Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Jeep Wrangler JK Rubicon 2013

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Jeep Wrangler JK Rubicon 2013

    Споделям информация за предната броня ARB.
    ARB никога не са сертифицирали за движение по пътишата каквито и да било техни изделия за Jeep Wrangler JK.
    Другото което разбрах е , че няма как броня с булбар към нея да има европейски сертификат.
    Така, че с колегите по JK само сме си фантазирали че купувайки ARB си решаваме този проблем, който скоро ща стане актуален при нас.

    Да си потърся този сертификат ме провокира една случка от преди дни. С моята Тойота 80 ме спря доблестен патрул на пътна полиция Пловдив и ми маписа акт защото номера на колата трябвало да е в средата на автомобила. Разбира се на този модел Тойота това няма как да стане, защото колата е с заводска механична лебедка, но за пътните полицаи това няма значение.
    Съшите неграмотници определят "на око" кои светлини стават за дневни и кои не.

    Представям си какво ще стане, когато пътните полицай се научат да четат и пишат и започнат да прилагат още повече закона. Добрата новина е, че вече не могат да спират коли от движение.

    Досега знаех, че само ARB и AEV имат сертификати за движение по пътищата. Остава да разберем дали AEV има.
    Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

    Коментар


    • От: Jeep Wrangler JK Rubicon 2013

      Според мен може да обжалваш този акт.Ако при регистрацията на колата номерът си е бил там,пътен катаджия няма право да те спре и да ти пише акт за това.Това се отнася за всяка една конструктивна особеност по автомобила.Знам,защото изрично питах в кат,след като едни ми написаха акт за допълнителните лед светлини за мъгла.Но по време на регистрацията в КАТ те си бяха там.И актът отпадна.
      В щатите и Австралия такива сертификати не изискват и съответно фирмите не бръснат тъпите европейски изисквания.

      Коментар


      • От: Jeep Wrangler JK Rubicon 2013

        А какъв е проблема да си "направиш" сертификат издаден от ЕУ, НАСА или организация която прецениш че господата полицаи ще признаят? Ти дори и "истински" сертификат да им покажеш, пак могат да ти напишат акт, ако решат. Няколко пъти се опитват да напишат акт на мой приятел за дневни светлини(които са си вклюени), но господата решават че тези светлини не били дневни. И след покана да погледнат в менюто на колата че са пуснати дневните светлини и че колата(немска марка в случая) е минала типово одобрение, и че ние като ползващи колата нямаме никаква вина че са слепци, просто махат нервно с ръка(че не им минава номера) и викат бегай. Така че според мен с тия простовати служители на КАТ, дори и с оригинален сертификат винаги си на кантар.
        M57D30T1
        W450

        Коментар


        • От: Jeep Wrangler JK Rubicon 2013

          Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение
          ... С моята Тойота 80 ме спря доблестен патрул на пътна полиция Пловдив и ми маписа акт защото номера на колата трябвало да е в средата на автомобила. ...
          Доблестните пазители на реда не познават нормативната уредба, така че този акт би трябвало да падне лесно.

          НАРЕДБА № I-45 от 24.03.2000 г.
          за регистрацията, отчета, пускането в движение и спирането от движение на моторните превозни средства и на ремаркетата, теглени от тях
          ...

          Чл. 10
          ...
          (5) Табелите с регистрационен номер се закрепват отпред и отзад (или само отзад)
          перпендикулярно на средното надлъжно сечение на превозното средство, а когато това е
          невъзможно - в лявата част,
          така че да се осигури тяхната видимост и осветеност нощно време.
          При закрепването не трябва да се нарушава формата на табелата, целостта на графиката и
          символите на номера.
          ...
          Ние не сме неутрални!

          Коментар


          • От: Jeep Wrangler JK Rubicon 2013

            Ако реша да се занимавам с тях, мога много на дълбоко да им бръкна някъде, без да обжалвам. С тъпаци не ми се занимава, но е факт, че сме допуснали тези да ни се качат на главата..

            Иначе по моя Wrangler пак има промени. Открийте разликите:

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:rr.jpg
Прегледи:1
Размер:121.3 КБ
ID:5649471

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20150320_173407_resized.jpg
Прегледи:1
Размер:124.7 КБ
ID:5649472
            Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

            Коментар


            • От: Jeep Wrangler JK Rubicon 2013

              Хубав капак. Дали ще има ефект от тези отвори?
              За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

              Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

              Коментар


              • От: Jeep Wrangler JK Rubicon 2013

                Аз пък забелязвам една Ево 8-чка да се спотайва там, серийна ли е!? Любопитство !?
                мисля, да зема а се замисля...

                Коментар


                • От: Jeep Wrangler JK Rubicon 2013

                  Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
                  Хубав капак. Дали ще има ефект от тези отвори?
                  В този им вид ще има минимален ефект. Но при небходимост може да уреди лесно. Елиан си купи такъв капак точно заради проблеми с охлаждането.
                  Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

                  Коментар


                  • От: Jeep Wrangler JK Rubicon 2013

                    Първоначално публикуван от evos Преглед на мнение
                    Аз пък забелязвам една Ево 8-чка да се спотайва там, серийна ли е!? Любопитство !?
                    Ево VIII FQ300. Сериино е 100% и такова ще си остане. Кой съм аз , че да подобря това което са направили Ralliart UK?
                    Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

                    Коментар


                    • От: Jeep Wrangler JK Rubicon 2013

                      Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
                      Хубав капак. Дали ще има ефект от тези отвори?
                      Решетките имат и дъно, където има бленда (дифузор), което лимитира дебита на преминаващия въздушен поток. Причината според US форумите е законово изискване. При нас тия работи не важат и лично за ще отворя изцяло решетките. Работа за 20-30 мин. е Другото, което мисля да направя с тях е да ги метализирам с черен хром, защото не съм съвсем убеден в UV устойчивостта на материала.

                      Относно ефекта. Аз силно се надявам, че преминаващия през решетките въздух ще е достатъчен. Лично аз съм тествал без капак и проблемите с прегряването на двигателя (при наточената версия) се решваше на 90%. Тепърва ще разбера дали тези отвори ще са достаъчни. Формата на капака създава разреждане точно в зоната на решетките, а от друга страна липсата на капак, макар и да подобрява потока през радиатора е с не много ясен ефект като цяло.
                      Последно редактирано от elbgt; 23-03-15, 02:57.
                      My Jeep is not a SUV. Your SUV is not a Jeep.

                      Коментар


                      • От: Jeep Wrangler JK Rubicon 2013

                        Първоначално публикуван от elbgt Преглед на мнение
                        Решетките имат и дъно, където има бленда (дифузор), което лимитира дебита на преминаващия въздушен поток. Причината според US форумите е законово изискване. При нас тия работи не важат и лично за ще отворя изцяло решетките. Работа за 20-30 мин. е Другото, което мисля да направя с тях е да ги метализирам с черен хром, защото не съм съвсем убеден в UV устойчивостта на материала.

                        Относно ефекта. Аз силно се надявам, че преминаващия през решетките въздух ще е достатъчен. Лично аз съм тествал без капак и проблемите с прегряването на двигателя (при наточената версия) се решваше на 90%. Тепърва ще разбера дали тези отвори ще са достаъчни. Формата на капака създава разреждане точно в зоната на решетките, а от друга страна липсата на капак, макар и да подобрява потока през радиатора е с не много ясен ефект като цяло.
                        А да се сложи нещо тесничко мъничко ПОД предната броня което да промени въздушния поток и да вкарва въздух в посока двигателя, мисля разбираш идеята?
                        Бъдете живи и здрави!

                        Коментар


                        • От: Jeep Wrangler JK Rubicon 2013

                          И аз имах проблеми с охлаждането. Сега съм сложил тези решетки и температурата ми седи на една чертичка преди средата. При голямо натоварване/голяма скорост ми се вдига до средата. Но дали отново ще загрява ще си покаже лятото.

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0801.jpg
Прегледи:1
Размер:75.6 КБ
ID:5649963

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0850.jpg
Прегледи:1
Размер:114.7 КБ
ID:5649964

                          Коментар


                          • От: Jeep Wrangler JK Rubicon 2013

                            Поздравления, колега! Много добре изглежда машината. И бронята е една от малкото при която е помислено да не се блокира въздушния поток през охладителя на маслото на скоростите. Имам обаче предположение, че при тази форма на капака (оригиналния) в зоната на решетките по-скоро ще има високо налягане, т.е. въздушния поток ще се движи отвън навътре към двигателя. Обърни внимание на капака, който е монтирал Руси. Без да се впускам в подробности ще поясня, че там са взети мерки в зоната на решетките да има разреждане, т.е. потока да е отвътре навън. При мен също проблемите с прегряването настъпват само при продължително движение със скорост над 120-140 км/час, без значение дали температурата навън е -10 или +30 градуса. В гората стрелката не мърда от обичайното си място. Няма значение колко време въртя гуми на едно място с всичката газ.

                            едит/ ако така монтирания лайтбар над челното стъкло ти къса нервите над 80-90 км/час да знаеш, че има прост начин да млъкне завинаги
                            Последно редактирано от elbgt; 23-03-15, 17:27.
                            My Jeep is not a SUV. Your SUV is not a Jeep.

                            Коментар


                            • От: Jeep Wrangler JK Rubicon 2013

                              Първоначално публикуван от elbgt Преглед на мнение
                              . Имам обаче предположение, че при тази форма на капака (оригиналния) в зоната на решетките по-скоро ще има високо налягане, т.е. въздушния поток ще се движи отвън навътре към двигателя. Обърни внимание на капака, който е монтирал Руси. Без да се впускам в подробности ще поясня, че там са взети мерки в зоната на решетките да има разреждане, т.е. потока да е отвътре навън.
                              Ц,над решетките ще има подналягане. Принципа на ежектора. Сиреч, ще дърпа топлото навън. Моето мнение.
                              За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                              Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                              Коментар


                              • От: Jeep Wrangler JK Rubicon 2013

                                Мерси. И аз съм го гледал този капак и на външен вид не мисля, че има по-добро. Относно моите решетки, температурата падна с 1 единица и стрелката повече не е минавала средата дори и при продължително каране по магистралата с 140.
                                За да не спамим темата на Руси, прати ми, моля, инфо как да накарам лайтбара да млъкне, че и моята глава гръмва над 70-80 км/ч.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X