Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Cherokee 2.1td проблем с Турбо!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Cherokee 2.1td проблем с Турбо!

    Днес гледах едно чероки,за купуване,но му е заминало турбото,та ме интересува към колко отива ремонта,колко струва втора ръка цяла турбина и евентуално нова?
    и каде може да ми препоръчате майстор

  • #2
    До: Cherokee 2.1td проблем с Турбо!

    Колега, писал съм хилядократно тук - Митко Турбото 0888240556.
    За цени ще те излъжа, но по спомени при него цяла рециклирана турбина струваше няколкостотин лева с гаранция. Иначе ремонта може и да не е толкова скъп. Най-добре той да погледне и да каже.
    Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

    Коментар


    • #3
      До: Cherokee 2.1td проблем с Турбо!

      Първоначално публикуван от liubenferi Преглед на мнение
      Днес гледах едно чероки,за купуване,но му е заминало турбото,та ме интересува към колко отива ремонта,колко струва втора ръка цяла турбина и евентуално нова?
      и каде може да ми препоръчате майстор
      Турбокомпресорите за 2.1 Д са два или три модела, т.е. едните са по-"малки" на външен вид, другите са по-"големи". Моето е от "големите". Ако искаш да сравниш дали е същото, телефонът ми е 0888 005012.

      Коментар


      • #4
        До: Cherokee 2.1td проблем с Турбо!

        Първоначално публикуван от Ivanov Преглед на мнение
        Турбокомпресорите за 2.1 Д са два или три модела, т.е. едните са по-"малки" на външен вид, другите са по-"големи". Моето е от "големите". Ако искаш да сравниш дали е същото, телефонът ми е 0888 005012.
        Големи и малки
        Давай модела колега, какви са, Гарет ли са, ККК ли са, ІНІ ли са или нещо различно... И те имат номера на моделите
        А иначе най-общо казано турбините с малък диаметър на компресора са за по-ниско налягане, но пък се развъртат по-бързо и при по-ниски обороти, докато тези с по-голям диаметър се развъртат по-бавно, турболагът е по-голям, развъртат се при по-високи обороти, но промяната в тягата при развъртане е по-осезаема.
        Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

        Коментар


        • #5
          До: Cherokee 2.1td проблем с Турбо!

          Първоначално публикуван от quadra Преглед на мнение
          Големи и малки
          Давай модела колега, какви са, Гарет ли са, ККК ли са, ІНІ ли са или нещо различно... И те имат номера на моделите
          А иначе най-общо казано турбините с малък диаметър на компресора са за по-ниско налягане, но пък се развъртат по-бързо и при по-ниски обороти, докато тези с по-голям диаметър се развъртат по-бавно, турболагът е по-голям, развъртат се при по-високи обороти, но промяната в тягата при развъртане е по-осезаема.
          Колега съжалявам, че по отношение на автомобилната техника професионално не съм на достатъчно ниво. Познанията ми са само толкова, колкото да ми свършат работа. Та за посочените турбини - и "малката" и "голямата" са GARET. Знам, че двата вида са монтират на различни двигатели, като не са взаимозаменяеми. Ако пък се заменят, необходимо е да се сменят и колекторите

          Коментар


          • #6
            До: Cherokee 2.1td проблем с Турбо!

            Питах не за друго а за да ти кажа приблизителни цени. Рециклиран Гарет Т-3 (голямата турбина, по-голяма е Т-4, тя се ползва при състезателни коли) струваше около 500 лева с гаранция 1 година или 20 000 километра. Сега може да са се променили цените, ама не вярвам да са много по-различни. Питайте си Митака, той ще ви каже най-точно.
            Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

            Коментар


            • #7
              До: Cherokee 2.1td проблем с Турбо!

              Благодаря много за инфото,турбината е Гарет-малка!Но още не съм взел джипа-та като го взема тези дни ще споделя повече!

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X