Обява

Свий
Няма добавени обяви.

WG 2.7 CRD нестабилни обороти на празен ход

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • WG 2.7 CRD нестабилни обороти на празен ход

    Здравейте колеги,нов съм във форума т.е.скоро се регистрирах,но отдавна го чета...Имам следния проблем с джипа - от няколко дни започна да "люлее"оборотите на празен ход.Няма значение дали е студен или топъл..прави го най-често след като го запаля.След леко подаване на газ,се стабилизират.След гасене и палене веднага пак се поява това менене.Знам,че трябва да отида на диагостика,но моля някой от вас дали има предположение,какво може да е...дебитомер ли,дюза ли??Като го купих / преди 2 месеца или 3 000 км/му направихме тест на дюзите т.е. живи данни,2-ра и 3-та имаха отклонение - 0,5 - 0,3..останалите около 0 -теДоколкото знам,тове е в нормите...Утре ми предстои пътуване и не знам дали да тръгвам с него....Благодаря предварително!Красимир.

  • #2
    От: WG 2.7 CRD нестабилни обороти на празен ход

    Колега много е вероятно някоя дюза да ти прави проблеми, вземи и налей добавка в нафтата може да не помогне но със сигурност няма да навреди.

    Коментар


    • #3
      От: WG 2.7 CRD нестабилни обороти на празен ход

      1. Диагностика с ключа?
      2. С всякаква нафта ли го прави?
      3. Горивен филтър кога е сменян последно?
      4. В маркучите около него дали има мехурчета?
      WG 2.7 CRD

      Коментар


      • #4
        От: WG 2.7 CRD нестабилни обороти на празен ход

        [QUOTE=hemes;2594933]...Знам,че трябва да отида на диагостика,но моля някой от вас дали има предположение,какво може да е...QUOTE]
        Предположения има. Но е стрелба в мрака, за сигурност иска диагностика живи данни. Посетете сервиз за дизелови горивни системи Бош.

        Коментар


        • #5
          От: WG 2.7 CRD нестабилни обороти на празен ход

          Колеги,благодаря ви за отговорите.Тази сутрин ходих на диагностика,излезе грешка в датчика на разпределителния вал.Демонтирахме го и след почистването му засега не я записва отново и за сега не мени оборотите,но ми се струва,че проблема ще е от там.Мерихме и показанията на дебитомера - показва 580-600 при нормални работни 300..това на празен ход...Показанията на живите данни са следните:1-ви цил. +0,22-ри цил. + 2,13-ти цил - 1,94-ти цил. + 0,55-ти цил. +0,8Горивния филтър е сменян преди десетина хиляди км. по думите на продавача.На 50 %съм склонен да му вярвам,но знам ли??Относно горивото,зареждам само от едно място,сигурен съм в качеството му,но за да не прозвучи като реклама няма даспоменавам от къде е.Около горивния филтър нямам прозрачни маркучи освен тези за излишното гориво и не мога да видя за наличие на мехурчета.Иначе, в тези за излишната нафта няма таива... Днес ще пътувам и ще видя как ще се държи....

          Коментар


          • #6
            От: WG 2.7 CRD нестабилни обороти на празен ход

            Първоначално публикуван от hemes Преглед на мнение
            Колеги,благодаря ви за отговорите.Тази сутрин ходих на диагностика,излезе грешка в датчика на разпределителния вал.Демонтирахме го и след почистването му засега не я записва отново и за сега не мени оборотите,но ми се струва,че проблема ще е от там.Мерихме и показанията на дебитомера - показва 580-600 при нормални работни 300..това на празен ход...Показанията на живите данни са следните:1-ви цил. +0,22-ри цил. + 2,13-ти цил - 1,94-ти цил. + 0,55-ти цил. +0,8Горивния филтър е сменян преди десетина хиляди км. по думите на продавача.На 50 %съм склонен да му вярвам,но знам ли??Относно горивото,зареждам само от едно място,сигурен съм в качеството му,но за да не прозвучи като реклама няма даспоменавам от къде е.Около горивния филтър нямам прозрачни маркучи освен тези за излишното гориво и не мога да видя за наличие на мехурчета.Иначе, в тези за излишната нафта няма таива... Днес ще пътувам и ще видя как ще се държи....
            При Еди сваляхме 3та дюза(с най-голямо отклонение) - 1.5 по спомени, но на стенд се оказало, че си пръска добре. Реших се, защото достъпът до 3та е лесен, но ако беше 4та или 5та щях много да се замисля. Тъй като при теб са 2ра и 3та можеш да се замсилиш, дали да не ги провериш. Еди беше споменавал, че крайната фаза на корекцията на дюзите било +/-5.0 - тогава компюртъра ги изключвал.
            WG 2.7 CRD

            Коментар


            • #7
              От: WG 2.7 CRD нестабилни обороти на празен ход

              Здрасти , колебания в оборотите се предизвиква от нестабилно налягане в рейл тръбата , свалете регулатора има ремонтен комплект ( "О"-пръстен и тефлонов сегмент) , не пренебрегвайте дюзата на 3-ти цилиндър корекция 2 е доста може да предизвика други повреди но не води до описания проблем !
              Еди Рангелов : 0885 088 444
              Няма незаменими има незабравими хора !!!

              Коментар


              • #8
                От: WG 2.7 CRD нестабилни обороти на празен ход

                Първоначално публикуван от edirangelov Преглед на мнение
                Здрасти , колебания в оборотите се предизвиква от нестабилно налягане в рейл тръбата , свалете регулатора има ремонтен комплект ( "О"-пръстен и тефлонов сегмент) , не пренебрегвайте дюзата на 3-ти цилиндър корекция 2 е доста може да предизвика други повреди но не води до описания проблем !
                Благодаря Еди за препоръката,при първа възможност ще ги видим тези неща.Ако не ми остане време да го свърша това в Русе,ще те търся теб,естествено ако е удобно и ако работиш в събота,имаш свободно време и ти се занимава може да я видиш ти.Сега се прибирам от София и за 700-те километра,които минах,не направи нито един път проблема....ще я следя.Между другото,сега забелрязах,че при изкачване на наклон с 120 -30 км.ч. усещам едно леко придърпване...като мине натоварването и изляза на равно се успокоява.Не знам това дали има връзка с регулатора на рейла или не?Ще сменя горивния филтър,да не би да е позадръстен и да не осигурява нужния дебит и от там да са всички тези проблеми.Ще направя и една диагностика с ключа,да видя какво ще излезе.

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X