврян нейде си.
          За един ден я оправи. В Ст. Загора м вкараха в филма преди това в два сервиза, ще сваляме кутията, направо да съм поръчвал платката вътре ма и горе имало комп и платка и тях за по сигурно
          Хахах ся гледам че си писал горе Стоянски МЕРСИ!

          Коментар


          • #6
            От: Проблем с автоматична скоростна кутия на Jeep Grand Cherokee 2.7 crd 2002

            колега а адрес на сервиза на Стоян в Пловдив можеш ли да ми дадеш че и аз имам симптоми но на 2 седмици все още а често съм в Пловдив и искам да ме погледне човека.

            Изпратено от моят Lenovo S850 с помощта на Tapatalk

            Коментар


            • #7
              От: Проблем с автоматична скоростна кутия на Jeep Grand Cherokee 2.7 crd 2002

              Пост №4 Ssspeed (Стоян) има си и тел.

              Коментар


              • #8
                От: Проблем с автоматична скоростна кутия на Jeep Grand Cherokee 2.7 crd 2002

                С намесата на Стоян, реши ли всички симптоми?
                Възможно е да имаш повече от един проблем.
                Grand Cherokee WJ
                Dodge Caliber
                E 430 4-matic-T(S210)
                GLK

                Коментар


                • #9
                  От: Проблем с автоматична скоростна кутия на Jeep Grand Cherokee 2.7 crd 2002

                  Имах подобен проблем, но при мен нямаше информация от ABS, поне така ми казаха. Оказа се, че някакво кабелче се заголило и окъсило (пак така ми казаха). За 20 лв коригираха там каквото е имало и до момента (вече 4 месеца) нямам проблеми
                  За да хванеш луд,прати луд да го хване :D
                  Jeep Grand Cherokee Limited WJ 2.7

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X