Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с Гранд Чероки

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Проблем с Гранд Чероки

    Първоначално публикуван от vute74 Преглед на мнение
    Тампоните на на А-рамото могат да се скъсат и от неправилен монтаж.Ако се завърти на 90градуса тампона може да се скъса доста скоро ,защото ще няма да се огъва в правилната посока.Поне при други марки е така,но принципът е същият.
    Колега озадачи ме!
    Как мога да определя как се монтира правилно този тампон, като е кръгъл??
    Станимир Дочев - тел.0888 939 434; 0897 800 790.
    Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive * LPG LR

    Ако можеш - дай, ако неможеш - признай!

    Коментар


    • #32
      От: Проблем с Гранд Чероки

      Трябва да има белези. Или поне на Libery-то има със сигурност. Макар и при мен ментета с правилен монтаж изкарваха по 2-3 седмици.
      Jeep Cherokee Liberty 2.8 CRD

      Коментар


      • #33
        От: Проблем с Гранд Чероки

        Първоначално публикуван от Дочев Преглед на мнение
        Как мога да определя как се монтира правилно този тампон, като е кръгъл??
        Напречно.
        Последно редактирано от дядо владо; 07-03-15, 09:41. Причина: "Р"
        0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

        Коментар


        • #34
          От: Проблем с Гранд Чероки

          Първоначално публикуван от Дочев Преглед на мнение
          Колега озадачи ме!
          Как мога да определя как се монтира правилно този тампон, като е кръгъл??
          Сега, като ти каза Владо как се монтира, не мисли да се успокояваш, щото има друга загадка - как се стяга, щото колкото и правилно да се монтира, не се ли стегне правилно пак е фира след кратко време.

          Коментар


          • #35
            От: Проблем с Гранд Чероки

            Ами изплюйте камъчето,стига с тези загадки.

            Коментар


            • #36
              От: Проблем с Гранд Чероки

              Първоначално публикуван от gogo6070 Преглед на мнение
              Ами изплюйте камъчето,стига с тези загадки.
              Когато се вгледаш в тампона,който външно е кръгъл,забелязваш,че отвътре той е по-скоро елипса.Трябва да се мантира така ,че елипсата да позволява огъването му.Ако го завъртиш на 90 градуса,вече няма да може да се огъва добре и при по-големи ходове на задният мост,може бързо да се скъса.Относно притягането,не мисля ,че може нещо да се случи освен ако не го оставиш хлабав,но все пак не съм съм сигурен.
              Jeep Grand Cherokee WJ 2.7 CRD 2002
              Subaru Forester 2.0 d 2010
              Great wall Steed 5 2.0 HDI 2011

              Коментар


              • #37
                От: Проблем с Гранд Чероки

                Първоначално публикуван от vute74 Преглед на мнение
                ... Относно притягането,не мисля ,че може нещо да се случи освен ако не го оставиш хлабав,но все пак не съм съм сигурен.
                Може, може. Като се стегнат тампоните, докато колата е на подемника, после може да им се случи нещо.
                Ние не сме неутрални!

                Коментар


                • #38
                  От: Проблем с Гранд Чероки

                  Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                  Може, може. Като се стегнат тампоните, докато колата е на подемника, после може да им се случи нещо.
                  Ами аз само на подемника ги стягам е с уговорката ,че е четириколонен де!

                  Коментар


                  • #39
                    От: Проблем с Гранд Чероки

                    Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
                    Напречно.
                    Е то надлъжно нема как да стане.

                    Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
                    Сега, като ти каза Владо как се монтира, не мисли да се успокояваш, щото има друга загадка - как се стяга, щото колкото и правилно да се монтира, не се ли стегне правилно пак е фира след кратко време.
                    Ей опасни сте кодоши ей! Гледате някой лаик като мен и хоп за носа!

                    Първоначално публикуван от vute74 Преглед на мнение
                    Когато се вгледаш в тампона,който външно е кръгъл,забелязваш,че отвътре той е по-скоро елипса.Трябва да се мантира така ,че елипсата да позволява огъването му.Ако го завъртиш на 90 градуса,вече няма да може да се огъва добре и при по-големи ходове на задният мост,може бързо да се скъса.Относно притягането,не мисля ,че може нещо да се случи освен ако не го оставиш хлабав,но все пак не съм съм сигурен.
                    Я кажи тая елипса на къде я орентираш спрямо движението на джипката или как?
                    Станимир Дочев - тел.0888 939 434; 0897 800 790.
                    Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive * LPG LR

                    Ако можеш - дай, ако неможеш - признай!

                    Коментар


                    • #40
                      От: Проблем с Гранд Чероки

                      Първоначално публикуван от Дочев Преглед на мнение
                      Е то надлъжно нема как да стане......
                      ......вътрешната част на тампона към външната се захваща на две места по диаметъра, е те това да е напречно........
                      0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                      Коментар


                      • #41
                        От: Проблем с Гранд Чероки

                        Специални благодарности на Елит Кар, чакам вече 13 дни датчика, от които 9 работни, и те още нямат информация кога ще пристигне, а като приемат поръчка обещават че ще дойде за 5 работни дни от Германия, досега пеша да го носиха щеше да дойде.

                        Всяка следваща поръчка ще я правя само при тях, ужасно съм доволен, колата продължава да ми седи на трупчета !!!
                        TOYOTA RAV 4 HYBRID 2016 г. бензин 2500, 155 k.c. + Hybrid 200 k.c., LPG OMVL 64 Litra

                        Коментар


                        • #42
                          От: Проблем с Гранд Чероки

                          Отказах поръчката, която според доставчика можело да се забави 40 дни.....

                          Днес пробвах с втори нов датчик на колянов вал, пак си запали и работи идеално, като достигна 90 градуса, започна да губи за секунда по някой такт, и пак си загасна.

                          Единственото което се променяше в живите данни беше аванса, ту стоеше стабилен в границите от 9-12 градуса, ту падаше в границите от нула до пет градуса, в момента на загасването играеше от нула до 30 градуса, след като мотора загасна, стрелката на оборотомера подскочи няколко пъти до 2000 оборота, което никога не е правила досега.

                          Веднага изписа на таблото Р 0320, който е за датчик колянов вал, и engine speed sensor RPM който не работи, и за който нямам идея къде се намира ???

                          Другия код е Р 0340 който е само за датчик на колянов вал, CMP sensor A bank 1 circuit malfunction.

                          След телефонни консултации с колегата Еди Рангелов, решихме да сменя и датчика на разпределителния вал, с идеята че ако е повреден той, също ще бърка определянето на положението, и изчисляванията на компа., като записва грешка датчик на колянов вал, Еди каза че винаги ги сменя двата заедно, и щом проблема се явява след затопляне, най-вероятно става дума за проблемен датчик, просто не съм сменил правилния.

                          Разбира се има и много други хипотези, но ще стигнем до тях след като имам нов датчик на разпределителния вал, и потвърдя че проблема не е в него.

                          Утре ще имам този датчик на разпределителния вал от един донор, и ще го пробвам.


                          Ако не стане и с този датчик, край с ясновидството, ще карам жипката на диагностика, да и баеме с хапаратура.
                          Последно редактирано от TOYO; 19-03-15, 19:55.
                          TOYOTA RAV 4 HYBRID 2016 г. бензин 2500, 155 k.c. + Hybrid 200 k.c., LPG OMVL 64 Litra

                          Коментар


                          • #43
                            От: Проблем с Гранд Чероки

                            Първоначално публикуван от TOYO Преглед на мнение
                            Утре ще имам този датчик на разпределителния вал
                            Не е той..........
                            Имам два WJ-я за ремонт с "избягали тоци"( патология както си е за при мен).... и ми избягаха силите за днес, звънни утре след 11.00
                            П.П. пгледнах часовника....."утре" т.е. днес малко по-късно
                            0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                            Коментар


                            • #44
                              От: Проблем с Гранд Чероки

                              Сутринта получих датчика на коляновия вал, веднага го смених, и проблема засега изчезна, аванса е стабилен, днес ще я карам цял ден за тест, не бързам да се радвам още.
                              TOYOTA RAV 4 HYBRID 2016 г. бензин 2500, 155 k.c. + Hybrid 200 k.c., LPG OMVL 64 Litra

                              Коментар


                              • #45
                                От: Проблем с Гранд Чероки

                                Изминах 60 километра, без забележки, колата работи като нова, ще обобщя информацията която получих по случая.

                                Изводите са следните, мотора 4.7 записва грешка датчик на колянов вал, не само поради дефектирал датчик на колянов вал, а дори при дефектирал датчик на разпределителен вал, а също и при силно разтегната верига, повредена букса или кабели на някой от двата датчика, или при повреда в бензиновия компютър.

                                Ако се сменя датчика на коляновия вал, е желателно да бъде сменен заедно с датчика на разпределителния вал, защото те двата дават информация за запалването, последния се намира под акумулатора, в предния край на самия разпределителен вал, буксата му е с три кабела, и сочи към предна дясна гума на колата.

                                Доставката на датчиците си е моткава, определено не е задължително да са оригинални за да работят, втора употреба също вършат работа, употребяваните струват от 100 лева за брой в София, до 40 лева за брой в провинцията,

                                Специални благодарности на колегата Еди Рангелов, и дядо Владо, без тяхна помощ нямаше да се справя !!!
                                Последно редактирано от TOYO; 20-03-15, 21:17.
                                TOYOTA RAV 4 HYBRID 2016 г. бензин 2500, 155 k.c. + Hybrid 200 k.c., LPG OMVL 64 Litra

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X