Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Jeep Wrangler JK Rubicon 2013

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Jeep Wrangler JK Rubicon 2013

    Колкото и да раздухвате и да се цитирате , на последния Вранглер бензина 3,6 е по-добър от дизела на VM.
    Парадоксално, но има режими в които бензиновия е по- икономичен.Казвам от лични наблюдения.
    За предишния бензин 3,8 това не важи.
    Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

    Коментар


    • От: Jeep Wrangler JK Rubicon 2013

      Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение
      Колкото и да раздухвате и да се цитирате , на последния Вранглер бензина 3,6 е по-добър от дизела на VM.
      Парадоксално, но има режими в които бензиновия е по- икономичен.Казвам от лични наблюдения.
      За предишния бензин 3,8 това не важи.
      Здравей Русев,

      Моля те сподели от опит повече информация за бензиновия Вранглер?

      Вече четвърта година карам моя и взех да искам по-новичко с повече екстри като кожен салон, шумоизолация, бавна раздатка та си мисля за бензинов рубикон дълга база по-нов от 2010та година.

      Кое е по-удачно 3,6 или голямото хеми?

      Предварително благодаря,
      Жоро
      Бъдете живи и здрави!

      Коментар


      • От: Jeep Wrangler JK Rubicon 2013

        Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
        Кое е по-удачно 3,6 или голямото хеми?
        Хеми на "Рубикон" - само "къстъм" от някакви присаждачи (имат си сайт) или ако дядо Владо се захване с трансплантацията. Фабрично няма.
        "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

        Коментар


        • От: Jeep Wrangler JK Rubicon 2013

          Че може да се метне осмак е ясно,
          но има ли некви китове с компресори за шестаците ?
          С чарджър може да се докарат доста добри характеристики, и ако е отиграно, по-бързо и евтино.
          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

          Коментар


          • От: Jeep Wrangler JK Rubicon 2013

            Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
            Здравей Русев,

            Моля те сподели от опит повече информация за бензиновия Вранглер?

            Вече четвърта година карам моя и взех да искам по-новичко с повече екстри като кожен салон, шумоизолация, бавна раздатка та си мисля за бензинов рубикон дълга база по-нов от 2010та година.

            Кое е по-удачно 3,6 или голямото хеми?

            Предварително благодаря,
            Жоро
            Моя Вранглер го продадох само заради да го сменя с дълъг бензин.
            Ако искаш вярвай, но тръгваме 2 Вранглера от Пловдив-Асеновград-Белинташ-Кръстова гора(по черно хард) и от там през Бачково до Пловдив и моя показва по компютър 19, а бензиновия 18!
            Разликата в работата на двигателите е огромна-бензиновия не се чува как работи. По вървеж не е по-лош от дизела. Синхрона с кутията е много мек и приятен. На дизела когато отнемеш газта след пълна газ , колата си подава газ сама още секунда, което е отвратително и даже опасно. А моя дизел беше от последните 200к.с. и вървеше много.

            А който си мисли, че ще насади осмак на Вранглер JK , много поздрави от мен. Става, но само на теория. Елиан може да се включи по този въпрос.

            Мисля, че има в Щатите такава кола с 5,7Хеми, която може да се купи от магазина.
            Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

            Коментар


            • От: Jeep Wrangler JK Rubicon 2013

              Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение

              А който си мисли, че ще насади осмак на Вранглер JK , много поздрави от мен. Става, но само на теория. Елиан може да се включи по този въпрос.

              Мисля, че има в Щатите такава кола с 5,7Хеми, която може да се купи от магазина.
              http://www.aev-conversions.com/shop/jk-hemi-kit
              "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

              Коментар


              • От: Jeep Wrangler JK Rubicon 2013

                Гагич, това не го бях видял. Но поне 20 000лв и бензинов Вранглер за основа не ми изглежда много привлекателно. А и 3,6 мотора е 300коня при ниско тегло. Колко е Хемито?
                Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

                Коментар


                • От: Jeep Wrangler JK Rubicon 2013

                  Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение
                  Моя Вранглер го продадох само заради да го сменя с дълъг бензин.
                  Ако искаш вярвай, но тръгваме 2 Вранглера от Пловдив-Асеновград-Белинташ-Кръстова гора(по черно хард) и от там през Бачково до Пловдив и моя показва по компютър 19, а бензиновия 18!
                  Разликата в работата на двигателите е огромна-бензиновия не се чува как работи. По вървеж не е по-лош от дизела. Синхрона с кутията е много мек и приятен. На дизела когато отнемеш газта след пълна газ , колата си подава газ сама още секунда, което е отвратително и даже опасно. А моя дизел беше от последните 200к.с. и вървеше много.

                  А който си мисли, че ще насади осмак на Вранглер JK , много поздрави от мен. Става, но само на теория. Елиан може да се включи по този въпрос.

                  Мисля, че има в Щатите такава кола с 5,7Хеми, която може да се купи от магазина.
                  Мерси много за отговора.

                  Мисля, че при мен на острова има поне един JK от нашата група с хеми но може и да бъркам, ще поразпитам.
                  Бъдете живи и здрави!

                  Коментар


                  • От: Jeep Wrangler JK Rubicon 2013

                    Няма заводски wrangler с хеми двигател, но често ги присаждат.
                    По-догодина ще излезе новият wrangler, там също ще бъде 6 цил, но и с 4 цил бензин с турбо.
                    Дизелов wrangler и аз не харесвам.

                    Коментар


                    • От: Jeep Wrangler JK Rubicon 2013

                      Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение
                      А и 3,6 мотора е 300коня при ниско тегло. Колко е Хемито?
                      6,4 литровия е около 470 к.с.
                      "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                      Коментар


                      • От: Jeep Wrangler JK Rubicon 2013

                        Ето и малко от разхода на хемито. Натиснете снимката за да я уголемите

Име:uploadfromtaptalk1470895766532.jpg
Прегледи:1
Размер:79.5 КБ
ID:5722722
                        Това е гранд wk 5.7, явно е фабрично ограничен на 180, че повече не вдига. Разхода му е някаде там при тази скорост, като това е и на газ. По никакъв начин не се усеща някаква раддлика с бензина.
                        Jeep Wrangler YJ 5.9 МТ 1990/Suzuki Samurai 1.6 MT 1990/Chevrolet M1028 6.2D AT 1984/Jeep Cherokee XJ 4.0 AT 1997/Jeep Grand Cherokee WK 5.7 AT 2005
                        http://www.facebook.com/JeepBG
                        LZ1GGC

                        Коментар


                        • От: Jeep Wrangler JK Rubicon 2013

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:uploadfromtaptalk1470896553340.jpg
Прегледи:1
Размер:57.7 КБ
ID:5722723

                          тая снимка май е по ясна
                          Jeep Wrangler YJ 5.9 МТ 1990/Suzuki Samurai 1.6 MT 1990/Chevrolet M1028 6.2D AT 1984/Jeep Cherokee XJ 4.0 AT 1997/Jeep Grand Cherokee WK 5.7 AT 2005
                          http://www.facebook.com/JeepBG
                          LZ1GGC

                          Коментар


                          • От: Jeep Wrangler JK Rubicon 2013

                            Гагич си знае HEMI та HEMI, в което няма нищо лошо, но при тая трансплантация филма, май, е многосерийна драма.

                            Порових за компресори, и ето какво се предлага, а и обещават 100 коня и 100 нютона отгоре още от ниските, естествено.
                            Ето тук има няколко подбни оферти накуп:
                            http://www.rubitrux.com/jeep-superchargers.html

                            Оригиналните автомат или съединител как биха понесли това ?
                            ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                            Коментар


                            • От: Jeep Wrangler JK Rubicon 2013

                              Първоначално публикуван от gogosi Преглед на мнение
                              [ATTACH]876805[/ATTACH]

                              тая снимка май е по ясна
                              Моят WJ 4,7 беше ограничен на 120 мили макс. скорост. Първия път когато ме стресна се гонех с някакъв баварец и изкачвах наклона от Девня към Варна по магистралата. След завоя скочих на педала и изведнъж двигателя изгасна. Докато се окопитя отново тръгна. Но няма плавно ограничаване, а грубо все едно съм изключил контактния ключ. После на равно пробвах - изключва при 120 мили. Един тунинг майстор от Варна, който ми е "чипосвал" Волво ми поиска 1000 лв. за да свали ограничението на макс. скорост. Сториха ми са много пари и не приех офертата.
                              Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                              "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                              Коментар


                              • От: Jeep Wrangler JK Rubicon 2013

                                Тук в групата в Англия има поне два Рубикона с хеми, поисках среща, ще видим ако се случи ще расказвам.

                                Разход около 20 ме притеснява, с дълга база, ЦРД за около 3500км из европа клима багаж и т.н. среден разход 10.3/100, когато съм по работа и карам спокойно разхода ми е около 9/100, до 12-13/100 магистрала се ядва но повече ще ме отдалечи от ползуването на джипа като всекидневен/ежедневен автомобил а за газ не ми се говори на евридейка защото имам нужда от пространство.
                                Бъдете живи и здрави!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X