Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Нова придобивка и малко въпроси.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Нова придобивка и малко въпроси.

    Здравейте, започвам темата с извинение, ако съм пропуснал нещо писано във форума и трябва да се повтаря
    От няколко дни съм собственик на Grand Cherokee WJ 3.1td. Колата е много приятна, не е от най-бързите, но не е и много зле. И все пак да започна с въпросите
    1.Като за начало да попитам, колата е с джанти от последния модел grand cherokee. Казаха ми, че нещо се износвало много повече, не разбрах кое полуоски ли, лагери ли .. Има ли нещо вярно ?
    2.Също така с алармата и централното още не се разбираме.. Няколко пъти ставах атракция като отключвах с клуча, вкарвам го в контакта и се почва едно лудо свирене на клаксона.. Централното нещо не работи хубаво, а багажника въобще не се отваря ? Гледах някакви теми във форума, но нищо съществено за този проблем.. Често срещан ли е ? Също така дистанционното за алармата си мени настроението като типична жена и веднъж работи нормално, 10 пъти отказва да отключи колата.
    3. Шибидах- може да звучи глупаво, но на усет ли се затваря шибидаха ? ако дам напред, се отваря отгоре, както бутна копчето назад, така се отваря целия и си играя 2 минути докато го наглася затворен ? Така ли са попринцип ?
    4. ПАМЕТТА .. Това ми е основното нещо, което ме побърква .. При абсолютно всяко заключване на колата, седалката отива максимално напред, огледала отиват най-доло, радиото губи станций .. И всеки път преди тръгване си нагласям 5 минути нещата. Но компютър ли трябва да го кача за да го оправя или какво се прави ? Натисках на вратата SET, но не запаметява нищо .
    5.Рядко но понякога като я запаля студена и дръпна лоста на D отпред се чува някакъв отвратителен звук, като виене ?

    Май май с това се изчерпвам на първо четене.. Първи джип ми е, свикнал съм само на леки коли и то в далеч по-ниския клас и сега се оправям малко трудно. В един сервиз ми предложиха смяна на всички масла за 800 лева, как е цената, че не съм свикнал с обслужванията и ремонтите над 100-200 лева, но джипа си е джип, няма как С какво да внимавам освен с главите при този екземпляр ? Смених му и подгревните свещи и термостата е сменен, пали от четвърт.
    Разхода реално какъв да очаквам при нормално каране, не агресивно ? Нещо под 15 в София, не успявам да смъкна по бордови ?

    Много ще съм благодарен, ако някой отдели време да ми даде насоки


  • #2
    От: Нова придобивка и малко въпроси.

    Здрасти честито със удоволствие и здраве да го караш !
    Ама нещо много въпроси има , някои неща може с ръчни настройки да се оправят , но е по-добре да минеш през Дядо Владо да метне едно око
    Еди Рангелов : 0885 088 444
    Няма незаменими има незабравими хора !!!

    Коментар


    • #3
      От: Нова придобивка и малко въпроси.

      При мен смяната на маслата вчера излезна общо 520лв
      Двигател и диференциали 230лв
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20150221_165719.jpg
Прегледи:1
Размер:75.4 КБ
ID:5642820

      Раздатка 68лв (tutela powergear4)
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20150221_165700.jpg
Прегледи:1
Размер:90.0 КБ
ID:5642821

      Скорости и филтър за тях 120лв (не взех бележка)
      Работа по смяната 100лв
      Grand Cherokee(wj)2.7crd

      Коментар


      • #4
        От: Нова придобивка и малко въпроси.

        Добре дошъл!
        За дистанционното, виж тази тема:
        http://www.offroad-bulgaria.com/show...91#post1343991

        Работи безотказно и не е никак сложно да се направи. Беше едно от първите неща, които направих по моя. Сега, дистанционното лови от десетина метра.
        Volkswagen Touareg NF 4.2 V8 TDI
        Toyota RAV4 XA10 3S-FE
        Grand Cherokee WG Limited 4.7 V8 Quadra Drive - продаден

        Коментар

        Активност за темата

        Свий

        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

        Зареждам...
        X